Mám niečo s mozgom?

sylwi
16. aug 2013

Caute mam 27 rokov vsetko sa to zacalo tym ze sa mi pretazil organizmus dve male deti stres nedostatok spanku. Raz som mala hyperventilaciu lebo som dostala stasny tlak do hrudnika zle sa mi dychalo a zlakla som sa ze je infarkt bolo to po Op.kolena Odvtedy sa snazim byt vnutorne zrovnana a nemat stres vela spat a nic neriesit. Ale casto krat uz to mam aj dva tyzdne pocas dna mam tlaky v hlave a zalahnute usi ako kazdy den tlak v usiach tieto tri dni tie usi presli.Ale mam tlak v hlave a potom take akoby ja neviem mravcenie po tvari mozem tvarou hybat ale je to take zvlastne mravcenie neviem ci trpnutie casto je to spojene vsetko dokopy. Nemam ziadne cierno pred ocami ked som velmi unavena mam pocit ze vidim hmlisto boli ma ja niekedy krcna chrbtica rano ale neviem ci by to mohlo viest az tak daleko za posledny mesiac som chudla 2kg. Citim sa vycerpane a ked mam skoro kazdy den ten tlak v hlave tak sa niekedy zlaknem zeby nieco s mozgom...Je pravda ze dnes som pocas noci bola dva krat hore lebo mali plakal. Mavam aj tlak n ahrudniku a stazene dychanie. Testy krvi spred dvoch tyzdnov boli v poriadku e EKG a krvne testy na strdce mi boli robene. Povedali ze som pretazena niekedy si ani nerobi stres ani nema strach a uz sa zobudim s tym tlakom a mravcenim ppo tvari je to taky zvlastny pocit vtedy som taka malatna a necitim sa ako ja. Niekedy sa mi to strieda bud sa mi tazko dycha a mam ten tlak alebo mam tlak v hlave. Mozem mat tak skor predporazkove stavy mozgu? Ake su priznaky? V zivote som nic take nemala a je to strasne neprijemne. dakujem

leameleg
17. máj 2020

@dancul142 ahoj danka aké si mala ty problémy a co ti pomohlo. Vdaka

drobec_avril
17. máj 2020

@sylwi tetania ako vysita ... nam to iste akurat mne sa aj rozsiria zrenice poslali ma na emg vysetrenie vysledok tetania predpisali magnosolv a vsetko preslo obcas ked citim ze ide namna uzkost vezmem hned magne a o par min. Je dobre. Hlavne sa treba co najviac zaneorazdnit robit nieco stretavat sa s blizkymi prechadzky atd 🙂

zvh
18. máj 2020

Ahoj sylvvi.Prezila som to iste....ak chces napis mi na mail zuzanavanhouten@gmail.com.Poviem ti, ako som sa z toho dostala ja. Vela zdravia prajem.

leameleg
19. máj 2020

@zvh ahoj mohla by si mi prosím ta napísať aké si stavy mala a co ti pomohlo prosím ta

zvh
19. máj 2020

@leameleg
Ahoj mala som dve prace a zdravie ma zastavilo.Najprv som sa budievala zo sna, nepravidelny tlkot srdca,tlak na hrudi,pocit hrce v krku...mavala som stavy slabosti,trpli mi ruky, vsetko som sa snazila ignorovat,ved to prejde...no nepreslo....dalsi varovny signal bol z totalneho vycerpania som skoro odpadla za volantom, otrnul mi mozog, zavolala som si prvu pomoc z auta a skoncila som na infuziach.Myslela som si,ze mam infarkt. Doktor mi predpisal exaurin,ale kedze je navykovy a mne sa nelepsilo navrhol antidepresiva citalopram teva. Nemusim doktorov,ale raz v zivote som rada,ze som ho posluchla.Proste som to prehnala.Nebola som schopna vyjst na ulicu,vadil mi hluk aut, na min.2 mesiace som prestala soferovat a potom mama este dlho vedla mna sedela kazdu jazdu v aute, prichadzalo mi casto slabo,panika,uzkost, mravcenie a horucava v licach. Nastup ucinku liekov bol pomaly,uz ich beriem vyse roka.Uz som ich chela velakrat vysadit,ale som rada,ze som posluchla doktora. a nevysadila ich. Brala som aj magnerot dlhodobo 2 denne. Inak klud,ziaden stres a starosti,musela som ostat 3 tyzdne na marodke,uplne vypnut hlavu aj telo.Este teraz,ked mi zacbe niekedy mravcenie v licach,viem ze musim spomalit.Mam sa dobre. Nikomu neprajem tieto stavy, ale ak zacinaju nepodcenujte to. Mozno som ti v niecom pomohla,ak nie mozno niekto iiny si najde odpoved. Drzim palce a vela zdravia.Nie si ani 1. ani posledna....ked som sa zdoverila znamym, zistila som, ze kazda 3 mama berie antidepresiva. Nie je to na chvalu,ale aspon viem,ze aj ini to mozu zazivat.....pan Boh nam vzdy da vediet, kedy je cas na zmenu...

