Mám 25 a chcela by som nosiť šošovky

17. mar 2024

Je tu niekto kto má viac očných vád? Mám 25 a nosím okuliare od deviatich rokov. Momentalne mam ľavé oko -5, pravé -2, no s ľavým okom mám viac problémov (astigmatizmus a strabizmus). Pred niekoľkými rokmi som sa na to pýtala očnej a povedala že šošovky nie. Neviem ako je to teraz. Či nejako vyroba šošoviek pokročila.

candii
17. mar 2024

astigmatizmus mám aj ja, šošovky nosím . . Treba sa s očnou poradiť.

petamich
17. mar 2024

sosovky pre astigmatikov normalne existuju a predavaju sa, co je strabizmus zial neviem, ci toto je dovodom, kazdopadne poradila by som sa pripadne s ocnou opat

pukanec123
17. mar 2024

Astigmatizmus som mala aj ja, dlhé roky som nosila šošovky, kým som si nedala laserom zoperovať oči. Sú špeciálne šošovky priamo na astigmatizmus. Strabizmus je ak sa nemýlim škúlenie. Aj to sa dá zoperovať. Neviem aké máš preferencie, ale tieto dve očné vady sú ľahko riešiteľné.

autor
17. mar 2024

@petamich Strabizmus je škúlenie.

crazy_cat_lady
18. mar 2024

astigmatizmus mam aj ja a sosovky nosim. neviem, ako je to zo strabizmom. idealne, keby si isla k ocnej na vysetrenie/konzultaciu

brrunetkaa
18. mar 2024

Ja mám tiež ,,šťastie” na tieto diagnózy a u lekárky som počula, že na moje vady sa šošovky vyrobiť nedajú. Keď som bola na predoperačnom vyšetrení v Brne (10 rokov dozadu??) tak tam zrazu vyrobiť bez problémov vedeli. Čiže moja rada - skús iných lekárov. 🙂