Mám neustály strach a stres

15. máj 2021

Ahojte mám 24 rokov a mám problém....mám strach ísť do práce, jednoducho bojím sa začať... Keď už aj mám niekam nastúpiť tak začnem už deň pred tým stresovať aké to bude? Ako tam pôjdem keď to tam nepoznám? Čo ak si ostatní budú robiť srandu na môj účet atď. Ja viem že niekto si povie aký primitívny problém ale mne to dosť znepríjemňuje život. Prosím vás nemáte s tým niekto skúsenosti? Poraďte mi niečo ako prekonať ten strach a zvládnuť prvé dni v práci. Ďakujem vám

mnamko
15. máj 2021

Mam to vzdy tak a myslim,ze to mame každy,po dvoch dnoch to prejde,kup si persen

irusa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
irusa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
15. máj 2021

@irusa ja som tiež nikdy nič takéto nemala...ale pred dvoma rokmi som mala zlú skúsenosť v bývalej práci... Po pol roku som odtiaľ odišla a bola som doteraz na úrade práce a stále som sa nevedela odhodlať ísť niekam pracovať stále extrémny strach ale teraz cítim že už na to mám a dokážem to len sa bojím že ak ma príjmu zas to začne ☹

irusa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
15. máj 2021

@irusa to naozaj záleží od tej situácie...niekedy veci zvládnem ako tak v pohode a niekedy sú to maximálne stresy...keď mám ísť niečo riešiť /vybavovať neznášam keď neviem ako to bude prebiehať a čo mám robiť a vždy myslím na veci čo ak toto a čo ak tamto...takže mám skôr strach z toho neznáma

katarina092
15. máj 2021

Mne pomohlo sa pomodlit k Bohu o pokoj...a naozaj som ho mala...vela krat mi to pomohlo..skus to.

irusa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kofolala
15. máj 2021

@katarina092 ja tak isto ako ty. On ma z toho vytiahol a ziadne lieky ani nic mi z toho nepomohlo ,, a to som bola natom omnoho omnoho horsie ako autorka ..samozrejme zlepsenie neprislo z dna na den. Ale dakujem Panu Bohu on sa postara ,treba mu verit a obratit sa nanho

janakuul
15. máj 2021

myslim,ze to je normalne mat stres,ked clovek ide kde este nebol... A urcite to mali aj tvoji kolegovia,ze ich napadla taka myslienka...no co prides uvidis a bude 🙂 vzdy sa najde niekto s kym si sadnes viac as kym menej...podla mna moc nad tym a zbytocne rozmyslals,lebo aj tak to bude uuuplne inak ako si predstavujes. Aj buduci kolegovia maju urcite daake myslienky, kto si,co si,niekto novy mozno sa aj tesia na teba 🙂

janakuul
15. máj 2021

uprimne co a ako bude prebiehat nevie nikto nikdy...napr. ked si predstavis, ze ti povedia dobry den vitajte u nas,ukazem Vam vase miesto.v skutocnosti to moze byt aj: ahoj,kludne si potykajme, pod s nami na kavu...

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. máj 2021

Také to bolo v ešte tej starej práci odvtedy som také stavy nemala a úprimne dúfam že ani nebudem mať.... Úplne som zmenila sféru v ktorej chcem pracovať pretože kvôli starej práci mám blok voči práci toho druhu...dúfam že zmena pomôže a budem môcť normálne chodiť do práce... Prvý týždeň nejako prežijem a potom to hádam už bude fajn 🙂

autor
15. máj 2021

@irusa je to skôr taký pocit strachu že čo bude atď inak nič také ako tlak

autor
15. máj 2021

@janakuul viem ale takéto veci sa ťažko ovládajú raz to má človek v hlave tak to len ťažko z nej dostane

sasitimi17
15. máj 2021

No aj ja som to tak mala len s tým že ja som si začala svoj vlastný biznis, mala som obrovský strach pustiť sa do toho pretože som do toho riskovala veľké peniaze a keby mi to nevyjde tak o tie peniaze prídem... stále som mala myšlienky v hlave ako to pokašlem, nevyjde mi to, nevedela som sa odraziť od nuly, mala som samé negatívne myšlienky ktorými som sa len brzdila. Lenže ten strach je naozaj len v našej hlave.
Mne veeelmi pomohli motivačné knihy najme “pobozkajte žabu” taká zelena kniha (áno zvláštny názov ale je mega dobrá, a ešte kniha “všetko je riešiteľné” toto je snáď najsamlepšia kniha, a stále si ju aj občas začnem čítať keď mám z niečoho strach a obavy, dodá mi strašne veľa odhodlania
Odporúčam

autor
15. máj 2021

@sasitimi17 ďakujem Vám veľmi pekne za radu...určite vyskúšam 🙂 potrebujem to prekonať pretože takto to ďalej už nejde ale som rada že nie som v tom sama a zažíva to viac ľudí

sasitimi17
15. máj 2021

Podľa mňa to zažíva každý z nás, ale je to už na každom človeku ako sa s tým popasuje. Či ostaneš na mieste a budeš sa strachovať, namýšlať si čo všetko zlé sa môže stať (všeobecne vo všetkom nielen v práci), pridlho premýšľať nad tým alebo začneš aj konať a posunieš sa zo svojho miesta dopredu.
Všetko je to len v hlave.

missviolet
16. máj 2021

Uplne chapem, ja som sa na ceste do prveho zamestnania po ukonceni univerzity povracala 😀 aj ked som samozrejme uz od prveho rocnika brigadovala, pracovala na polovucny uvazok, ale toto bola uz praca ,naostro, ktora musela vyjst, ved som sa za nou prestahovala, co boli nemale peniaze... atd. Treba len skusat dychove cvicebia a povedat si, ze svet sa neorestabe tocit, nech to akokolvek dopadne... a po par dnoch je to uz lepsie a lepsie

autor
16. máj 2021

@missviolet musím to nejako zvládnuť lebo viem že čím dlhšie budem čakať tým horšie to bude...viem že prvý týždeň je najhorší kým sa človek trochu oťuká ale musím to nejako prežiť a potom už to bude dobré... Musím myslieť na seba a svoj život a nie na to čo si myslia druhý... Ale keby to nebolo také ťažké :(

katarina092
20. máj 2021

@kofolala presne ako vravis. Tiez som sa v zivote ocitla v ovela horsich stavoch a jedine co ma drzalo a pomohlo bol Pan Boh.

certi
17. sep 2021

tak ako si dopadla? este tam robis?