Mám veľa cukru a tuku. Ako sa stravovať?

sisa1826
8. júl 2014

Ahojte mám výšku 164 a váhu 65-67kg,bývam unavená nepomohlo ani železo,mám vraj vela tukov a cukru ...ako sa mám vhodne stravovat?dakujem

tenerifka
8. júl 2014

Zmen radsej otazku na diskusiu, a napis, ako sa stravujes teraz, aby bolo zrejme, kde asi robis chybu, co treba vylucit z jedalnicka a co treba zaradit.....

mawka
8. júl 2014

tuky clovek potrebuje k zivotu. aj cukry. nic ine to nie je, len o vyvazenej strave. das si masko, kopa zeleniny a minimum prilohy alebo vobec. ak sacharidy neprijimas, telo si zacne spotrebovavat same. rafinovane cukry su svina. kolko bab schudlo len preto, ze vyhodili sladene napoje, sladkosti a muku a pridali pohyb.
ono to nie je o tom, ci vazis zdravych 55 kilo. je to o tom, ako si zdrava, ako sa citis vo svojom tele. vzdy som bola baculka, aj nou ostanem, ale akonahle sa zacnem stravovat zle, citim sa zle. nafuknuta, opuchnuta, tazkopadna, unavena. ked sa stravujem normalne a mam pohyb, tak sa citim vyborne aj ako baculka. pokozka sa vypne, nezadrziava sa mi voda v tele, citim sa odlahcena a plna energie. a o tomto to je. kolko ludi ma tabulkovu nadvahu a kondicne su na tom lepsie ako stihli ludia. citia sa lepsie. takze najprv si to treba usporiadat v hlave, nezameriavat sa na to, ako zle vyzeras, pomenit jedalnicek, vyhodit hnusne cukry a zacat sa hybat a uvidis, ako sa ulavi. ved v tvojom pripade staci zhodit 2-5 kg. a to proste ist musi. ked pozeras tie dokumenty o premenach, kde 200 kilovy clovek schudne pohybom a upravou stravy za rok aj 100 kil, preco by sa tebe nepodarilo 5 kil? a samozrejme, treba aj mysliet na to, aku mas kostru, stavbu tela. aj ked som mala kedysi 60 kilo, stale som posobila ako baculka, sirsie, mohutnejsie. hlavne pohoda a ziadny stres 🙂

monkabr
8. júl 2014

Ahoj, v prvom rade by som ta chcela varovat pred niektorymi sposobmi chudnutia, ktore sa spominaju tu na fore v sekcii ,,chcem schudnut", kam urcite nakuknes 🙂
Sposobmi, pri kt. su ludia schopny schudnut aj viac ako 5 kilo za tyzden. Pri ktorych ludia cele dni nic nejedia a podobne. To je obrovsky sok pre oblicky a pecen. V ziadnom pripade sa neda hovorit o zdravom chudnuti. Povazujem to doslova za hazard so zdravim. Pri zdravom chudnuti by mal clovek zhodit priblizne 3 kila za mesiac.
Odpovedala si si v podstate sama. Skus obmedzit tuky, cukry a kalorie. Ale nie extzremne a totalne, tuky su pre zdravie velmi dolezite. Hlavne by som ti odporucila pohyb. Ma blahodarne ucinky, nie len na stihlu liniu 🙂 Co tak nejaky beh, fitko, plavanie alebo iny sport, urcite ta nejaky bavi...
Vyvazena zdrava strava ( z kazdeho rozku trosku, pravidelne a v mensich porciach ) a pohyb su uplny zaklad.
Taktiez by som ti odporucila nejake antioxidanty. Odporucam Maqui berry, najsilnejsi antioxidant medzi ovocim na svete. http://www.superberry.cz/maqui-berry-p1
Najjednoduchsie je zacat s pitnym rezimom. Vyhybaj sa hlavne presladenym napojom s velkym obsahom kalorii. Fanta, cola, rozne flaskove ,,caje" obsahuju obrovske mnozstvo cukru a kalorii.
Napr. takyto napoj. Takmer bez kalorii, cukru a sodiku, obsahuje vela vitaminov a antioxidantov, podporujuci spalovanie tukov a dodavajuci energiu. Zarobim si do 1L- 1,5L flasky a mam pitny rezim skoro na cely den.
http://www.energiabhip.sk/n/pink-pre-zeny