Mali ste už zlomený malíček na nohe?

pimpulienka
2. apr 2017

Ak ano davali vam sadru, alebo len fixovali o druhy prst? Dakujem

pimpulienka
autor
17. máj 2017

@krinolina este bude boliet cca po vyse mesiaci skor tak mesiac aj pol mi to zacalo ustupovat a uz ho mam v pohode, 3,5 tyzdna som ho mala fixovany

krinolina
22. máj 2017

@pimpulienka dnes som bola na kontrole, po dva a pol tyzdni, fixaciu mi dali dolu, obviazal mi to navolno mam uz skusit pevnu obuv, o dva tyzdne mam ist na rontgen a s tym prist na kontrolu, este to boli, mam mierny opuch sem tam este aj tie podliatiny...taka som aj sa bojim teraz chodit ked to mam take volnejsie, opatrna som velmi aby som si neublizila nejako

zuzana_sterbova
16. sep 2017

Zienky. Viem to aj rozlisit ja? Zlomenina verzus narazeny malicek? Vcera vecer som taaak zakopla o postel. Prst je uz opuchnuty aj modriet zacina. Nerada by som na pohotovosti pocuvala "mudre keci" 😉

23petka
16. sep 2017

@zuzana_sterbova ja som to mala opuchnute,fialovo-modro-zelene a bola som na pohotovosti a spravili mi rontgen a mala som to prasknute.Do sadry sa to nedava,zafixuju ten malicek len o vedlajsi prst obvazom a tak to treba nechat stiahnute a nosit pevnu obuv,bolelo ma to asi cca 2tyzdne

rora
27. dec 2017

Baby vcera som si zlomila malicek na nohe, 2x mi to napravali (neskutocna bolest), o dva dni mam ist na kontrolny rtg a na previazanie. Kolko sa vam to prosim hojilo?? myslim tak, ze ste uz normalne fungovali (práca, chodza...). neviem si predstavit ako budem teraz niekolko tyzdnov existovat :(

renarik
27. dec 2017

Ahoj ja som mala narazeny palec...chodila som asi mesia v jednej slapke...nastastie bolo teplo...mala som to opuchnute takze som neobula ziadnu topanku...no hruba ponoxka a slapka z volnymi prstami.....

lumma
27. dec 2017

Ja som mala zlomený štvrtý prst, fixované som to mala cca 4 týždne a bolelo ma to tak 7 týždňov, čo som aj krívala. Zlomenina sa "zahojí" za cca 3 týždne, kedy sa tam spraví taká jazvička ale zrastie sa až za 2,5 mesiaca. Je dobré si davať vápnik a vitamín D. Ja som denne zjedla kus zo syra.

krinolina
28. dec 2017

Cca po 3 tyzdnoch uz bolo fajn..niekedy zaboli este aj teraz ked ma byt dazdivo ...no mala som zlomeny v maji...4teho.sa mi.stal uraz...od juna som uz pracovala a cca tyzden posledny som normalne navolno behala, potom ma cakala este v auguste posledna kontrola..nastastie bolo teplo nosila som slapky..horsie to bolo ked nastala jesen niektore topanky ma tlacili a opatkove radsej ani nenosim

nika82
13. aug 2018

Mala som zlomeny vlani dostala som barle, inekcie do brucha, sadru po clenok mesiac marodka. Teraz mam zlomený zas a dostala som len naplastovu fixaciu len mna to boli az po clenok

suesue1983
3. júl 2019

A moj je zlomeny? Co myslite? Ked aj medzi prstami modrie🤷‍♀️

kili
10. júl 2020

Som na dovolenke, zle som stúpla v bazéne na schod a zosmykla sa na pravý malíček. Ten pár dní hýril farbami. Teraz už má normálnu farbu, relatívne normálnu veľkosť, ale stále veľmi bolí. Môžem chodiť len v slapkach, nezvládnem obuť ani také tie naťahovacie tenisky, ani sandále.
Môže to byť zlomené? Správa sa takto zlomený malíček?
Ide o to, že sme na dovolenke a nechce sa mi tu absolvovať doktora. Po návrate ideme okamžite zase na týždeň preč, kde zase nemám čas absolvovať doktora. Tak že či nejak vadí, ak zlomený malíček nechám tak? Ako si ho mám sama zafixovať? K dr. mozem ist až dva týždne po uraze. Snažím sa presúvať hlavne na kolobežke. Ináč sa nijak neobmedzuje..

rora
10. júl 2020

@kili ja som pri zlomenom malicku na danu nohu ani nestupila, ledva na pätu aj to mi bolest vystrelovala po celej nohe a bolest len sa ho dotknut a islo ma slaktrafit. Ale mne ho museli napravat ono totiz mala som ho az v pravom uhle voci ostatnym prstom, niekolkokrat zrontgenovali ci uz po napraveni "sedi" na svojom mieste.

ibrunova
10. júl 2020

@kili zalep si ho dookola leukoplastom a potom malíček s vedľajším prstom tiež leukoplastom spolu. mne to tak urobili na pohotovosti, malíček sa nesádruje. Bolelo to pár dní celkom dosť, ale potom sa do dalo do poriadku.

nika82
10. júl 2020

@ibrunova malicek sa sadruje ak mas zlomenu aj tu kost za nim

kili
10. júl 2020

@ibrunova ďakujem. Spravím tak pre istotu. Mňa v kľude až tak neboli, ale keď plávam, cítim ho. Ak je zlomený, tak len nejak jemne nastiepeny, nie na kompletku, to mi je jasné. Ja len, že nech si to nepokaslem ešte viac.

kili
10. júl 2020

Takto vyzeral na začiatku.