Mám dlhodobé problémy s krčnou chrbticou

28. júl 2023

Ahojte ženy tie čo máte dlhodobé problémy s krčnou chrbticou ako žijete ? Ja som stále seknuta už Rok a pol bola som aj na masážach u chiropraktika ale stále sa mi to vráti momentalne je to tak na prd že som bola už 4 krát hospitalizovaná ...a z toho som každý mesiac minimalne 3 krát na infúziách lebo len nejako divne vstanem a chytim taký závrat plus vracanie že mi nepomôže nič len že má musí manžel odviesť na pohotovost a tam mať infúzie ...ale takto sa nedá dlhodobo žiť chcem fungovať ako normálny človek ach jaj

vanilkovazmrzka
28. júl 2023

Rehabilitacia u lekara. Pravidelne cvicenie pod dohladom. Zmena zlych pohybovych navykov…

kacena4
28. júl 2023

aky mas nalez na krcnej chrbtici? od toho sa odvija dalsia liecba. cvicis pravidelne? mne pomohla az operacia (krizovej časti) drzim palceky

janie7
28. júl 2023

Ahoj, ja som bola pred pár rokmi tak seknutá, že som sa ani nadýchnuť poriadne nemohla, zabralo mi bankovanie a rehabilitácie. O kúpeľoch si nerozmýšlala?

autor
28. júl 2023

@janie7 a kde bankovanie úplne obyčajné ? ...tak kúpele sú veľmi drahé na to určite nemám ..a ako sa ti žije teraz ? Už nemáš žiadne problémy ?

autor
28. júl 2023

@kacena4 ...mám vysunuté 4 platničky ..nemôžem nič lebo som tehotná v 31 týždni pred tehotenstvom som si to bola dať narovnať u chiropraktika a až teraz v nemocnici mi povedali že to rieši neurológ ..predtým som to preto neriešila lebo všade sú čakacie doby potrebovala som to riešiť ihneď keďže som mala obidve ruky zaseknute že som nemohla ani pohnúť

autor
28. júl 2023

@kacena4 v krížovej oblasti mám tiež 5 hernii diskov

kacena4
28. júl 2023

za mna je vyhovorka "dlhe cakacie doby..." ak mas zdravotny problem ries ho, seknutie uz je extrem, bolesti urcite boli aj skor, takze si to mala riesit skor. drzim palceky pri porode. mne sa extremne zhorsil stav po porode, kedze sa cela chrbtica zatazila. urcite sa objednaj k neurologovi (dobremu) ktory ti spravi mri celej chrbtice t.j. krcnej aj krizovej a podla aktualneho stavu potom ries. chiropraktik ti ulavi len od bolesti ale problem ostane. za mna su to sarlatani, kedze kazdy nasilny zasah do chrbtice ta viac oslabuje a platnica sa skor znici. neurolog ti nasadi protizapalovu liecbu a tiez od bolesti lieky ci infuzky a na zaklade mri ta vie poslat aj k neurochirurgovi na konzultaciu ci je potrebna operacia alebo nie. tiez ti vie nasadit rozne liecky napr. ozon terapiu a pod. ja som vsetko absolvovala az ked mi toto nezabralo tak operacia. a hlavne pravidelne cvicenie SM systemu ak su len vyskocene bez prasknutia pomoze na 100% mam vyskusane cvicim uz niekolko rokov a super

janie7
28. júl 2023

Vieš čo ja som mala chytenú celú chrbticu, dva zaseknuté stavce, bolesti krčnej, plus začínajúca skolióza. Áno, klasické bankovanie som mala, plus elektro, magnetoterapiu, vyhrievanie krčnej chrbtice, škola chrbta,rôzne typy masáži, dýchacie cvičenia a pod.
Úprimne chrbát, krk a šumenie v ušiach stále cítim, ale ja mám vysoký prah bolesti, tak som sa s tým už nieako naučila žiť, rok sa už chystám k fyzioterapeutovi a všetci lekári ma posielajú do kúpeľov. Chodím ku kamarátke na masáže a tá so mnou aj cvičí a zaberá to.
Aj keď ti väčšinu preplatí poisťovňa, aj tak sú kúpeledrahé pre teba? Prípadne nieaký liečebno - relaxačný pobyt možno. A rehabilitácie si skúšala?

autor
28. júl 2023

@kacena4 akurát to už idem riešiť k tomu neurológovi ..pri neurochirurgovi som bola na operáciu niesom kôli tým herniam v krížovej oblasti ..ale kto mi nastaví tie správne cviky ?? U nás nieje žiadny poriadny fyzioterapeut

autor
28. júl 2023

@janie7 a kde si chodila na taketo služby ? U nás nič také nieje všetko si si platila z vlastného vrecka ? ..áno bohužiaľ som zťp a môj príjem je len ID ktorý činí 462 eur mesačne od augusta po zvýšení

janie7
28. júl 2023

A odkiaľ si ak sa môžem spýtať?
Priamo klinika Eurorehab, BA. Práveže, 3mesačná kúra aj s masážami ma vyšla celkovo cca 30 EUR. To je štátna klinika a na počudovanie, keďže ja vôbec neverím slovenským lekárom, mám veľa negatívnych skúsenosti, boli veľmi dobrí a príjemní. Som si to tento rok chcela zopakovať, ale tá milená doktorka už išla do dôchodku😕

simca06022011
28. júl 2023

Cvicenie, s riadnym fyzioterapeutom. Škola chrbta. Ja napr.cvicim cez net, nechcem.robit reklamu... kolená a hrudna chrbtica bolo cítiť rozdiel hádam po týždni.
Chrbtica je na dlho, na poctivé cvičenie, riešenie disbalancii, posilnenie svalov, zrusenie zlozvykov. Ani operácie veľakrát nepomôžu.

kacena4
28. júl 2023

urcite v okoli mate polikliniku, nemocnicu a tam je urcite fyzioterapeut nie je dolezite ci je "dobrý" to je len irelevantny pojem dolezite je aby si denne cvičila