Kostrč a tehotenstvo

sims12
21. júl 2023

Ahojte, par mesiacov po pôrode má začala bolieť kostrč, nevydržím sedieť dlhšie ako 15 minút, pri chodení a ležaní problém nemám, len keď si sadnem. Podľa dr. to môže súvisieť s pôrodom, no RTG neukázalo nič, rehabilitácie nepomohli, na neurologii mi tiež nevedeli pomôcť (obstreky a masáž tiež nezabrali). Momentálne som znovu tehotná a bojím sa, aby kostrč nenarobila šarapatu vo vyššom štádiu tehotenstva a počas pôrodu, preto rozmýšľam nad sekciou. Máte s tým niektorá skúsenosti? Nemali doktori problém so sekciou práve kvôli kostrci? Čo vám pomohlo na bolesť kostrce?

lululucy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacena4
21. júl 2023

ahojko treba cvicit cvicit a cvicit. mna po prvom porode tak seklo ze rovno do porodnice mi volali neurologa a musel ma napravat co som ostala v 90% ohnuti a nedalo sa s tym nic robit. odvtedy mam stale problem s chrbticou. pomaha len cvicenie a pohyb priprav sa ze vo vyssom stadiu s vacsim bruskom to bude problem nakolko sa bude cela panva a chrbtica menit takze vzniknu vacsia bolesti. ja som cele tehu chodievala na masaze a cvicenia to bolo jedine co mi zaberalo (okrem liekov) drzim palceky

anavixy
21. júl 2023

Bola si aj u fyzioterapeuta? “Napravali” ti kostrc, tzv. mobilizacia (prstom cez konecnik)?

sims12
autor
21. júl 2023

@lululucy no u mňa to trvá 4 mesiace a nemám pocit že sa to zlepšuje

sims12
autor
21. júl 2023

@kacena4 aké cvičenia mi vieš odporučiť?

sims12
autor
21. júl 2023

@anavixy áno to mi robila neurologička no vôbec to nepomohlo

kacena4
21. júl 2023

@sims12 pilates, rehabilitacia, sm system

smileba
22. júl 2023

@sims12 mne sa zlomila kostrc pri prvom pôrode, 2 mesiace som pomaly ani z postele nevedela vstať, bolesti skoro rok, ale kostrc som pri dlhšom sedení cítila ešte ďalšie 3 roky...ked som bola druhýkrát tehotná tak vtedy sa to nejako upravilo a nebolelo ma nič. Tiez som si, ale pôrod vybavila sekciou cez indikáciu od ortopéda, ale treba mať šťastie, lebo ako mi bolo povedané tak kvôli tomu nie je dôvod na sekciu 🤦‍♀️ mne sa to podarilo aj vďaka doktorovi, ktorého som mala zazmluvneneho pri pôrode. Ďalšie také bolesti by som už pri druhom fakt nezniesla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre