Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám psychický problém, alebo som naozaj chorá?

mirkatop
20. mar 2014

Ahoj,som uz naozaj zufala a potrebujem Vas objektivny nazor na moju situaciu:moj problem sa zacal ked mi kamarat ochorel na rakovinu.Odvtedy sa kazdy den pozorujem,sledujem,za kazdou vyrazkou,nizkym tlakom,bolestou hlavy ci zaludka vidim rakovinu.Neviem s toho zbavit a komplikuje mi to zivot.V poslednej dobe mi zacaly navaly paniky,tazko sa mi dych z nicoho nic pride mi nevolno.Mam dve male deti a neviem si s tym rady.Viem,ze mam ist k psychiatrovi ale vobec tam ist nechcem nechcem davat do seba lieky este stale to chcem zvladnut sama.MAvam trpnutie koncatiny,alebo lopatky,obcas po jedle tlak v zaludku-ale u lekara je vsetko OK.

Pisem Vam pretoze by ma zaujimal Vas nazor mozno mi to viac pomoze dakujem

nigguska
20. mar 2014

@mirkatop Ahoj,toto je naozaj len tvoj psychicky stav.....chora urcite nie si,ked ti dr povedal,ze je vsetko ok.....len to musis dostat z hlavy.....zasla by som skor ku psychologovi ako ku psychiatrovi...so psychologom sa budes hlavne vela rozpravat a to ti pomoze....

jul11
20. mar 2014

@mirkatop odporucam psychologa a nie psychiatra.psycholog nepredpisuje lieky.ak je stav velmi vazny,odporuci psychiatra a ten aj farmakoliecbu. myslim,ze by to stalo zato to vyskusat najskor takto. su relaxacne techniky a aj sa vyrozpravas a zistis,co sa za tvojim strachon skryva.drzim palce

havana_frost
20. mar 2014

Chorá sa a volá sa to neuróza. Určite by ti lekári vedeli pomôcť, ak si už aj sama vieš pripustiť, že máš problém.

traffic
20. mar 2014

@mirkatop odporucam pozriet sa na svet peknymi ocami, to znamena zabudnut na to,ze kamarat je chory a sustredit sa na vlastne deti, na to ake su sikovne, zdrave a ty mozes spravit z nich obrovske osobnosti, je len na tebe ako sa postavis k problemu, ale hlavne, ked zacnes mysliet na kamaratovu chorobu,t ak si predstav nieco pekne co ta v zivote potesilo, rozosmialo, na situaciiu, ktora bola pre teba vtipna,
a taktiez je dobre chodit medzi ludi a nesediet doma, pri ludoch prides na ine myslienky a ludia ta velmi obohatia alebo ist sa otriast z negativnych myslienok cvicenim, behanim tancovanim, skakanim hocicim pri takychto aktivitach sa super uvolnis a vytrasies zo seba vela energie

stary_ujco
20. mar 2014

Nemusim byt psycholog, aby som ti povedal, ze mas panicku poruchu.
Navstiv odbornika (ako ti vyssie pisali - psychologa). Pokecate, najprv skusite uplne normalne bezne relaxacne postupy. Vsetko hradi poistovna, takze naklady nulove. Ked to po 10 tyzdnoch nezaberie, mozete eventualne prehodnotit aj navstevy psychiatra. A neviem preco s tym mas vlastne problem, tam ist. Lieky na chripku beries, lieky na rakovinu by si zrala tiez na tony, len aby si sa uzdravila. A s poruchou "hlavy" sa chces liecit sama. Takze sup sup, pit zihlavovy caj a robit si avokadove zabaly na rakovinu...

