Manželovi tŕpnu v noci ruky

mareka49
19. sep 2020

Ahojte manzelovi trpnu v noci ruky.
Hlavne v noci.
Palce hlavne.
Na obidvoch rukach.
Krvny obraz ma ok, magnezium skusal.
Ma to uz dlhsie.
Zhorsuje sa to.
Co by to mohlo byt?
Dik

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika82
19. sep 2020

listok na ortopediu, je to z krcnej asi karplany tunel

babulka97
19. sep 2020

@mareka49 treba brať to magnezium dlhodobo, tiež mi trpnu ruky, nohy, niekedy celé telo..a kopu iného.. pri veľkej únave, pri veľkej námahe, horúca voda tiež neni dobra sauny, a pri prechode s tepla do zimi, určite pomoze neurológ

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika82
19. sep 2020

@viestta vidis mne to tak tvrdili dvaja ortopedi... hlavne to trpnutie ruk riesim to stale a to uz mam ruky operovane 6x

plnenapaprika
19. sep 2020

@mareka49
Mozno Tetania. Smer neuro. Drzim palce.

miskooo1987
19. sep 2020

@nika82 čo má spoločne zúženie tunelu medzi dvomi kosťami v dlani s krčnou chrbticou??? Nič...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bara_borka
19. sep 2020

Väčšinou sú to príznaky karpálneho tunelu. Treba neurologické vyšetrenie, niekedy pomôžu rehabilitačné cviky, zmena stereotypov, pokiaľ pracuje s prstami v špičke, napr. Zubár, ručne práce, informatik....

nina004
20. sep 2020

@mareka49 Podľa mňa to má buď karpalný tunel alebo krčnú chrbticu. Nech skúsi navštíviť rehabilitáciu na začiatok a dovysetriť to na neurológii. Niekedy to môže spôsobovať aj veľká záťaž na krčnú chrbticu a ruky ,ktoré si ani neuvedomuje alebo môže mať zlý stereotyp pohybu. Ťažko povedať.

anile12
20. sep 2020

Môže byť aj malo vody. Ja keď som bola mladšia tak som sa v noci budila na krče v nohách, nepila som vôbec vodu. Tak som musela zaviesť pitný režim aj večer pred spaním vodu a už bolo dobre. Nech vyskúša.

noami12
20. sep 2020

Mne keď trply ruky poslal ma doktor na vyšetrenie karpalneho tunela, nebolo to ono.. Bolo to z krčnej chrbtice

katulienkax
20. sep 2020

Pri karpalnom netrpnu palce a už vôbec nie symetricky na rukách. Moja mama mala neurologicky problém a tiež si to myslela a neurológ jej to takto vysvetlil. Nakoniec to bola neuropatia.

nikanikk
20. sep 2020

@mareka49 a nie je vegetarian/ vegan? Mne ruky trpli z nedostatku vitaminu B12, ked som si ho zacala doplnat tabletkami, bolo po probleme...