leameleg
20. máj 2020

@zvh ďakujem ti za odpoveď a za tvoju skúsenosť. Ozaj nie je to nič príjemné ale tak zdravie je prvoradé. Ja mam pocity chladu v hlave je to zvláštny pocit nechápem od decembra sa týmto trápim bola som objednaná na všetky vyšetrenia ale pre situáciu aká bola som nemohla ísť. Teraz do konca mesiaca budem mat urobene všetko a verím ze všetko bude dobre a ze sa nenájde nič zlé verím tomu. Už mám z toho paniku popravde. Ja mam tiež stavy slabosť, vysoký tep, mravcenie, horúce líca, nízky tlak, a pálenie v hlave až taky chlad nedokážem to popravde ani opísať... Ale je aj pravda ze mam strašnú skoliozu a stuhnúť krk.. Takže ak všetky neurologické vyšetrenia budú ok.. Budem hľadať pomoc u fyzioterapeuta

zvh
21. máj 2020

@leameleg mne zvykla trpnut aj polka hlavy,ruka a nevidela som takych 15 min na kedno oko.volaju to migrena s aurou.pomohol mi len fyzioterapeut obycajnym cvicenim.vsetky neuro vysetrenia vratane magnetickej rezonancie som mala ok aj z kontrasrnou latkou.to su stuhnute krky a hlavne stresy.ja mavam ladovu celu pravu ruku lebo mam stuhnutu pravu starnu chrbta.robila som dlho casnicku...a na jednej strane som stale nosila taniere.vela stastia.neboj budes stastna ze ti nic nenajdu.treba len oddych.pa

leameleg
21. máj 2020

@zvh tak aj ja verím ze to dopadne dobre a všetko bude v poriadku bodaj by sa vylúčila aj tetania. KRK A CHRBTICA dajú zabrať a tie nervy sú vysielacom do hlavy

sorayaardente
21. aug 2021

Ahojte, čítam si to tu teraz, lebo presne som začala mať tlaky na hrudníku a o pár dní, pomaly každý deň mračenie v hlave, tlaky okolo spankov, sem tam mi prepne náladu, že som z ničoho nič naštvaná na blbosť, potom všetko ok, pritom nenervacim, toto sa stáva väčšinou, keď idú na mňa krámy, heh. Ale trpnutie rúk, prstov.. Zjavne to bude tiež tetania po pôrode a pozerám, že nie málo ľudí ju má.. Trosku inak rozmýšľam, či to nebdue aj postcovidpvy syndróm nejaký.

luccija
21. aug 2021

@sorayaardente môžeš to mať aj od chrbtice stiahnuté svaly, nervy pristipnute trebalo by pár x masaz...ale pred menzesom som ako furia🙂a tiež mi zistili tetaniu pred 2 m a teraz pred menzesom som zase celá mravcila a bola strašne nervozna

sorayaardente
22. aug 2021

@luccija vzala som magnézium a dnes úplne všetko ok, takže to bude to. Ja aj cítim, že tie nervy sú hrozne pred kramamy, úplne sa správam hrozne a nepricetne, pri tom som taká nebola.. Tak so mnou miešajú hormóny vtedy, že radšej musím ísť z bytu alebo sa zatvoriť na záchod, lebo si uvedomujem to vybuchnutie a poslednú dobu aj tie trpnutia, tlaky v spankoch, mravcenie v hlave, na tvari až ku korenu nosa atď.. To je určite tetania.. Z krčnej mávam niekedy bolesti hlavy a trpnutie v druhej ruke, to aj viem presne co, lebo keď ma muž masíruje, tak cítim, ktoré nervy vystreluju kam.. Je smutné, že toľko nás tu je, som nečakala

elly_
22. aug 2021

Sedí to skôr na tetaniu.
Smer neurológ

tanika
22. aug 2021

@sorayaardente ja mám toto po po covid zápale pluc po dvoch mesiacoch a keď mám dostať menzes no celé zle ……post covidovy syndróm tak mi to povedali na cievnom aj na neurologii

sorayaardente
23. aug 2021

@tanika towz sme mali covid, ale toto sa so mnou nesie trosku dlhšie, možno covid tomu pomohol, ktovie

iveta1616
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majapagacova
22. okt 2023

@sylwi dobry den, tieto iste príznaky začali aj mne, doma si myslia, že už veľa čítam na internete a namyslas si, no bola som PN koli chrbtici, bolesti na hrudník a ľavej lopatky urobili mi všetky vyšetrenia, interné, kardio apod. Potom mi zistili helikobaktera užívala som antibiotika to všetko prešlo. Teraz mi začína trpnut tvár, mam zalahnute v ušiach, bolesti hlavy a zahmlievanie oči. Dávala som si kvapky do uší ze to prejde aj vitamín D a magnézium lebo som si myslela ze mi môžu chýbať aj vitamíny no pociťujem to stále. Chcela by som ísť k doktorke len dúfam ze mi pomôže lebo uz si asi myslí že si vymýšľam.

rennka21
28. jan 2024

@sylwi to je tetania.daj si magnezium

zara282
5. apr 2024

@sylwi tetania