Mám veľmi smrdiace vetry

10. aug 2020

Ahojte, neviem co u mna vyvolava toto, ale ako utlej zene mi je neprijemne, ked priam kanalizacny zapach zo mna ide.... som sokovana, pretoze v strave nemam ani karelab ani redkovku a tak neviem, ktora potravina mi toto sposobuje..... viete poradit, co nejest?

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenka74
10. aug 2020

Tento problém vzniká, aj pri nepravidelnej stolici.

sissy27
10. aug 2020

No takých potravín je oveľa viac ako len reďkovka a kaleráb a hlavne u každého niečo iné.
Vajíčka, strukoviny, cibuľa, karfiol, paprika, kapusta, pečivo nadúva, niekomu spôsobujú problémy mliečne výrobky... u každého inak 🤷‍♀️ Musíš postupne skúšať.
A možno je to nejaký obsiahlejší problém a treba vyšetrenia na gastre.

lllll_1118
10. aug 2020

Možno ješ priveľa vlákniny. Zelenina,strukoviny

deti95060810
10. aug 2020

podobný problém mal známy....nakoniec po lekárskom vyšetrení mu zakázali mlieko a mliečne výrobky. Odvtedy tento problém nemá.... ale u teba ani to nemusí byť ....
K problému sa bude musieť vyjadriť lekár...

paskolinka
10. aug 2020

presne ako tu bolo napisane, sama musis zistit. podobne vedia sposobit aj umele sladidla - u mna to tak funguje, mam odsledovane a musim davat pozor na to. sorbitol alebo ine sladidla sa davaju bezne do liekov, doplnkov vyzivy, zuvaciek, do sladkosti... preto sa umelym sladidlam vyhybam 😉

3petka
10. aug 2020

Môj muž to má keď si dá cereálie s ovsenymi vlockami. V ten deň sa s ním nedá vydržať... kým sme na to prišli to bolo... Mal ich rad na raňajky teraz som mu to stopla..

ketyket
10. aug 2020

Moja mama to mala z mliecnych vyrobkov a zemiaky ju strasne naduvaju ked to prezenie..inak aj ta nepravidelna stolica co je tu spomenuta bola u nej

ledgerka
10. aug 2020

u mna robia problemy sladidla v cokolade, keksoch. Jedina 80 a viac % cokolada mi nerobi problem. Hlavne do mliecnych a kadejakych ochutenych cokolad davaju riadny bordel, skus a aj to otestovat.

sarita510
10. aug 2020

dcera to mala po crevnej viroze ,precistila som jej pecen ,prirodnymi tabetami z ostropesca marianskeho ,stalo to par supov a pomohlo hned az som nechapala,su aj rozne caje z tejto bylinky ,kupis normalne v lekarni

brezza
10. aug 2020

Casto byva z mlieka a mliečnych vyrobkov. Musis si odsledovat co jes. Brucho alebo creva ta nebolia?

sante81
10. aug 2020

Minerálka

autor
10. aug 2020

@deti95060810 pijem mlieko kazde rano 1,5deci na kosti kvoli zlomenine.

autor
10. aug 2020

@brezza posledne tri dni mam 2-3x stolicu ako koza bobky. A k tomu tie vetry...

tripetta
10. aug 2020

Z hrušiek bývajú doslova zničujúco hnilobné vetry 😅 Teda aspoň ja to tak mávam, preto sa hruškám radšej vyhýbam.

luccija
10. aug 2020

Probiotiká brať a vláknina pravidelná stolica

bluka2
10. aug 2020

Ak máš bobky, chýba ti tekutina...možno viac piť a menej jesť

1xenia1
11. aug 2020

Možno to máš naozaj z toho mlieka. Piť mlieko kvôli vápniku nie je až taká šťastná voľba. Väčšina dospelých ľudí nedokáže laktozu plnohonotne spracovať. Skús si doma urobiť makové "mlieko". Mak obsahuje vápnika oveľa viacn

erickatt
11. aug 2020

@sarita510 ktoré konkrétne užívala?? Drahy má ,,zasranú " pečeň z liekov.

sarita510
11. aug 2020

@erickatt doma ti pozriem lebo neviem naspamat ale maju taku zelenu krabicku a je ich tam vela

erickatt
11. aug 2020

@sarita510 ďakujem moc 🥰

lapersefona
11. aug 2020

Máš zlé trávenie a potrava sa nerozkladá správne a kvasí v črevách, preto ten hnilobný zápach a v takomto prostredí sa rady rozmnožujú rôzne baktérie a plesne čo vedie neskôr k rôznych potravinovým intoleranciám. Pravdepodobne máš aj zápchy ( pod tým sa rozumie ak sa nevyprázdniš aspoň 1x denne) a občasné bolesti hlavy.

Odporúčila by som na čas vysadiť buď mliečne alebo lepok nie obe naraz aby si vedela zistiť. A hlavne obmedziť sladkosti. Užívať oregánový olej v kapusliach po jedle. Nekombinovať jedla. Ovocie jesť osobitne a najlepšie doobeda.

Čo sa týka vapníka tak na jeho absorbciu je nutný vitamin D3 a K2 (získaš z kapusty, kelu, špenátu , alebo napríklad aj probiotiká ti ho vyrábajú) ako bezmliečneho vapínikovou alternatívou je aj ryžové mlieko s pridaným vápnikom z morskej riasy, kúpiš v DMku.

Na hojenie pri zlomeninách je dobrý aj zelený jačmeň či wobenzym

lapersefona
11. aug 2020

K maku obsahuje veľa vápnika ale problematicky sa vstrebáva kvôli oxalátom. Najlepšie sa vstrebe tepelne spracovaný čiže napr vo forme makovníka.

https://www.facebook.com/terapiajedlom/photos/j...

krisbar
11. aug 2020

Prestan jest mlieko a mliecne vyrobky a spracovane potraviny, kde mlieko je. Ja to mam vzdy, ked si mliecne dam, lebo mam laktozovu intoleranciu a to znamena ze mam malo enzymu laktaza a tym padom mi mliecne nesteavi a premiena sa to na plyny.

kvetinka75
11. aug 2020

Mliecne vyrobky

kvetinka75
11. aug 2020

@krisbar u mna podobne

autor
11. aug 2020

@lapersefona chodim kakat 3x denne.

autor
11. aug 2020

@krisbar dakujem.

sarita510
11. aug 2020

@erickatt https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/lag... mojej dcere uz po jednej tablete preslo o 50 percent

erickatt
12. aug 2020

Ďakujem
@sarita510