Manžel má Covid-19 a doma máme trojtýždňové bábätko

lilly2303
20. okt 2021

Ahojte maminky, potrebujem poradiť ☹️ manžel sa ráno začal cítiť choro, tak sa objednal na test a bum Pozitívny. Doma máme malého 3 týždňového novorodenca a hrozne sa o neho bojím. Horšie je že od poobedia som soplava aj ja ☹️ malého kojím a hrozne sa bojím aby sa nenakazil. Maminky máte s tým skúsenosti? Boli ste pozitívny pri tak malom bábätku? Ako mám teraz postupovať, mám ho ďalej kojiť? 😭 Ďakujem vám za rady

mabenn
20. okt 2021

kojit urcite, do 2 dni od teba ma protilatky, deti prezivaju najma take malicke toho ochorenie najlahsie

luccija
20. okt 2021

@lilly2303 kojit urcite a daj si respirator.Vela zinok, céčko, d vitamín..vetraj...držte sa kamarátke prinieslo koronou zo škôlky dievčatko a doma 2 t bábätko bolo v poriadku

madeline1
20. okt 2021

@lilly2303 ja by som sa poradila aj so svojim obvodnym lekarom. Dieta by nemalo mat tazky priebeh, ale clovek nikdy nevie. Hned ako budete moct, dajte sa zaockovat.

loginexistuje
20. okt 2021

kojit urcite respirator umyvat viac ruky dezinfikovat a nformovat pediatra predpokladam ze angelsound alebo obdobu mate v postielke
vy teraz nemozete velmi k pediatricke do cakarne tak mozno dohodnut sa s nou ze ak sa ti nebude nieco zdat ta objedna na cas kedy nema ine deti tam

iva_1
20. okt 2021

@lilly2303 ahoj neboj sa ja som bola pozitívna a plne som ho dojcila ties som sa bála ale celý čas som si dávala rusko

tenerifka
20. okt 2021

Mña by len zaujimalo, kde je zodpovednost pana manzela, ma male babo, a rusko, odstupy a dezinfekcia ruk su preñho asi neznamy pojem, a najma v dobe pandemie

patus_2
20. okt 2021

@tenerifka ako vieš že manžel je nezodpovedný? Že nenosí rúško, nedezinfikuje? Ja som všetko dodržiavala a aj tak som sa nakazila. Len z toho konštatujes, že sa niekde nakazil, tak už je hneď nezodpovedný?

michaela789
20. okt 2021

@tenerifka a odkiaľ vieme že sa nechránil a nedezinfikoval? To sa nikde nepíše

tenerifka
20. okt 2021

@patus_2
@michaela789
Sudim tak podla roznych prispevkov tu na MK, vacsinou sa tato nakazi od kolegu v praci ci od kamosa alebo bratanca, pri obede ci v aute(ked uz ich nikto nevidi a daju dole rusko), a nasledne nakazi celu rodinu. 90% je tu o tom

lilly2303
autor
20. okt 2021

@loginexistuje manžel rúško nosí a určite dodržiava aj hygienu. Žiaľ musí chodiť do roboty kde je kopa ľudí a určite keby vedel že je pozitívny tak k malému nejde. Manželovi do dneska nič nebolo iba po obede v práci sa začal cítiť choro, hneď sa aj išiel otestovať, žiaľ nemal z kade vedieť že je pozitívny keď nemal žiadne príznaky. Určite by zámerne neohrozil svoje dieťa.

michaela789
20. okt 2021

@tenerifka jaj no ale tak to nemôžeš takto generalizovať..... Jasné, nájdu sa aj takí ale toto vôbec nemusí byť ten prípad.
Môj manžel sa v práci izoluje, obeduje aj desiatuje sám, dezinfikuje sa, ale aj tak nevylučujem možnosť že sa nakazí, tá tam vždy, bohužiaľ, je ale neznamená to že by to bola jeho vina.

loginexistuje
20. okt 2021

@lilly2303 ja som nepisala ze by ohrozil dieta a vobec som ani manzela nespominala posala som ze ty si davaj aspon rusko ked kojis a castejsie umyvat ruky a dezinfikovat ale tak to je normalne
vobec sa nestresuj kvoli manzelovi proste to chytil to sa stane

michaela789
20. okt 2021

@loginexistuje ona to chcela poslať tenerifke, pomýlila sa

66simonka66
20. okt 2021

@tenerifka 🤦🤦🤦🤦

lilly2303
autor
20. okt 2021

@loginexistuje ospravedlňujem sa, nejako som sa preklikla a odoslala to zlému adresátovi, to nemalo byť adresované vám. Ďakujem krásne za podporu, snáď bude všetko OK 😔

prihlassa
20. okt 2021

@madeline1 nie som zásadne za a ani proti očkovaniu ,ale kamarátka zaočkovana ,manžel tiež majú doma 2 mesačné bábo a od minulého týždňa jej manžel ťažší priebeh covidu akosi prestávam veriť ,že očkovanie niekoho ochráni

luccija
20. okt 2021

@prihlassa nechráni malo by zaručiť ľahší priebeh...možno...
@tenerifka podľa čoho súdis?ľudia sú infekčni ešte ani nevedia, že majú COVID.To by každý kto chodí do kolektívu a mimo domu bol rizikom veď môže byť aj bez príznakov a chorý.

lenicka777
20. okt 2021

@tenerifka myslím si ze ked ma doma malé bábätko tak si dava pozor preboha určite by covid nechcel mat naschvál, my sme mali doma 5 mesačne a tiez sme sa nakazili nosili sme povinné respirátor nechodili sme na návštevy len na nákup dezinfikovali sme si ruky a predsa sme sa nakazili takze nemyslím si ze jej manžel je nezodpovedný a do prace predsa tiež musí chodiť

anonym0001
20. okt 2021

@lilly2303 bejby bude ok, ale ty sa aspon trochu izoluj od neho (ak sa da, aspon ina izba) a podpor svoju imunitu. Sebe aj muzovi vit. B komplex, C, D, zinok, magnezium a omega 3. Do tyzdna bude muzik ok.

defulik
20. okt 2021

@lilly2303 je manzel ockovany?

madeline1
20. okt 2021

@prihlassa v takom pripade mu ta vakcina zachranila zivot.
Ak mozme pre seba nieco urobit, tak to urobme a ochranime aj druhych...sice ten typ virusu je pre nas novy, s inymi typmi sars sa ludstvo uz stretlo...vakciny vyvijaju vedci, ktori sa tomu venuju roky, studuju stale a vyvinuli toho mnoho...V buducnosti pojde vyvoj zas dalej. Ano, mozme sa nakazit, ale nateraz nam vakcina minimalne zachrani zivoty a to je najvacsia hodnota.

ankare
20. okt 2021

@lilly2303 dojči co najviac, babo ma v mliecku protilátky, paráda, že dojčis.
Nemysli hneď na zlé, stalo sa, už to nezmeníš. Neboj, dobre bude. Skoré uzdravenie prajem!

ankare
20. okt 2021

@tenerifka 🤦

lilope
20. okt 2021

@madeline1 ,,v takom pripade mu ta vakcina zachranila zivot." Nezmysel. Ako vieš ako by zvládal covid bez očkovania? Zvážila si možnosť, že sa mu z vakcíny nevytvorili žiadne protilátky a teda bol nechránený rovnako ako keby bol neočkovaný? Vakcína má účinnosť (ako ktorá) oficiálne cez 90 %, tie zvyšné percentá znamenajú, že na toľko percent ľudí neúčinkuje = žiadne protilátky = žiadna ochrana. Ale ty sebavedomo trepneš, že keby nebol zaočkovaný, tak by zomrel. 🤦 O mein Gott! 🤦

mirage
20. okt 2021

@tenerifka uplne necitlivy komentar, len tak si si stekla do vetra.

bluka2
20. okt 2021

@defulik tiez by ma to zaujimalo. Odhadom nie je. Či dostaneš odpoveď to je otázne

dada4
20. okt 2021

@tenerifka sorry, ale toto keď som precitala🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️... Vy aj doma s pánom manželom nosíte rusko??? Alebo keď sama sedíš v aute? Alebo vôbec nechoďte do roboty, aby sa pán manžel nestretol s kolegom s ktorým má pracovať 10 hodín denne??? Pane bozeeeeee🤦‍♀️
Autorka tebe prajem aby ste to zvládli co najlepšie a neboj babo bude oki😉

bluka2
20. okt 2021

@dada4 toto je trochu prehnané, že doma nosiť rúško, sám v aute. Skôr tu ide o to, či je očkovany alebo nie.

Ale k téme, to sa zhodneme všetci - babo jasné, že bude fajn 🙂

alja20
20. okt 2021

Ano v pôrodnici som sa nakazila doma sme fungovali s respiratormi ked sme brali malu na ruky az dokym neodzneli priznaky,vela sme vetrali stale umyvali ruky malu som kojila spali sme v jednej miestnosti vsetci 4ria bez nahubkov to sa nedalo spat s tym v pohode sme preckali brali sme D,C,a bezne dostup.lieky od nadchy a kasla a alergie nakolko sme aj alergici...malej isli protilatky z mlieka a starsi bol bezpriznakovy

madeline1
20. okt 2021

@lilope ved si to nastuduj (a rozlisuj informacie, ak budes studovat z internetu), nechce sa mi ti to vysvetlovat