Mám bolesti kostrče

sajka1996
6. feb 2023

Ahojte. Od Decembra mám bolesti kostrče. Spadla som na ľad presne na zadok. Bolesť začala tak o pár dní na to. Bola som aj na RTG,vraj je to v poriadku. Mám si to kremovat. No zatiaľ žiadne zlepšenie, naopak je to horšie. Bolesť mi vystreluje až do krížov a mám tlak aj na konečník. Absolvovala som aj rektoskopiu kvôli tomu,všetko v poriadku. Chodím pravidelne na fyzio každý druhý týždeň. Obmedzila som aj cvičenie v posilňovni,že možno si to musí oddýchnuť.
Máte nejaké osvedčené rady,čo by mi mohlo ešte pomôcť? Ďakujem za rady.

silvia2013
6. feb 2023

@sajka1996 bolest kostrce moze byt aj pol roka. Aj viac. Vlastne skusenosti.

mariska1989
6. feb 2023

Koľko dozadu sa to stalo . Ja som v lete spadla ako vrece zemiakov 🙈 som šla na korčuliach na ceste to ako má zadok bolel ani nehovorím . Dlho fakt dlho bol problém sadnúť keď už ako tak nebolelo som si šla raz sadnúť na zem tak ma zapichalo že ma hneď stočilo .trvalo to asi 4 mesiace kým bol kľud 🙈

martinmmartin
6. feb 2023

RTG nieje v tomto pripade najstastnejsia volba. Nezobrazuje najlepsie makke a tekute veci a ty mas nejaky vyron co obycajne RTG nevidi.Mozno CT ale MR by to vyriesila najlepsie ale je ovela drahsia

vler
6. feb 2023

@martinmmartin praveze rtg v tomto pripade je presna ta zakladna zobrazovacia metoda ktorou bolo spravne zacat

martinmmartin
6. feb 2023

@vler Ano ci tam je fraktura a ci treba nieco akutne riesit. Ale ked chces vediet co ta tam tyzdne boli a tlaci musis isto stupienok modernejsie ako tienovy 2d obrazok

vler
6. feb 2023

@martinmmartin ano suhlasim. Ale este by som pockala s modernejsou zobrazovacou metodou. Uraz kostrce, ako aj napr. rebier boli/hoji sa dlho a este uplynuli len dva mesiace. Autorka, sedis na vankusi?

silvia2013
7. feb 2023

@vler zacat ano, ale ju neposlali nikam, rtg to skončilo. Takze malo nasledovat CT a MR .

silvia2013
7. feb 2023

@martinmmartin presne tak ako píšeš.

sajka1996
autor
7. feb 2023

Ďakujem vam za odpovede. Uraz sa stal 17.12. Na RTG ma poslal chirurg ktorý to uzavrel ako som pisala. Zajtra sa chystám k obvodnej po výmenný listok k ortopedovi. Dokonca ma chcú poslať aj na kolonoskopiu,či ten tlak nemôže byť z hrubého čreva.

veve7777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz