Máte skúsenosť s liečbou Prednisonom?

fedra
2. júl 2007

Ahojte babenky,
mate niektora skusenost s liecbou Prednisonom ?
Pomohlo to niektorej z vas ?

lara75
3. apr 2009

Ahojte,
tak som požiadala o zníženie dávok prednisonu u mojej lekárky, však som už mala viac ako 2 mesiace, takže ideme na 2,5 mg prednisonu /deň.
ahoj Luly, čítam, že si už po KET, držím palce pre všetky 3 bublinôčky 😀

luly3
3. apr 2009

lara dakujem 😉

darla27
6. apr 2009

Babule čo máte predpísaný prednison, máte ísť aj na kontrolu po liečbe - či zabral?
Mne povedali že netreba, ale zdá sa mi to divné, ako budem vedieť že mi zabral?

rikuska21
7. apr 2009

Nanika, co ja viem, tak prave v Prahe su sice odbornici ale liecbu predpisuju v 99% kezdej uplne rovnaku, ja som napriklad jedna z mala ktora si zatial prednison nenasadila a uvidim ci mi v cera pomozu a ak nie tak potom budem zvazovat prednison, velmi vam vsetkym drzim palecky

darla27
8. apr 2009

To fakt nikto neberie alebo nebral prednison? 😅
Zaujímali by ma aj negatívne účinky ktoré sa prejavili. U mňa zatiaľ zmeny nálad a priberanie - okamžite po začatí liečby. Dúfam že sa to ukľudní a pominie jedno aj druhé. 😒

vika34
8. apr 2009

darla ja som brala aj vyššie dávky ako 5mg až 20 mg a pribrala som .Asi aj zmeny nálady ,ale brala som aj iné hormony ,takže neviem či práve z prednisonu,Neskôr som brala iba 2,5 mg a to som pred mesiacom prestala a schudla som dve kilá,ale zase nevie posúdiť či je to po vysadení

lara75
10. apr 2009

darla - ahoj, na kontrolu by sme asi mali ísť po liečbe,bolo to odporúčané s výsledkami ktoré prišli z Prahy. Čo sa týka vedľajších účinkov, tak zmeny nálady môžu byť, mala som ale skôr v pozitívnom zmylse slova, akoby som brala stimulujúce drogy, bola som výkonnejšia, rýchlejšia, ale som sa veľmi rýchlo unavila, chcelo sa mi častejšie spať v popoludní. Plus klby som mala opuchnuté na prstoch, občas ma aj boleli.
Nepribrala som ale ani jedno kilo, ba naopak som schudla, pravda, chodila som furt do fitka.
Teraz som len na 2,5 mg dávke, ale brala som 5 mg 2,5 mesiaca.

darla27
12. apr 2009

Lara aj ja som z toho unavená, ale nie je to taká katastrofa.
Ja som mala príznaky len prvý týždeň, potom sa to ukľudnilo, telo si na to asi zvyklo alebo čo.
V tom prvom týždni som pribrala cez kilo /to som sa snažila nejesť/ a mala som mierne depresívne stavy. 😀
Kĺby som mala opuchnuté tiež, hlavne prsty na rukách a cítila sa ako po opici. 🙄
Pevne verím že to zaberie a otehotnieme, na UO sa mi zrovna nechce.. 😝
A tebe povedali že máš dávať 2,5 mesiaca 5 mg prednisonu? Mne povedali že 2-3 tak neviem dokedy to mám užívať. Kedy ho máte definitívne vysadiť? Až keď budete tehu?
Ale čo keď mi to nepomôže, dokedy to treba brať?

lara75
13. apr 2009

čau darla, tiež v tom nemám jasno dokedy brať prednison, v Prahe napísali na 6 tý a potom na polovičnú dávku, v CARe mi zase chceli dať na 3 mesiace 5 mg a potom na polovicu. Tak som urobila kompromis, ako som to cítila a po 2,5 mes som poprosila dokyňu aby ma už dala na polovičnú dávku, teraz by som mala ísť na KET, takže uvidím, či to bude úspešné 🙂

darla27
13. apr 2009

Lara, nechce sa mi čítať všetko dozadu, akú ti našli diagnózu? Proti čomu máš protilátky?
Kam do CARu chodíš? Ja do gyn-fiv a tiež som zvedavá čo mi povedia na dávkovanie, či bude iné než mi povedali v Prahe. Tebe povedali že príčina neplodnosti je práve v imunite alebo máte aj iné problémy?
Nechceli ste skúsiť po liečbe prirodzene otehotnieť?

lara75
13. apr 2009

darla, v Prahe nám zistili tvorbu protilátok na spermie a trofoblast, preto beriem prednison. Chodím do iscare, tam som absolvovala ostatné vyšetrenia. Prírodzene sa nám nedarí už 3 roky a nechať to iba na prírodu je v mojom prípade (mám 34) plytvanie časom, preto skúšame aj UO.
Ako dlho berieš prednison?

darla27
13. apr 2009

Dva týždne, ale mne vyšli protilátky proti z.pell. - je to celkom málo častá diagnóza takže vlastne neviem aké mám reálne šance. 😒 Ja chodím do GF a som zvedavá čo mi na to doki povie, lebo ja som bola v Prahe sama, nikto ma tam neposlal ani o tom v centre nevedeli.
Ty si nebola nikdy tehu? Ani po IVF? 😅 😕

darla27
28. apr 2009

Opäť otváram už takmer zabudnutú tému. 😀
Už mám za sebou mesiac užívania prednisonu a všimla som si jednu vec: doposiaľ som spotrebovala už 2 balíky vložiek a to som len 3 dc, takže zoziľnuje zrejme krvácanie pri MS.
Mňa by zaujímalo, podľa čoho povie jeden lekár iné dávkovanie liekov než iný.
Mne z Prahy povedali že 2-3 mesiace 5 mg, potom znížiť a snažiť sa v dobe ovu a v CARe mi povedali 5 mg až do otehotnenia, v prípade pozitívneho teho testu znížiť na polovicu a po potvrdení tehotenstva ultrazvukom vysadiť úplne. Už som z toho úplne zblbnutá, každý lekár tvrdí niečo iné.
Lara, ako si dopadla? Dúfam že už si dvojpaličková. 😉

vika34
29. apr 2009

darla ja som z prednisonu nekrvácala o nič viac a brala som istý čas aj vyššie dávky ako 5 mg,tak to asi nebude z toho,alebo ,že by to pôsobilo na každú ináč,ja som z toho priberala ☹

lara75
30. apr 2009

ahoj darla, mne sa tiež nezosilnila menštruácia od prednisonu, bolo to v norme, ale sme indivudálne 😉
čo sa týka dávkovania, už som necelý mesiac na 2,5 mg (5 mg som brala 2 mesiace), ja som sama poprosila dokinu aby mi znížila dávky, lebo som mala opuchnuté prstové klby aj boleli dosť. 20.4. som bola na KET a teraz čakám na výsledok 😖 Uvidíme, či je ten prednson opodstatnený, ak budú // tak pokračujem v prednisone, ak /, tak už vysadím a nevraciam sa k tomu. Hádam, som absolovala všetky vyšetrenia okrem genetiky, ak to teraz nevyjde, tak sa na to vykašlem a fakt prestanem riešiť tému bábo 😔
Držím vám palce baby 😉

jessina1
30. apr 2009

ahojky vsetci...vie mi niekto poradit naco konkretne sa pouziva ten prednison?(moze byt aj na oslabenu imunitu?)a čo to stojí...alebo co to obnasa aj nejake vedlajsie ucinky? 😕

lara75
30. apr 2009

ahoj jessina, tento liek je iba na predpis, pretože je to kortikosteroid, podobný hormónom kôry nadobličiek. Má protizápalovú aktivitu. V našom prípade má potlačiť zvýšenú bunkovú imunitu a tvorbu protilátok proti spermiám a trofoblastu. Má dosť vedľajších účinkov, ale v dávkach do 5mg/deň by to nemalo hroziť, ak sa neberie dlhodobo. 😉

jessina1
30. apr 2009

ahojte...vie mi niekto poradit ake ma ucinky prednison..ci sa moze uzivat aj na oslabenu imunitu..co to stojí a má to aj vedlajsie ucinky? 😕

jessina1
30. apr 2009

pocula som o tom vselico, preto sama neviem..viem ze je na predpis....jedna kamoska my spominala ze co pozná jedno dievca tak ze to uzivala a si vraj potom pripadla vraj velmi tlsta tak to hned vysadila a vraj dostala hnacky a schudla nejakych 15 kg.. 😕
Lara takze je pravdepodobne ze by mi to lekar asi nepredpisal 😒

jessina1
2. máj 2009

tak poradí niekto?? ☹

vika34
2. máj 2009

jessina ,tak ako som písala už vyššie ,ja som z prednisonu pribrala a je to vyslovene napísané aj v príbalovom letáku.Dáva sa to na všeličo,okrem imunolog.problémoch aj na zápal čreva ,obličiek aj štítnej žľazy,môj švagor to bral zase na neurologický problém,takže je to taký všeliek ,ale ked si klikneš na leták ,tak je to hormonálna pecka,ja som z toho bola stále hladná a teda som aj stále jedla a potom som aj pribrala.Brala som to aj pred IVF kvôli tomu ,že môj problém je že potrácam,ale aj som otehotnela ,ale bohužiaľ zase potratila,takže mne to nepomohlo,to je moja skúsenosť.

labus
3. máj 2009

jessina ahoj čo sa týka prednisonu je na lekársky predpis a nestojí vela tak do 100sk sa mi zdá možu ti ho prdpísat na kopec roznych problemov predpisuje ho aj imunolog na rozne tipy alergickych reakcii ale vyslovenie pri oslabenej imunite skor nie pretože on imunitu oslabuje je to kortikoid ktorý znižuje imunitu. Pokial ho predpisuju gynekologovie v centrách asistovanej reprodukcie ta večšinov v dávke 5mg to je jedna tabl. za den a to preto aby telo nevypudilo embrijko prílišnou reakciou organizmu napriek tomu je 5 mg nízka a bezpečná dávka ktorá by ti nejak výrazne nemala uškodit mám to potvrdene imunologičkov ked mi prednison nasadili hned som jej volala kedže som mala roky problem z oslabenou imunitou a nič zásadne sa neudialo takže sa nemusíš bát. Ale velký pozor prednison sa nesmie vysadit hned naraz zo dna na den ale postupne ked máš 1 tabl. denne tak postupne berieš 1 každý druhý den ... potom každý tretí...

jessina1
5. máj 2009

Ahoj viki to ma mrzi ze sa to takto nepodarilo...cize sa to moze dat aj predpisat ako na napr. nechut do jedla..som totiz dos chuda a mam stim dost problem a bojim sa ze keby som otehotnela tak by som mohla mat nejake komlikacie alebo potratit....a aka je cena toho lieku....a ak sa mozem opytat kolko si vazila a kolko si z toho pribrala? 🙂 😕

jessina1
5. máj 2009

ahoj labus no o tom vysadeni som co to pocula ze sa nesmie vysadit rychle a hned pretoze su vraj z toho nejake tazkosti.... 😒 tak ja to skusim a uvidim dufam ze mi to neublizi a ze mi to predpise 😀

vika34
7. máj 2009

jessi,je to také strašné svinstvo,takže ti to v žiadnom prípade neodporúčam jesť a už vôbec nie ked to nepotrebuješ a hlavne na pribratie.Ja som celý život vážila cca 50 kg,bola som ako hajzlový pavúk a ked som otehotnela vážilan som iba 46 kg,počas gravidity som pribrala celých 22 kg a z pôrodnice som nakoniec odišla ako 60 kg,už nikdy som sa nedostala na pôvodnú váhu,minulý rokj som prestala fajčiť,začala som mať komplikácie s hrubým črevom a do toho ešte hormony ny IVF,takže som pribrala osem kg.Po vysadení som trochu schudla,ale zase som aj začala fajčiť,tak neviem posúdiť ,rozhodne som to vysadila práve preto,že ked si prečítaš na letáku nežiadúce účinky tak si to veľmi rýchlo rozmyslíš,držím palce

jessina1
10. máj 2009

ahoj vika...premyslam nadtym stale..a este otazka ci to predpisuje obvodny alebo aj gynekolog..??Co sa tyka tych problemov mam aj ja nejake zdravotne zo zenskej stranky a na zlepsenie som uzivala antikoncepiu ale kedze som nemala stale financie nemohla som si to dovolit..takze teraz som bez toho a s bolestami ☹
co sa tyka mojej chuduckej postavi ja mam skveli metabolizmus ktorý az velmi rych le stravy jedlo cize mozem jest kazdu tristvrte hodinu 😒 pretoze to stiha spalit a to si dokonca vazila este viacej ako ja 😉 ja som uz tiez prestala fajcit ale tak to nijak neovplyvnilo m,oju vahu...len ked som bola koli tym problemom v nemocnici vtedy som pribrala 4kg nic moc ale premna to bolo neuveritelne 😎

luly3
14. máj 2009

babulky po kolko užívania prednisonu ste išli na ET alebo KET????

vika34
14. máj 2009

ahoj luly,ja som začala brať zač.júna 5 Mg,v júli som mala 2,5 mg a ET som mala okolo 26.7.

lara75
15. máj 2009

ahoj luly, ja som začala brať 21.1. a KET som mala 20.4., takže 3 mesiace, ale od 1.4. som brala len 2,5 mg a tak ho beriem do dnes.

jessina1
28. máj 2009

ahoj aj mi niekto odpise na moju spravu??? 😖