Som v 29. týždni a tŕpnu mi ruky.

zabka19882
13. apr 2020

Zdravim zienky som 29tt a strasne mi trpnu ruky co sa uz neda vydrzat je to hlavne v noci vobec nemozem spat poradte co mam robit je nato nejaka mast lebo gynda mi predpisala magnezium ale to vobec nepomaha .Dakujem za kazde info

10zabka
13. apr 2020

Mne tŕpnu tiež, tehotná nie som. Mám to už pár rokov, hlavne nadránom. Vtedy sa musím postaviť a ruky spustiť k telu, vtedy to pomaly prestáva. Bola som aj na neurológii, doporučili mi Milgammu N. Zistili mi syndróm karpálneho tunela a doporučili operáciu. Neabsolvovala som ju. Mám známu, ktorá je po operácii už 6 mesiacov na PN a jedna ruka jej tŕpne stále.

mmoonna
13. apr 2020

Ahoj, ja som to mala v prvom tehotenstve. Cez deň mi netŕpli vôbec, ale v noci som sa na to budila. Mala som ich hrozne stŕpnuté. Asi bábätko tlačí na nejaký nerv. Nič mi nepomohlo, len to pretrpieť.

h_petra
13. apr 2020

Nic mi nepomohlo. Trpli mi priserne az do konca, nedalo sa mi spavat. Na oboch rukach karpal, priserne bolesti v zapasti hlavne rano.
Pomohlo az porodit 🙂.
Ale karpal na pravej ruke mi uz ostal.
Treba vydrzat, po porode to prejde hned.

stanulienkat
13. apr 2020

Tehotensky karpalny tunel. Po porode vacsinou vymizne.

eriksonka1234
13. apr 2020

@zabka19882 mne trpli aj nohy, aj kŕče som dostala, ale také, že na druhý deň som sa ledva postavila, prešlo to až pôrodom. Veľa magnezko odporúčam

krisbar
13. apr 2020

Mne pomohlo magnezium. Mavala som to nadranom ale yeraz ako uzivam tak som to dlho uz nemala.

evka64
13. apr 2020

@zabka19882 aj mne zacala trpnut prava ruka po 30tt a aj mi dost ruka opuchla. Doktor mi povedal,ze mi dieta tlaci na nerv. Porodom to prestalo, ale v poslednej dobe mi zas trpne ruka, prsty.

dena22
13. apr 2020

mne karpal nevymizol ani po porode, isla som na neurologiu, ani tam mi nepomohli, az ked som navstivila chiropraktika, napravil mi krcnu chrbticu a uz asi o dva tyzdne super

zabka19882
autor
13. apr 2020

Dakujem za info karpalny tunel som mala aj pred otehotnenim ale az teraz mi zacali trpnut ruky hlavne v noci a pocas celej noci uz neviem co robit ja magnezium 2x do dna a nic mi nepomaha ja ze ci nejake maste kremi nepomozu

merien259
14. apr 2020

@zabka19882 ahoj ja som to mala v každom tehu momentálne čakám tretie babo som 24tt a ruky mi trpnu od začiatku tehu... Vraj je to v tehu bežné

ingrid2017
14. apr 2020

@zabka19882 aj ja som to mala počas tehotenstva. Prestalo to až po pôrode 😕