Mám tetanický syndróm

19. máj 2020

Pekný deň. Potrebovala by som radu a verím, že tu ju nájdem.
Mám tetanický syndróm. Lekári mi povedali, že som ho dostala z veľkého vyčerpania a z preťaženia, fungovala som na 100% dlhý čas. Psychiku mám všetko super na 100%.
Otázka znie: Ktorá z vás ho má tiež, takisto vám zvyknú tŕpnuť nohy od kolien dole ale až tak, že si nohy vôbec necítite? Ako keby vám doslova ´odišli.´
+Keď mám já tetanický záchvat, tak mi trpne pravá ruka a pravá noha. + spomínané tŕpnutie nôh. Ďakujem

daisylucky
20. máj 2020

@lenqua_12325 nie som zdravotnik, ale mam úzkostnu poruchu, čo už relatívne vážna diagnóza je a ani pri nej sa neodporúča tlačiť neurol ani iné benzodiazepiny ako napr. lexaurin z dôvodu navykovosti, samozrejme pri vážnych stavoch to bez nich nejde, ale malo by to byt pod dohľadom psychiatra. Psychiatri sú zhrozeni (aj ten môj bol) že kardiológovia, obvodni a kadekto predpisuje neorol a pod., potom pacienti končia akurát u nich a ešte aj so závislosťou. Benzodiazepiny okamžite tlmia a zlepšujú náladu (narozdiel napr. od antidepresiv), takže je celkom logické, že su návykové, podobne ako drogy, chápeš, nie?

lenqua_12325
20. máj 2020

@luccija no mna poučovať nemusíš, moj muž je neurológ 😃😃 ale ty si zjavne študovala medicínu

lenqua_12325
20. máj 2020

@daisylucky samozrejme, ja nikde netvrdím ze nieje návykový, kupujú si ho aj fetaci ak im ho ma kto predpísať alebo bežné falsuju recepty... ale aj čokoľvek ine môže byť návykové a vela pacientom pomohla krátkodobá liečba neurolom

lenqua_12325
20. máj 2020

Vidím, ze tu nemá velmi význam riešiť ochorenie z hľadiska medicíny, lebo tu je dosť "matiek liečiteliek" a "google poradcov" co na základe svojich skúseností radia druhým a myslia si, ze nahradia odborný názor 🤫načo potom chodíte za lekármi? Stačí sa liečiť podla modrého koníka lebo "ta mamička povedala...."

missdiva
20. máj 2020

A robili ti aj vysetrenie na tom pristroji ci mas ozaj tetaniu? Alebo to bol len nazor doktora na zaklade tvojich priznakov?
Mne totizto neurolog najskor povedal, ze mam tetaniu a davali mi magnezium do zily. No poslal ma aj na ten pristroj na potvrdenie tetanie kde mi povedali, ze ja teda na sto pro tetaniu nemam. Tak povedal nieco v style aha tak to vylucujeme patrajte po pricine dalej. Problem bol nakoniec niekde uuuuplne inde...

daisylucky
20. máj 2020

@lenqua_12325 a ty si lekárka?

luccija
21. máj 2020

@daisylucky nie, ale má muža neurológa😊
@lenqua_12325 áno robím v zdravotníctve a ľudia sú závislí od ukludnovakov hádka s mužom Lexaurin, stres v robote Lexaurin

veriine
17. jún 2020

@missdiva a na co ti prišli prosim? Ked bol teda problém inde ako píšeš?

huginko02
15. feb 2021

ahoj...nevies mi povedat???tetania sa da jedine z EMG na ruke urcit...???Ja mam robene na nohe...je to jedno???nebies nahodou??Licia.Dakujem

huginko02
15. feb 2021

@luccija ahoj...mozem sa ta opytat???Tetania sa da urcit aj z EMG na nohe????mne to robili na nohe....kvoli bolesti....nevies nahodou????ci iba ruka????Dakujem.Lucia

misa11111
15. feb 2021

@huginko02 mne robili aj obe nohy a ruka

huginko02
16. feb 2021

@misa11111 dakujem

jajka13
16. máj 2021

Mate niekto skúsenosti s tetaniu a problémy s trávením a niekedy aj zvracanie?

dasenka26
30. jún 2021

Kto sa chce vyhnúť antidepresivam a liekom odporúčam cbd olej, mne veľmi pomohol na tetaniu a úzkostné stavy a nespavosť, upravuje nervový systém ktorý je príčinou vzniku tetanie. Pre viac info kľudne píšte správu 🙂🍀

madamickova
19. okt 2021

Krásny den Vám prajem, veľmi by som potrebovala pomôct s výskumom tetanického syndrómu pre diplomovú prácu zo psychológie. Je to krátky dotazníček urcený ľudom s tetanickým syndrómom, len ho musím poslať poštou. Našlo by sa 9 ľudí, ktorí mi to vyplnia a dajú mi poštovú adresu do správy? Poštovné späť je hradené mnou a priložím aj malú pozornosť. Ďakujem vopred krásne všetkým, ktorí sa mi ozvú. Marcela Adamičková

lenka1209
25. sep 2023

@misa11111 ahoj...akurat mam tie iste stavy neskutocne bolesti krcnej dolnej tie tahave bolesti akoby ti sval prechladol a nervy vydrazdene...neskutocne tlaky do hlavy zalahnute v usiach ..akoby vystipane usta ..trpnu mi nohy ruky no cele zle ...mas nieco co by pomahalo?

misa11111
27. sep 2023

@lenka1209 nie na to nič nepomáha len sa s tým zmieriť beriem na predpis magnézium a keď ma boli krcna pomáha jedine Ibalgin.

lenka1209
22. okt 2023

@misa11111 juj mna ta krvna boli hrozne a uz dlhodobo ...je to zufale uz ..najhorsie ze mne ibalgin nepomaha

lucinda010
16. mar 2024

@bosorka2828 toto mám presne aj ja pred menštruáciou som nepoužita ale že úplne a dlho dlho po nej, sú teda viac horšie dní než lepšie 🙄ja už neviem čo mám robiť

miriam11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz