Očné šošovky pre malé deti

heracleum
3. sep 2022

Ahojte, čítala som v diskusiách že už aj malé deti napr.4 ročné nosia šošovky. Chcela by som sa spýtať mamičiek, ktorých malé deti nosia šošovky, ktorý Dr. im to predpísal a ako to také malé deti zvládajú. Moja malá má plusové dioptrie (jedno oko dosť silné) a chceli by sme jej dať okuliare ale tie plánujeme striedať so šošovkami. Malá chce chodiť na tanečnú a iné krúžky a nechcem aby jej okuliare prekážali. Ja sama som nosila niekoľko rokov šošovky takže základ viem, len by som chcela vedieť dobrého očného lekára ktorý by mi tiež poradil alebo očnú kliniku. Môže byť kľudne súkromná. Ešte ma zaujíma či niekomu takto malé dieťa operovali kvôli vysokým dioptriám. Viem že na SR sa to dá od 10 rokov. (samozrejme sa nechystám s malou na operáciu, iba ma to zaujíma). Ďakujem

janickacrazy
3. sep 2022

@heracleum akože neviem si to predstaviť pre tak malé dieťa, to jej ako budeš dávať tie šošovky do oka? Ja by som počkala, kým bude väčšia a bude schopná si to dať sama. Na tanečnej okuliare nie sú problém.

kittykat22
3. sep 2022

@heracleum preco neprisposobis svojmu dietatu vyber sportov? 4 rocnemu dietatu sosovky mi pride ako dobry ulet. Pokial by bola vrcholova gymnastka - ok. Ale vasa dcera zjavne nie je sportovo vyprofilovana a vy ju tlacite uplne zbytocne do velmi nekonfortnej situacie. Nedokazem si predstavit ako 4 rocnemu dietatu vysvetlis ze mu ides davat sosovky rano a vecer aby mohlo niekde 45 minut nezmyselne krepcit 🤦🏻‍♀️ Mozno by sa zislo prehodnotit zaujmove kruzky dietata. Ked bude starsia tak si moze sama nasadzovat sosovky horom dolom a chodit na kruzky tanca od vymyslu sveta. Tancovat sa da aj 12, 15, 17 rokoch a o nic clovek nepride.

heracleum
autor
4. sep 2022

@kittykat22
@janickacrazy Ďakujem pýtala som sa na skúsenosti nie rady 🙂 šošovky sa v určitých prípadoch pri rôznych chybách dávajú už bábätkám, alebo sa dávajú aj deťom keď majú veľký rozdiel v dioptriách (vtedy sú okuliare nevhodné). Tanečnú som spomenula len mimochodom a nebudem tu rozpisovať celú očnú vadu 🙂