Mám niečo s mozgom?

sylwi
16. aug 2013

Caute mam 27 rokov vsetko sa to zacalo tym ze sa mi pretazil organizmus dve male deti stres nedostatok spanku. Raz som mala hyperventilaciu lebo som dostala stasny tlak do hrudnika zle sa mi dychalo a zlakla som sa ze je infarkt bolo to po Op.kolena Odvtedy sa snazim byt vnutorne zrovnana a nemat stres vela spat a nic neriesit. Ale casto krat uz to mam aj dva tyzdne pocas dna mam tlaky v hlave a zalahnute usi ako kazdy den tlak v usiach tieto tri dni tie usi presli.Ale mam tlak v hlave a potom take akoby ja neviem mravcenie po tvari mozem tvarou hybat ale je to take zvlastne mravcenie neviem ci trpnutie casto je to spojene vsetko dokopy. Nemam ziadne cierno pred ocami ked som velmi unavena mam pocit ze vidim hmlisto boli ma ja niekedy krcna chrbtica rano ale neviem ci by to mohlo viest az tak daleko za posledny mesiac som chudla 2kg. Citim sa vycerpane a ked mam skoro kazdy den ten tlak v hlave tak sa niekedy zlaknem zeby nieco s mozgom...Je pravda ze dnes som pocas noci bola dva krat hore lebo mali plakal. Mavam aj tlak n ahrudniku a stazene dychanie. Testy krvi spred dvoch tyzdnov boli v poriadku e EKG a krvne testy na strdce mi boli robene. Povedali ze som pretazena niekedy si ani nerobi stres ani nema strach a uz sa zobudim s tym tlakom a mravcenim ppo tvari je to taky zvlastny pocit vtedy som taka malatna a necitim sa ako ja. Niekedy sa mi to strieda bud sa mi tazko dycha a mam ten tlak alebo mam tlak v hlave. Mozem mat tak skor predporazkove stavy mozgu? Ake su priznaky? V zivote som nic take nemala a je to strasne neprijemne. dakujem

bettypo
16. aug 2013

Urcite navstiv lekara
Prestuduj si nieco o tetanii a panickej poruche

suri023
16. aug 2013

Mozgová príhoda? To ťažko. To je náhly stav po ktorom sú trvalé následky. Ak by si tým prešla, tak tvár by Ti zostala stŕpnutá niekoľko týždňov až mesiacov. A to hovorím o veľmi miernej porážke. Podľa mňa môžeš mať niečo s chrbticou. A možno potrebuješ iba relax. Pozri sa...možností je veľa. Ak máš kedy, podstúp ešte nejaké vyšetrenia a podrobne opíš lekárovi, v akých situáciách sa Ti to stáva.

juranka
16. aug 2013

@sylwi no urcite mozes mat porazku aj v takom mladom veku. Ja som mala v 16 nieco ako porazku, praskla mi cieva v hlave z nicoho nic. Takze si myslim, ze to u teba moze byt nieco vazne. Skus ist nejakemu odbornikovy neurolog, alebo nieco take... Nieje to podla mna v poriadku.

sylwi
autor
16. aug 2013

To fakt mozem mat predporazkovy stav? Moze sa takto objavovat nieco take s mozgom?

sweetsuzi
16. aug 2013

@sylwi suhlasim s @bettypo podla mna je to panicka resp uzkostna porucha alebo tetania. Podla toho co popisujes to presne suhlasi, odporucam navstivit psychologa pripadne psychiatra - nechapem ze ta tam nepoukazal niektory z lekarov ktori ta vysetrovali. Neboj sa to sa utrasiie, situacia sa ukludni a bude lepsie. Drz sa

sylwi
autor
16. aug 2013

Juranka ake si mala problenmy kym sa to stalo? A ako sa to stalo co sa vtedy dialo? Viem ze to moze byt hocico ale ja neviem vzdy sa zlaknem a viem ze to mi nerobi dobre.

