Manžel má Covid-19 a doma máme trojtýždňové bábätko

lilly2303
20. okt 2021

Ahojte maminky, potrebujem poradiť ☹️ manžel sa ráno začal cítiť choro, tak sa objednal na test a bum Pozitívny. Doma máme malého 3 týždňového novorodenca a hrozne sa o neho bojím. Horšie je že od poobedia som soplava aj ja ☹️ malého kojím a hrozne sa bojím aby sa nenakazil. Maminky máte s tým skúsenosti? Boli ste pozitívny pri tak malom bábätku? Ako mám teraz postupovať, mám ho ďalej kojiť? 😭 Ďakujem vám za rady

michaela789
20. okt 2021

@alja20 môžem sa opýtať, to ako že si sa nakazila v pôrodnici 😶 ja mám o dva týždne termín a toto je moja nočná mora, najradšej by som rodila doma, fakt. Nezachytili nákazu na príjme testom?

alja20
20. okt 2021

@michaela789 nie a to som chodila na pravidelne testovanie bola som negativna pri prijme aj muz az ked ma prepustali po tyzdni z porodnice muselo to nastat v sprche pri kontrakciach bo len tam som nemala respirator nakolko som nevladala od bolesti dychat v tom vlhu a teple

fiafia
20. okt 2021

@lilly2303 kojit ďalej, ja by som nosila respirator aj keď je to už asi jedno, pre môj pocit.

michaela789
20. okt 2021

@alja20 no tak toto je zlý sen snáď 🤦‍♀️fakt ma porazí už z celej tejto situácie. Každopádne, som rada že ste obišli "naľahko" a že ste to zvládli.
My sa tiež pravidelne samotestujeme, keby náhodou. by ma dosť na*ralo ak by som sa nakazila nakoniec v pôrodnici. Už nech sme doma odtiaľ 🙏

alja20
20. okt 2021

@michaela789 hlavne klud psychika narobi este väcsie zlo než samotná corona s tym nic nezmozes poplakala som si na izbe od strachu i nervov ked ma prepustali, zmierila sa s vysledkom a sla domov do karanteny, zivot siel dalej a hlavne korona ukazala prave charaktery ludi aj tych o kt.som si myslela ze ich uz dobre poznam...

lilope
20. okt 2021

@madeline1 😂 pomýlené informácie máš akurát ty sama. Radšej nikomu nič neraď a staraj sa o seba, každý si má za svoje zdravie zodpovedať sám a podľa seba sa aj o ňom rozhodovať. Druhý mu do toho nemá čo hovoriť a hlavne nie taký ,,odborník" ako ty.

michaela789
20. okt 2021

@alja20 no, o tom sa nemusíme ani baviť. Ja som zlomila palicu aj nad členmi rodiny, bohužiaľ. Lebo pandémia pekne posvietila na ich IQ a zistila som, že veľa z nich sú sebecké hovädá, čo by za vlastné neobmedzenie a pohodlie podhodili hoci zdravie vlastných rodičov.
Nespravím nič, odrodiť musím, ostáva mi len dúfať, že to dopadne dobre pre mňa aj moje dieťa a že čo najskôr budeme zas v bezpečí domova. 🤷‍♀️ Snáď budeme mať šťastie

leeo
20. okt 2021

presne nas pribeh. My sme boli pozitivni 4 dospeli a maly mal 3 tyzdne vtedy. Nemal ziadne priznaky, tiez bol kojeny. Ani jeho starsia sestra nemala, ale vtedy to bola ta prva verzia covidu, bolo to pred rokom. Nikto z nas nenosil doma rusko Neboj sa, je mala sanca, ze malemu nieco bude.
@lilly2303

alja20
21. okt 2021

@michaela789 mysli pozitivne zameraj sa na vase drobatko ako pride ku vam a stastne chvile s nim,netrizni sa strachom robis maximum aby si vas ochranila ostatne je uz len bud alebo, zelam pevne zdravie,silu a lahky porod 🌺

lilly2303
autor
21. okt 2021

@alja20 ahoj 🙂 ďakujem za povzbudenie 🙂 už som z toho na nervy, malého stále sledujem, vkuse mu meriam teplotu, teplotu nemá max. 37,5, ale zdá sa mi že je viacej umrnkaný a spavý. Volala som doktorke, tak mi povedala že by to mal zvládnuť bez ťažkostí, ale ja sa aj tak hrozne bojím. Mali ste aj vy takéto niečo? Staršia dcéra bola dnes na testoch a tá je negatív, my s manželom pozitív

lilly2303
autor
21. okt 2021

@leeo ahoj 🙂 a malý nemal ani iné správanie? Náš malý je od včera taky viac spavý, pravidelne ho kontrolujem a sledujem mu teplotu, našťastie sa drží tak okolo 37 max. 37,5, ale aj tak som z toho na nervy. Malý pekne papá, ale pred tým chcel byť stále na ciciku niekedy aj hodinu vkuse a teraz sa napapa za 10 minút a buď spinka alebo si leží a kuká.

bluka2
21. okt 2021

Len cíti z teba nervozitu, nič iné

alja20
21. okt 2021

@lilly2303 ono tazko povedat nakolko sa malinka narodila o viac ako 3tyzdne skor a mala silnu zltacku cize bola z nej velmi slaba a koli unave a spanku nevladala papat mala som ju problem zobudit aby jedla takze asi s koronou to nic nemalo

leeo
21. okt 2021

@lilly2303 nic nezvycajne som si nevsimla v jeho spravani. cical kazde dve hodky a spal dve hodiny. pravda je ze sme boli casto na vzduchu vonku. Deti vacsinou davaju na javo prblem placom a tvoj malicky je ticho a pekne saje, cize vyzera ok. Bud rada, ze neni hodinu ma cicke. Toto je ukazkove jedenie a spanie. Len ziadny stres.

madeline1
22. okt 2021

@lilope je mi luto takychto nazorov, doplacaju na to aj ini...

dollyzv
22. okt 2021

Nás mal síce "už" 3 mesiace keď sme malý covid ale zvládal to z nás najlepšie..mal trošku zvýšenú teplotu a sopliky..odporúča sa čo najviac kojit..

ankare
22. okt 2021

@michaela789
@alja20
Aj mužova sesternica sa nakazila v nemocnici. Ono je asi jedno, na ktorom oddelení je človek hospitalizovany, lebo poznám viac ľudí vo svojom okolí, ktorí sa nakazili v nemocnici. Tam sa to kovidom len tak hemzi.

lilly2303
autor
12. nov 2021

Baby ďakujem vám všetkým za podporu 🙂 nakoniec sme to zvládli celkom dobre, mali sme príznaky podobné chrípke + strata čuchu a chuti, čuch už mám späť a chuť sa tiež pomaly vracia. Malý to tiež zvládol dobre, síce sme 3 dni trošku teplotovali (max. 38,3) a trošku ťažšie dýchal, ale po 3 dňoch už bol vďaka Bohu v poriadku. Len ma neskutočne zaskočilo že nám ho odmietli vyšetriť aj na pohotovosti aj na detskom oddelení. Jeden večer mal taký že mu nechcela klesnúť teplota a dosť ťažko dýchal tak som obvolala pohotovosť aj oddelenie a nikde nás nevzali. Chápem aká je situácia, že sa aj lekári boja, ale predsa len nechať novorodenca len tak a povedia ti sledujte ho a ak by sa vám zdalo že je veľmi zle tak volajte sanitku tá by mala prísť. :(