Mamina má dusivý kašeľ. Môže mať druhýkrát Covid-19?

anonym00000
6. máj 2021

Dobrý deň prajem. Moja mama prišla dnes domov so silným kašľom, ktorý ráno vôbec nemala. Mam obavu či to nemôže byť kovid, ten prekonala s dosť vážnym priebehom. Momentálne ju trápi len kašeľ a nič ine. Ide zajtra na testy. Môže to byť kovid aj druhý krát? Tí ktorí ste sa nakazili aj druhý krát mali ste rovnaký priebeh alebo sa líšil od toho prvého priebehu? Ďakujem za odpovede.

ysseba
6. máj 2021

Áno, môže mať druhýkrát covid. A tiež môže mať iné respiračné ochorenie. Však nech sa dá otestovať... Aj ja som bola teraz chorá. Bola som 2x na antigene a bola som negatívna, takže áno - ešte aj dnes skutočne existujú aj iné bacile a vírusy ako covid.

jaass
6. máj 2021

@anonym00000 áno môže to byť covid ale aj nemusí. Mamka nech si dá vysoký obsah vit. C

kkovacovak
6. máj 2021

@anonym00000 môže to byť len postcovidový problém. Veľa ľuďom čo poznám prišiel kašeľ až neskôr po prekonaní.

abcd87
6. máj 2021

@ysseba ja som tiez bola nachladnuta, bola som na antigene pred chorobou, pocas a aj po (kazdych 6 dni) a vzdy negativna ... mamca tie iste priznaky no bola na pcr a pozitivna, ja som isla nasledne na pcr a cuduj sa svete pozitiv 😉 tolko k antigenovym testom ...
@anonym00000 kedy mamina prekonala covid prvy krat?

ysseba
6. máj 2021

@abcd87 tak nech ide na PCR 🤷🏼‍♀️ Myslim, ze v mojom pripade som skutocne bola negativna. Preslo mi to do 4 dni, ani teplotu som nemala. Len sopel, hrdlo ma bolelo a kaslala som- ale len trochu, nič dusive. A ani som nikoho z mojej domacnosti nenakazila

gulka123
6. máj 2021

Snúbenec mal Covid v januári úplne bez príznakov ani jeden príznak...
A teraz má Covid opäť a stratil čuch, chuť a horúčky takže áno kľudne môžeš mať covid aj 2x a príznaky môžeš mať rôzne... Raz nie, raz hej...

anonym00000
autor
6. máj 2021

@abcd87 prekonala ho v decembri, čiže možnosť tam je len ona vraví že jej okrem kašľu vôbec nič nie je ale určite ju pošlem sa otestovať

dadis
6. máj 2021

@anonym00000 zaockovana nie je?

evkaor
6. máj 2021

@anonym00000 môže byť covid. Aj ja som mala dvakrát, ale bola som na PCR.

sandra79
20. máj 2021

@anonym00000 Nech mamina vyskúša Covirin 4 kapsuly denne, to jej nakopne imunitu. A pomáha aj post-covidovým pacientom na regeneráciu