sylwi
autor
16. aug 2013

Stane sa mi ot vzdy ked som strasne unavena alebo vycerpana a bud sa mi zle dycha alebo citim ze mam zalahnute usi alebo ten tlak v hlave preto som sa pytala ci nejaka porazka zacina tlakom v hlave unavou a trpnutim ci mravcenim ppo trvari nie je to strasne trpnutie je to vsetko skor strasne neprijemne ziadne tabletky neberiem ani necchcem brat ten strach dostanem z toho ze ma tak tlaci hlava ze co to je

petraxy6
16. aug 2013

@sylwi no ja by som to pripísala panickej poruche ☹

sylwi
autor
16. aug 2013

myslite si ze ssom sa zlakla ale z toho sa to zhorsuje lebo mne to najprv zacne tou slabostou nic neriesim v noci spim dobre a potom to pride ako hovorim prislo to skrze hroznu unavu a vycerpanost

juranka
16. aug 2013

@sylwi jedine co som citila predtym bolo bolenie hlavy a busenie srdca v spankoch. Mala som to aj viac rokov predtym, aj som chodila kade tade s tym ale nic nezistili 😒 az ked sa to stalo, ze to byva zriedka a ze nepredpokladali, ze by to mohlo byt take daco. Ako nemusis mat toto ale aj ked pises, ze ti trpne sija tak na take daco by mal pozriet ten neurolog, ci nieco s chrbticou, miechou alebo co.

sylwi
autor
16. aug 2013

Akurat som si spomenula ako sa mi to dnes vyrazne zhorsilo takze zle som spala maly ma tri krat zobudil rano som sa zlakla tkalu v hlave cely den som bola malatna unavena a a citila som sa divne sem tam zalahnute usi potom som neskoro jedla obed mala som stres lebo medzi tym necakane dosiel instalater s tym som sa rozpravala a on povedal ze take tlaky v usiach mali ludia s mozgovou porazkou a ja som zlakla a do toho stres s varenim a vtedy sa to zhorsilo uplne najviac potom som si lahla a bolo znova lepsie havou mi chodili veci aby sa mi nic zle nestalo hovoril mi davajte si pozor aby vas to nezlozilo taka unava a tie usi... atd..... asi som sa zlakla . A to trpnutie po tvari mal to niekdo z vas niekedy mi nic nie je ajtak to mam

silvia.t
16. aug 2013

urcite navstiv neurologa/psychiatra a daj si nateraz aspon magne b6...drzim prsty nech to cim skor prejde...viem ake to je sice som mala ine problemy ale cloveku to zneprijemni cele ztie 😠

peanutslm
16. aug 2013

@sylwi pokiaľ nechceš brať tbl dohodni si termín u psychológa

juranka
16. aug 2013

@maznacik007 @sylwi no ako to citam, ten link od maznacik tak so uplne sedi na tie priznaky co vravis. Tak ale aj tak vravia tam, ze treba povysetrovat vsetko telesne aby nahodou nieco nezanedbali a az potom to psychicke riesit.

silvia.t
16. aug 2013

@sylwi ja som mala take ako by mi niekto zavrel hlavu do zveraku a citila som take mravcenie ale take zvlastne ani nie zvonka na tvari ale vnutri hlavy neviem ci chapes 😅 pomahalo mi ked som si sadla a silno masirovala hlavu

sylwi
autor
16. aug 2013

Viete najhorsie je ze ja nemam panilu ze umriem len nepoznam ten pocit tlaku v hlave a vtedy ma zacne napadat myslienaka co ak dostanem mrtvicu alebo je to nieco horsie citim sa uz dva tyzdne uplne unevane sa slaba v podstate to zacalo tou hyperventilacoiu a potom tym ze som sa absolutne vycerpala a v noci sa mi zle dychalo a v nemocnici mi robili testy okrem ct mozgu a zistili ze som prepracovana co je pravda ale ja som sa zlakla ze ak si to nevsima a ono to ajtak pride co ak mi nieco je vtedy si idem lahnut akoby so sebou bojujem, pritom som si uz toto raz prezila ale inak. Som silnejsia kao ten strach len som si nebola ista ci to je len strach preto som sem napisala ako sa prejavuje mrtvica...

sylwi
autor
16. aug 2013

juranka verim ze to u mna nema nic s mozgom a ze to zvladnem prekonat lebo chcem busenie nemam len tie tlaky a mravcenie na tvari a to nie uplne cely den onosa mi to stale meni

sylwi
autor
16. aug 2013

silvia.t to mavam aj ja niekedy aj na tvari aj v hlave vtedy na mna idu divne pocity

maznacik007
16. aug 2013

@sylwi ja som z tvojho prispevku pochopila ze si bola na klasickych vysetreniach, ked si pisala ze testy boli ok ... preto by asi bolo vhodne vyhladat psychiatra a poradit sa s nim o pripadnej liecbe ...

kedze pises ze ti robili aj krvne testy tak ak by si mala zvysene riziko mrtvice (cholesterol, cukrovku a pod) tak by ta na to iste upozornili ...

silvia.t
16. aug 2013

@sylwi u mna to bolo stresom a hlavne obavami z buducnocsti,vycerpanost...zacalo to 4-5mes.po porode a trvalo to necely rok

sylwi
autor
16. aug 2013

Hej robili mi vsetky testy z krvi aj na srdce a vsetko super a z teppny mi zistili ze mam hyperventilaciu v krvi. Tie stavy v hlave su podobne ako pri zachvate stalo sa mi to v sanitke strasne som sa tam zlakla a trpli mi ruky a pery dali mi sacok o vsetko bolo fajn vzdy to prislo skrze bolest hrudnika s tazene dychanie. No teraz to vymizlo a mavam tlaky v hlave a mravcenie ci trpnutie po liciach a niekedy stazene dychanie bud mam to jedno alebo druhe kazdy druhy den sa to vymiena.Cukrovku, cholesterol ani nic so srdcom mi nezistili. Jejda ako to sem pisem tak vidim aka som sprosta krava ja som sa zlkala toho tlaku trvalo to tak dlho a dnes ten panko mi hovoril ze tlak v usiach a mrtvica... Inak mozem mat aj stale zalahnute usi? napr. teraz tri dni to nemam ale inak ak mam ten tlak mam to aj v usiach. Ludia som rada ze som sem mohla napisat chcem to zvladnut sama a viem ze to dokazem len som si chcela byt ista ci tie priznaky fakt nemozu byt nieco vaznejsie ja som sa toho proste zlakla lebo som dlhsie taka slaba a unavena z toho mojho stresoveho zivota. Ale postuplen to menime.,.....

sylwi
autor
16. aug 2013

akurat ma napadlo ze moj dedo bol sillny cukrovkar a zomrel na mrtvicu. Cize pokial nemam nic so srdcom ani cukrovka a ziadne problemy tak je len malo pravdepodobne ze sa take nieco u mladeho cloveka moze stat?

sylwi
autor
16. aug 2013

No presne to mam aj ja silvia.t po porode druheho syna to zacalo mala som pocit ze to nezvladnem plakala som a moj prvy syn ziarlila a ja som bola smutna a dlho som s tym bojovala a nakoniec som sa maximalne vycerpala a mala pocit ze nemam nic pod kontrolou.

strociatka
16. aug 2013

@sylwi mojka, to co prezivas su hrozne stavy a len malo kto to vie pochopit, ten pocit zufalstva. No z toho co tu popisujes, to nastastie nieje mozgova prihoda. To je skvela sprava si myslim, ale urcite by si sa mala vybrat na psychiatriu, najdi si takeho psychiatra, ktoremu budes doverovat, nepotrebujes na to ani odporucanie od obvodaka. Vyzera to na panicku poruchu a je dobre cim skor zacat liecbu, lebo je dlha a aj dlho trva, kym lieky zaberu. Drzim ti palce a cim skor sa daj doporiadku, deti ta moc potrebuju.

sylwi
autor
16. aug 2013

Vies je dobre ze ja som taka ze to viem rychlo prekonat ak pochopim a prezijem v sebe ze je to len strach a nie nic ine. Viete niekedy to je take ze mne fakt nic nebolo nic som neriesila a doslo mi zle trebaz ten tlak ale urcite sa telo neda dokopy tak rychlo ked som tak dlho bola prepracovana fakt mame za sebou tazke obdobie. Zvladnem to chcem.

sylwi
autor
16. aug 2013

stociatka tiez si to mala? Ja som to nemala len teraz ako som sa prepracovala a doslo mi zle a vtedy som sa zlakla a boom

sylwi
autor
16. aug 2013

Jej ja som tak stastna ze to nie je nic vazne🙂 chcem sa tesit zo zivota a dat mojim detom maximum snazila som sa ale nakoniec som to prehnala aj moj muz clovek nemoze byt perfektny

cuculik1
16. aug 2013

Pri tom co opisujes by bolo vhodne si dat urobit testy na tetaniu...

sendy182
16. aug 2013

@sylwi ahoj zrak máš v poriadku?......čo vnútroušné teliesko?........ak máš pocit tlaku v hlave kedy ti prejde?....čo ho začne.....na to mravčenie by som si dala pozor....menej krvi vtedy prúdi ....skús vtedy zapískať.......alebo sa zasmiať.........žmurknuť a pod........ak ti to nepôjde navštív aj neurológa.....čo tak CT trvaj na ňom.......si mladá máš malé deti......držím palce