Mám zvýšený bilirubín

betinka511
5. okt 2023

Ahojte, je tu prosím niekto kto ma podobnú diagnózu? Bola som na krv a moč a zistili mi ze mam zvýšený bilirubín zrejme ide o pečeň. Na sono mam ísť o 2 týždne. Mam 22 rokov. Mávate aj časté bolesti? Pretože ja ich nemám často, len keď ich mam tak cca 1-3 do mesiaca. Ako sa to bude liečiť? Moja doktorka ma dosť vystrašila, tak sa rada s vami poradím.

selena_luna
5. okt 2023

@betinka511 ja mam napriklad mcgilbertov syndrom. Mozes mat samozrejme inu diagnozu, ale nemusis sa hned lakat. mne sa s touto mojou zije celkom ok, musim sa len vyhybat stresu, fyzickym prepinackam, hladovaniu. Inak mi ako prvy signal zozltnu bielka. Rychlejsie sa unavim napriklad, ale nie je to nic strasne. Vybornym doplnkom je pestrec mariansky, alebo esentiale forte. Tak drzim palce, nech to nie je nic strasne.

luxus10
5. okt 2023

aka je hodnota bilirubinu? lebo je rozdiel 30 a 200...

kacena4
5. okt 2023

zvyseny bilirubin nie je dg. je to len hodnota tiez mam gilbertov syndrom a mavam po strese zvysene hodnoty

betinka511
autor
6. okt 2023

Ďakujem vám baby, a mávate pri Gilbert. Syndróme aj žltú stolicu?

selena_luna
7. okt 2023

@betinka511 ano, moze sa vyskytnut. Ale nie je to len signal mc gilberta, vyskytuje sa aj u inak zdravych ludi ak maju niektore virusove ci bakterialne ochorenia akurat. Aj problemy s pankreasom... teda je to taky signal viacerych veci, chod na dalsie vysetrenia, odporucam kup si olej pestrec mariansky v lekarni a dr sa opytaj ci by si nemala nasadit tie esentiale forte. Oboje pomahaju peceni fungovat lepsie a mozu ti pomoct.

livika2013
12. dec 2023

@betinka511 ahoj ja som mala tiež zvýšený bilirubin,aj pečeňové a tak isto som bola poslaná na sono.Ja mám aj žlté kruhy okolo oči,ale čítala som,že keď je nad 35 bilirubin,človek ožltne…aké hodnoty u mala?

luxus10
12. dec 2023

@livika2013 niekto neozltne ani pri 120...

supermario
12. dec 2023

aj ja mam. treba dostatok oddychu, dosledny pitny rezim, vysadit nezdrave jedla, nepretazovat sa ani psy ani fyzicky a nebudes potrebovat ani lieky

betinka511
autor
13. dec 2023

Ďakujem vám všetkým veľmi krásne ❤️