isabel11163
20. mar 2014

@mirkatop ahoj človek keď prežije traumu napr ochorenie v rodine alebo blízkeho človeka tak sa občas stane,že je v určitom psychickom rozpoložení.. nie je to nič zlé začo by si sa mala hanbiť.. si matka dvoch detí a určite prežívaš veľkú úzkosť pri predstave že by sa ti malo niečo stať.. človek sa potom nadmerne sleduje a všetkému pripisuje určitý význam..naša myseľ dokáže byť občas veľmi zradná,ale netráp sa určite navštív nejakého odborníka,dáte si pár sedení kde sa budete veľa rozprávať a tabletky možno nebudú ani potrebné 🙂 držím ti palce aby si čoskoro bola zase fit 🙂

tomta
20. mar 2014

mavas navaly,pride ti zle akoby na odpadnutie a mas vnutorny tlak?ak hej mas panicku poruchu a psycholog ti v tomto nepomoze..zajdi normalne na psychiatriu nie je to ziadna hanba..potrebujes lieky ktore ti pomozu sa z toho dostat..neodkladala by som to a uz vobec nie ked mas male deti pretoze sa ti to moze zhorsit a to by uz nebola veru sranda...drzim palce

diskutujuci
20. mar 2014

@mirkatop ahoj napis mi kolko mas rokov prosim
co ten kamarat? mozno je to viac psychicke, bola si na neho naviazana a zlakla si sa, bol zdravy, zrazu ocghorel a bojis sa ze aj ty by si zrazu mohla byt chora, mas male deticky o to viac mas strach
ale ty zi, normalne, vela pi tekutiny, jedz vela zeleniny, odstavujem si ovocie, nejedz sladkosti, nefajci a nepi alkohol a napises nam vsetkm aj ked budes mat 100 rokov 🙂)

euka210
20. mar 2014

podla mna si chora, ako pisu panicka porucha alebo uzkost alebo nejaka proste neuroza. treba urcite zajst za psychologom alebo aj psychiatrom, oni uz budu vediet ci treba aj na chvilu lieky alebo staci psycholog. Ak to vadi v beznom zivote, treba to riesit.

klincek
20. mar 2014

@mirkatop je to presne tak, ako pise @stary_ujco ..mas psychicky problem, ktory uz sama nezvladnes (zachvaty uzkosti ci paniky neprejdu len tak, viem z osobnej skusenosti). spustila ti to kamaratova choroba, ale to uz bola asi ta posledna kvapka, problem je uz asi starsi a zlozitejsi..ale ja by som psychologa rovno vynechala, chod rovno k psychiatrovi. s ak bude treba, ber aj lieky, o to menej sa budes trapit a skor sa ti ulavi.

nice202
20. mar 2014

@mirkatop mila mirka, bohuzial stava sa z teba tazky hypochonder. Radim ti nastudovat si o tom nieco http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=h... plus odborbe clanky na tuto temu. Pomoze ti psycholog, alebo psychiater a hlavne!!! sa tolko nepozoruj. To je prvy krok.

mantilka
20. mar 2014

Je to psychicky stav...podla mojho nazoru najlepsie bude si to priznat a ist k psychologovi.
Ak si veriaca este lepsia verzia je modlit sa za oslobodenie...v pripade zaujmu ma kontaktuj.

timino
20. mar 2014

@mirkatop ahoj urcite by som isla k psychiatrovi je to panicka porucha ,budes cim dalej tym viac prepadat panike,cim skor pojdes tym lepsie.Nehanbi sa vies kolko mlydych ludi sa lieci,je ich naozaj vela,tak necakaj

sirene
20. mar 2014

Mas velku vyhodu v tom, ze si problem uvedomujes. Vyrozpravanie u psychologa by urcite nebolo na skodu. Okrem panickejporuchy by to mohol byt i tetanicky syndrom, kedy sa stres a strach ktory prezivas somatizuje do konkretnej bolesti v tele, to riesi neurolog ( trpnutie koncatin, bolesti chrbtice, tlak na hrudníku, migreny) Deticky ta potrebuju v pohode a usmiatu, ale nie len tak naoko, ale ty sa tak hlavne sama musis citit 😉

