Mám 20 rokov a trpím sťaženým dýchaním

saimon653
16. feb 2023

Dobrý večer, mám 20 rokov a mám taký problém, že už asi rok sa mi zle dýcha, dýchavičnosť, pocit nedostatku vzduchu a podobne, trvá to viac menej stále nonstop okrem spánku, keď spím je to okej, problém je len pri zaspávaní a počas celého dňa. Asi pred dvoma týždňami (30.1) sa mi stav zhoršil, prišlo točenie v hlave, malátnosť, slabosť, búšenie na hrudi, únava, zle sústredenie, trpnutie, pocit na odpadnutie a ešte viac sťažené dýchanie, mal som aj jemne teploty 37,5. Trva to doteraz (16.2) no pár dni už cítim zlepšenie až na to dýchanie, to dýchanie je zle už rok a nechce to prestať. Pochodil som všetky možné vyšetrenia a všetko som mal dobre výsledky. Lekári vraveli či to nieje zo stresu a z psychických problémov, lenže ja som totálny flegmatik, takmer nikdy nemám stres ani psychické problémy žiadne nemám. Jedine čo mám tak to je jemna skolióza a jemnu deviáciu septa do prava. Prosím pomôžte, už som zúfalý, rok sa nemôžem poriadne nadýchnuť. Mal niekto niečo podobne?

irusa
16. feb 2023

Máš to v hlave... Vkuse riešiš nejaké zdravotné problémy a tu máš výsledok... Telo si to pamätá

saimon653
autor
16. feb 2023

@irusa ako nič v zlom, ale určite to nieje o hlave. Stále riešim nejaké zdravotné problémy? to máte odkiaľ prosím? poznáme sa, že to viete? žiadne zdravotne problémy neriešim, jednoducho sa mi zle dýcha to je celé!

whatever1
16. feb 2023

@saimon653 Na plucnom ti robili test na astmu? Predpokladám ze ti merali aj saturaciu kyslikom, to si mal ok? A spirometria? Na alergologii si bol?

saimon653
autor
16. feb 2023

@whatever1 čo sa týka pľúc som bol len na röntgene a tam som mal všetko v poriadku, test na astmu nerobili, saturáciu som mal 98, spirometria bola tiež v norme a na alergológii som nebol,no už som objednaný ale až na začiatok marca :(

luckabj82
17. feb 2023

Tetania?

siegi
17. feb 2023

@saimon653 ak ti zistili miernu skoliozu, tak to mozes mat aj z toho. Na tvojom mieste by som skusila dobreho fyzioterapeuta a pravidelne, ale naozaj pravidelne cvicenie na chrbticu

saimon653
autor
17. feb 2023

@siegi miernu skoliózu mám už práveže od detstva a popravde nikdy som necvicil na chrbticu, mám len pasívny pohyb, takže to môže byt asi fakt z toho no :( treba to zmeniť

saimon653
autor
17. feb 2023

@luckabj82 tak tetania neviem, neurologicka mi povedala že jej to na tetaniu nepasuje, ťažko povedať, navyše tetania sa neprejavuje len tým že ma človek “stavy” takéto? pretože mne sa dýcha takmer stále zle

perdita11
17. feb 2023

@saimon653 nemal si covid?

irusa
17. feb 2023

@saimon653 lebo tu pravidelne prispievaš

saimon653
autor
17. feb 2023

@perdita11 covid som mal ale poslednýkrát vo februári 2022 aspoň čo ja viem ale dýchalo sa mi uz predtým pár mesiacov zle. Teraz ako sa mi zhoršilo pred dvoma týždňami tak mi robili test a bol negatívny

saimon653
autor
17. feb 2023

@irusa pravidelne? 😂toto je môj prvý príspevok pokiaľ viem

perdita11
17. feb 2023

@saimon653 mozes mat postcovid syndrom. Ale moze to byt aj ta chrbtica. Ak mas bloknuty nejaky stavec napriklad.

irusa
17. feb 2023

@saimon653 tak potom sa tu podobáš na jedného mladíka 20r. čo prispieva pravidelne a nikdy nezabudne spomenúť vek... trošku vypni vybehni do prírody- napríklad taký výstup na hrad, prípadne taká prechádzka na farmu ti určite pomôže..prejdeš na iné myšlienky....

saimon653
autor
17. feb 2023

@perdita11 myslíš že by tak dlho trval ten postcovidovy syndróm? už niečo okolo roka? navyše som mal bezproblémový priebeh. Skôr si myslím či by to nemohla byt tá chrbtica, popravde som nikdy necvicil na tu chrbticu. Plus navyše keď sa vrátim spätne tak mňa pichlo pred rokom pod ľavou lopatkou a strpla mi ľava noha no po 24h mi to prešlo a asi po 2-3 týždňoch potom začali tie problémy s dýchaním, no a stále mi to vŕta v hlave či to nemôže z toho byt. Ďalšia vec co mi vŕta v hlave tak je to septum, pred dvoma rokmi som mal úraz a v auguste 2022 som bol na operáciu no stale to aj tak nieje v norme. :( neviem fakt, možno to je jedno z druhým, ale už som fakt zúfalý

saimon653
autor
17. feb 2023

@irusa v poriadku, áno pohyb by mi trebalo, to je pravda, no neviem či to je riešenie

slovakboy
17. feb 2023

@saimon653 pocit zlého dýchania je aj pri uzkostnej poruche. Ja som to mal. Pocit že sa nemôžem nadýchnuť alebo keď to už šlo do panickeho ataku tak som dýchal ale mal som pocit že vo vzduchu nie je dostatok kyslíka. A odpadol som do bezvedomia ako keby som fakt bol otrávený oxidom uhoľnatým. Pritom všetky orgány fungovali bez problémov. Onpar sekund som sa zobudil a buď to pokračovalo alebo neskôr naopak došlo ku krásnej úľave uvoľneniu a ukľudneniu. Lebo už som vedel že je to “len” psychika. To že si flegmatik nič neznamená, naopak flegmatik môže dusiť v sebe pocity a potom sa to prejaví touto emóciou. Všímaj si kedy k tomu dochádza. Môže to byt aj v klude Al väčšinou je to buď po nejakom strese aj dve tri dni po ňom alebo po zlých myslienkach. Aké mas myšlienky? Nie sú to myšlienky na školu starosti hádky vojnu koronu drahé energie zemetrasenie atd. Ak sa nevieš s týmito negatívnymi myšlienkami vysporiadať proti potvrdením samého seba tak sa to môže prejaviť úzkosťou. Bolestivou emociou druhovia podobnou ako je červenými sa potenie studeným potom trému zimomriavkami atd. Ale intenzitou oveľa silnejšou. Nedá sa ovplyvniť rozumom v danej chvíli. Pomáha si uvedomiť že to je len emocia a nechať ju sebou prejsť. Vtedy sa zvykne zvoľniť. Pouvazuj či nemáš podobný priblem - tzv. generalizivaná úzkosť.

saimon653
autor
17. feb 2023

@slovakboy práveže to dýchanie je neustále sťažené, niesu to len stavy a potom to prejde ale dýcha sa mi stále zle, okrem toho keď spím vtedy je to okej.

slovakboy
17. feb 2023

@saimon653 to môže byt aj taký prejav stály. Ja som to mal tiež potom keď som sa liečil. Nebolo to cely den ale bolo to niekoľko hodín

saimon653
autor
18. feb 2023

@slovakboy ďakujem môže to byt aj toto. A čo fajčenie, môže to byt aj z fajčenia? Bol som na rtg pľúc a mal som to v pohode, aj ekg je okej

dodo1981
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slovakboy
19. feb 2023

@saimon653 to by si kašľal.

laurinqa980
7. júl 2023

@saimon653 ahoj..neprekvapim ťa mám to isté ale ja už 3roky..cely deň sa mi zle dýcha a v noci spím dobre ..niekedy mám pocit že ma ide zadusit pľúcne tiež ok..teraz idem na magnetickú rezonanciu..Ja mam hrozné myšlienky.Mne to začalo keď sa začali nosiť Ruška v Tom období nejako a prestala som vtedy fajčiť vtedy mi to začalo.. v Tom Rusku som si zvykla tam dýchať ale ja sa veľmi hlboko nadychujem veľmi ma to obmedzuje a nejde to prestať ale ja mám problém už aj ten že keď som niekde kde je veľmi veľa ľudí začne sa mi k zle dýchat točiť hlava musím odísť občas ..takže máme to v hlave..Mne psychologická povedala že som si proste NATO len zvykla..aké kroky ideš podniknúť ??ja už tiež neviem čo zo sebou a antidepresíva brať nechcem lebo fungujem všetko ok ale to dýchanie ma doslova zožiera za živá ,viem ocom píšeš a viem ako to človeka fakt trápi a kto to nezažil nepochopí..Mne sa priateľ smeje že mám chorú hlavu..ja už naozaj neviem..držím to palce napíš keď tak správu keby ti pomohli rada by som vedela ako..ahoj ky

laurinqa980
7. júl 2023

Ja mám už pocit že sa z toho zbláznim..tiež som bola na neurológii napísali že mám tetaniu ale testy nerobili beriem magnosolv ale nepomaha mi to na dýchanie ale na slabosť alebo točenie hlavy mi to vždy veľmi pomoze Nebojsa prejde nám to treba ísť na psychologické terapie ..a hlavme musíme sa z tým zmieriť a nebojovat ja z mojimi stavmi bojujem 5rokov zmierena som že mam panickú úzkosť a tetaniu no ale keby to aj prestalo už..tiež sa cítim relatívne v pohode