Mám fľaky po celom chrbte

adka998
24. jún 2021

Prosím vás veľmi rada by som sa chcela opýtať či náhodou neviete z čoho by som mohla mat tieto fľaky po tele a ako sa ich zbaviť? Mám to po celom chrbte a jeden v predu na rebrách všimol si to až priateľ že sa mi to zhoršuje a rozširuje. Nijako to nesvrbi ani nič. Neviete poradiť niečo na zmiznutie?

maculkac
24. jún 2021

kopírujem ti vyjadrenie MUDr. z podobnej témy, či to nie je náhodou toto : https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

andrejka1974
24. jún 2021

Je to plesen

adka998
autor
24. jún 2021

@andrejka1974 pleseň? O tom som ešte nepočula. A ako sa toho zbaviť ? A je to nákazlivé? Aby sa to neprenieslo aj na priateľa.

adka998
autor
24. jún 2021

@maculkac skôr to bude asi niečo iné lebo ja to nemám ani vystúpené ani nič len ako pigmentove škvrny niekedy to zhnedne a tak

kjll
24. jún 2021

@adka998 dobrý večer. Ja mám tento problém už dosť dlho .Bola som u kožnej a povedala mi ,že je to pleseň .Predpísala mi šampón proti tomu. Po čase mi to zmizlo ale počas zimných mesiacov sa mi to objavuje stále .Tak som išla zase za ňou .Chcela mi odobrať vzorku ale to sa nepodarilo .Takže stále používam ten šampón ,ktorý vám musí predpisať kožná. A ešte mi proti tomu pomáha slnko .Vtedy mi to úplne zmizne. A ževraj malo tekutín pijem aj to riešila .

helcanw
24. jún 2021

@adka998 aj ja mám take, vždy sa mi to objaví v lete nám miestach kde sa najviac potim (v podpazuší, v miestach kde mám podprsenku...) používam na to canesten, vtedy mi to trochu vybledne, ale úplne zmizne až na jeseň,v zime.

lorin29
24. jún 2021

@adka998 veľmi dobrý sprej na to je candibene 🙂

andrejka1974
24. jún 2021

@adka998 je na to sprej alebo specialnemydlo mal to manzel a lahko s to renasa na dalsieho odporuca sa mat vladtny uterak

kkovacovak
24. jún 2021

@adka998 tiež potvrdzujem pleseň. Mala som to ako malá a kožná mi dala nejakú vodičku. Zmizlo to celkom rýchlo ale môže sa to prenášať tak na to pozor

adka998
autor
24. jún 2021

Tak to ste ma moc nepotešili. Ďakujem veľmi pekne za vaše rady. Skúsim zavolať kožnej či ma vôbec zoberie no uvidíme 😊 ja to mám práveže iba na chrbte a jeden fľak vpredu na rebrách takze netuším no 😊 ale každopádne Ďakujem skusim o tom pozisťovať viac 😊

lorin29
24. jún 2021

@adka998 no napríklad môj priateľ to ma a kolkerazy sa utriem aj jeho uterákom 🙂takže nemusí to byť zrovna vždy prenosne

maculkac
25. jún 2021

@adka998 ja som to mala asi pred dvoma rokmi - Pityriasis versicolor, vôbec to nemusí svrbieť, ani to nie sú vystúpené fľaky. Keď som s tým bola pri mori, tak práve ešte viac tie fliačky zbledli a tie miesta sa mi vôbec neopálili na slnku. Najskôr som skúšala umývať to nizoral šampónom, potom mi na to lekárka predpísala Micetal krém a tým som natierala ráno aj večer. Postupne zmizlo, ale trvá to pár mesiacov... Teraz už mám pokoj...

ewka9
4. jún 2022

@adka998 smiem sa opýtať ako si dopadla u kožnej? Momentálne riešim rovnaký problém..všimla som si fľaky po celom chrbte🙈

maculkac
5. jún 2022

@ewka9 Ahoj, vyskúšaj ten Micetal krém, mne veľmi na to pomohol.

adka998
autor
5. jún 2022

@ewka9 ahoj, povedala mi, že si mám kúpiť nizoral šampón a imazol krém. Nachvíľu mi to zmizlo ale potom sa to zase objavilo ale nie až tak. Ako som to mala predtým.

tamisu
8. jún 2022

ahojte aj ja som si to vsimla a sa mi to rozsiruje po chrbte..co mi pomoze prosim? co vam pomohlo?

maculkac
9. jún 2022
tamisu
9. jún 2022

@maculkac dakujem krasne za odpoved,pojdem si ho kupit.

mirka1287
22. aug 2023

Ahojte. Ja to mam tiež. Už možno aj 7-8 rokov. Bola som u dvoch kožných. Prvá mi na to nedala nič, že je to len pleseň a že mam používať vlastný uterák. Že ono sa to celkom vyliečiť nedá. Po pár rokoch som s tým bola u druhej kožnej a tá tiež povedala, že je to pleseň a predpísala mi Micetal umyvaciu emulziu ale veľmi mi nepomohla. Takto v lete, keď sa potím tak to mám dosť rozšírené ale len na chrbte smerom pod pazuchu. Lekárka povedala,že to sa celkom vyliečiť nedá, že raz to môžem mať lepšie a raz horšie ale, že ak už niekto pleseň má tak sa to hocikedy môže objaviť.