jankastubka
20. mar 2014

Ja mavam tiez niekedy strach z niecoho, a vtedy sa nejaku dobu toho neviem zbavit, a stale rozmyslam, co keby. Nie je to take zle ako u teba, ale. . . Pomaha mi, ked to uplne vytlacim z mysle a zamestnavam sa cimkolvek inym. Vraj na psychiku pomaha aj magnezium. Skus si kupit mozno sumive tablety, a uvidis, ci pomoze. Upokojuje nervy a nie je to ziadne antidepresivum.
Ak toto nepomaha, tak naozaj len doktor.

slniecko2
20. mar 2014

@mirkatop Pozri sa máš dve deti, tak ak chceš byť dobrá matka, zájdi za odborníkom. Nerobíš to pre seba ale hlavne pre ne. Ak sa to bude zhoršovať, je možné, že sa to časom tak zhorší, že to už nepôjde vrátiť. Buď múdra a urob niečo pre seba a svoju rodinu. Neoľutuješ.

mirkatop
autor
23. mar 2014

Dakujem Vam velmi pekne za vase rady a nazory

misaelka
23. mar 2014

odporucam ti navstiv psychologa aj psychiatra - je najlepsie ked sa oba pristupy doplnuju. a prajem vela zdaru. inac divim sa ze taketo veci vesiate na MK nie su tu odbornici a ja ako psycholog ti vravim niektoré diagnozy ako napriklad uviedol @stary_ujco su uplne mimo! toto nie je cista panicka porucha. nenechaj si balamutit hlavy laikmi a zajdi za odbornikom, su to studovani ludia a nikto ti hlavu neodtrhne ani ta neodsudi ani sa ti nebude posmievat. normalne mi hlava nepobera, ako su tu niektori ludia schopni na zaklade par riadkov schopny diagnostikovat- taku schopnost nemam ani ja ako clovek z praxe :D

misaelka
23. mar 2014
kveta
23. mar 2014

@mirkatop Je to psychicky problem. Chce to psychoterapeuta. Ten lieky nepredpisuje.

misaelka
23. mar 2014

@kveta urcite terapeut ano. ale aj lieky treba- vytvoria vhodne prostredie pre to, aby bola terapia uspesna.

mirkatop
autor
24. mar 2014

@kveta
@misaelka myslite si ze aj ztazene dychanie,slabost ked si spomeniem na nieco moze suvisiet s uzkostou?

kveta
24. mar 2014

@mirkatop Ano.

misaelka
24. mar 2014

@mirkatop isteze. myslenie priamo suvisi s tym, ako sa fyzicky citime.

slozika
24. mar 2014

obcas to mam aj ja, odkedy mam deti, mam strach, lebo ma potrebuju. Tiez si namyslam, ale zaroven dufam , ze nie. 🙂

ppetinka
16. apr 2014

@mirkatop mne raz kamoška povedala veľmi múdru vec: Najväčším nepriateľom človeka je jeho vlastná psychika... A teda, - chorá určite nie si, len ty si si možno nepriamo vsugerovala vśetky tie "príznaky" ... ja som raz mala problém so žalúdkom, bála som sa cestovať v MHD, aby som sa nááhodou nepogrcala, bála som sa chodiť do kostola atď .. ale potom som zistila, že môj žalúdok je už ok a všetky tie pocity, ktoré som mávala boli iba z mojej hlavy ...

lorela
16. apr 2014

@mirkatop Neváhala by som už ani minútu a vyhľadala psychiatra.
Keď už kvôli ničomu inému, tak kvôli detičkám. Oni ťa potrebujú, a ešte len budú potrebovať. Zdravú, silnú, vysmiatu mamičku, o ktorú sa môžu oprieť, a s ktorou sa môžu tešiť zo života. Nie uzlíček nervov, čím ich môžeš až priveľmi ovplyvniť do budúcna...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli