Máte skúsenosť s liečbou Prednisonom?

fedra
2. júl 2007

Ahojte babenky,
mate niektora skusenost s liecbou Prednisonom ?
Pomohlo to niektorej z vas ?

taffy
7. aug 2007

dithiaden ti neublizi - akurat sa ti bude lepsie zaspavat 😉 - ved ho nebudes brat pravidelne a aspon sa ti troska zmierni

cicuska
7. aug 2007

dakujem za radu skusim vecer. lebo ma to teraz zacalo nejako velmi svrbiet ☹

ahojcek
13. aug 2007

Ahojte, baby,
aj ja beriem Prednison (s Wobenzymom) - v Prahe mi zistili zvýšenú BI proti trofoblastu (ak si dobre pamätám, tak 220%). Koncom augusta by sme mali mať prvú povolenú ovuláciu, tak ... uvidíme 😎 . Pred Prednisonom som mávala od 6. do 10.DPO (t.j. presne v čase, keď sa má zavŕtať embryjko v maternici) 2-3x denne náhle silné kŕče v podbrušku, ktoré som predýchavala na toalete cca 30min.. Je to už oveľa slabšie, i keď ... teraz ich mávam od 6DPO takmer až do začiatku mršky, ale len vtedy, keď idem na veľkú 😅 (predtým to tak nebolo) ... tak to by som možno mohla skôr pripísať liekom (?). Trochu ste ma "nepotešili", že sa môže aj pol roka s Prednisonom nedariť ☹ . Počítam s tým, že sa nemusí zadariť hneď prvýkrát, ale ... s polrokom som nerátala 😅 . Však uvidíme. Zatiaľ sa s tým nebudem trápiť 🙂 .
Všetkým nám prajem, aby sme boli čím skôr tetu 😀 !

aurra
13. aug 2007

ahojcek, ja som po prednisone otehotnela hned na treti mesiac. takze sa ti to moze podarit skor, no u mna nezabral, v pondelok 6.8 som ma MA, tiez mi v Prahe zistili BI proti trofoblastu

ahojcek
14. aug 2007

aurra, to mi je veľmi ľúto ☹ . Brala si počas tehu aj Duphaston, alebo iba Prednison? Ako dlho si brala zvýšenú (5mg predpokladám) dávku (ja 2 mes.)? Držím palce, aby si mala čím skôr v brušku ďalšie bábätko a aby už v pohode vydržalo.

aurra
14. aug 2007

ahojcek, ja som zvysenu davku brala 4tyzdne a potom polovicnu. brala som duphaston aj utrogestan.

ahojcek
14. aug 2007

(aurra, už som našla odpovede na moje otázky na prvej strane)

cicuska
14. aug 2007

baby nema niektora z Vas ktora berie Prednison problem so svrbenim pokozky. Ja som po zacati liecby "chytila" fleky na rukach (v zhyboch ) a este take ako pupence na nohach a rukach ktore svrbia. Tak neviem ci je to z toho alebo mozno nejaka alergia na jedlo...?

l7067
1. sep 2007

Ahojte mohli by ste mi niekto napísať adresu do Prahy,popr.aj tel.číslo,chcem sa objednať.
A neviete mi náhodou povedať či to prepláca poisťovňa?Ak nie tak koľko stojí vyšetrenie?
Moc ďakujem!

aurra
1. sep 2007

ahoj l7067 adresu a tel.cislo najdes na stranke www.upmd.cz mne to vysetrenie preplatila poistovna, je s tym dost papierovaciek.

l7067
1. sep 2007

Moc ďakujem aurra!A kto ti vypisoval tie papiere do poisťovne?Ja chodím do Gyn-fivu ale nie som z BA a neviem či kvôli tomu musím ísť tam alebo to môže vypísať aj iný lekár?

aurra
1. sep 2007

pre tie papiere som bola v poistovni, potom u doktorky, ktora to vypisala, do prahy som volala kvoli cenniku, lebo na ziadost treba uviest cenu kolko to asi bude stat, potom so vsetkymi papiermi znova na poistovnu a cakat na schvalenie, ale to som nestihla, tak som to vybavovala spetne. a z uctom z prahy znova do poistovne aby to preplatili. no hruza, ale nastastie mi to preplatili

fedra
autor
3. sep 2007

Kolko stalo to vysetrenie v Prahe ?
Uz nejaky cas o tom rozmyslam aj ja .

cicuska
3. sep 2007

fedra stoji to okolo 2000czk.JA som najprv tiez chcela cez poistovnu ale nakoniec ked som si predstavila tie papierovacky a behacky pri tom vsetkom tak sme si s manzelom povedali ze dalsie stresy nestoja za to... Skus si tam zavolat a spytat sa presne sestriciek co chces vediet , aspon mne celkom v pohode vsetko vysvetlili

fedra
autor
3. sep 2007

to fakt nie je az tak vela. Ani ja by som asi pre to nebehala po poistovni ... mne zistili pri postkoitalnom teste, ze krckom neprejdu spermijky zive ... vraj protilatky. Ale chcela by som detailnejsie poznat o co ide.
Ako take vysetrenie prebieha ? A ty si tam bola z akeho dovodu ?

aurra
3. sep 2007

ja som platila 3500Kc+cesta tam, tak sa mi oplatilo behat do poistovne. tych 2000 je asi najmensia suma ktora sa plati, ale vsetko zavisi co vsetko budu vysetrovat. mam aj ten cennik tak sa to da vypocitat.
fedra vysetrenie prebieha tak, ze tebe zoberu krv, a manzel odovzda spermijky, a potom sa caka na pokec s doktorom a vysledky pridu do mesiaca na domacu adresu

fedra
autor
3. sep 2007

a aj ti oni navrhli liecbu alebo si s vysledokom isla k tvojmu doktorovi ?

ahojcek
3. sep 2007

cicuska, ja som si po vysadení Wobenzymu všimla, že mám viac suchú pokožku a občas sa mi objavia na dlaniach drobné "vyrážky", ktoré svrbia. Vôbec mi nenapadlo pripisovať to Prednisonu - raz za čas mávam vyschnutú pokožku. Ale ... ktovie? - pozrela som si leták a ... nepíšu tam o tom.

Baby, ak ste si počas brania Prednisonu merali BT, akú ste mali krivku? Mne sa predtým v poslednej štvrtine pohybovala medzi 36,6 - 36,8 ... a teraz, 10DPO (luteálnu fázu mávam 16-dňovú), mám iba 36,5 ☹ . Ovplyvňuje Prednison výšku BT, alebo sa mám "iba" pripravovať na to, že prvá povolená ovu nevyšla ☹ ? - čo som aj počítala, ale ... človek stále dúfa 😀 .

fedra, v blízkej budúcnosti by mali začať robiť všetky vyšetrenia (t.j. aj BI) už aj v KE - MVDr. Bobák (stále sa to posúva 😖 ). Praha: prípadnú liečbu navrhuje dr. v Prahe - môj dr. mi predpísal Prednison až po kontrole na endokrinológii a HSG.

Pekný deň 😉.

aurra
3. sep 2007

liecbu navrhli v prahe,

claudia.g
17. okt 2007

Ahojte ja som Klaudia. Mala som stále problémy,zapálené kĺby, a znížené hodnody bielych krviniek, a trombocytov. Vybraly mi mandle, ale nepomohlo to. Reumatológ mi predpísal Prednison 20 a potom 5. Ja som si myslela, že počas užívania nemôžem ostať tehotná pretože lekár vravel, aby sme radšej dávali pozor. Mám 26 a pomaly by sme chceli s manželom plánovať už prvé bábo. Takže ja sa čudujem teraz, že Prednisom nám ženám ešte pomáha aj otehotnieť a neškodí to bábätku? Nás reumatológ nie je príliš hovorčivý,lebo má veľa pacientov takže na takéto otázky moc času nemá. To by ma veľmi potešilo, že som vďaka Prednisonu mohla zostať v tom. Poraďte

claudia.g
17. okt 2007

Chcem sa spýtať Deina teba, že ku ktorému reumatológovi chodíš, a čo Ti poradil ohľadom použivania Prednisonu počas tehotenstva. Ja som tiež z okolia Nových Zámkov, a chodím k reumatológovi do NZ. Ďakujem.

pipka
23. okt 2007

cicus, aj mne nasadil dnes prednison, na znizenie imunity, kedze nam to 1.IVF nevyslo, tak je predpoklad na nejake protilatky, tak pre istotu ho budem brat.

Je tu niekto, komu prave prednison pomohol? 😕
A ak nie, co nasledovalo potom...do Prahy? 😕

engelina
23. okt 2007

pipka urcite ho ber,hoc aj preventivne...vja som ho brala a zabral 😀 teda ja aj z casti prave prednisonu prikladam uspech.ale ho ber aspon 3 mesiace....

inac v prahe ak ti nieco zistia,nic ine okrem prednisonu nepredpisuje,tak ho ber uz aj preto... 😵
drzim palec,aby dalsi pokus uz bol uspesny... 😵 😵

pipka
23. okt 2007

oooo, tak to je super, tak dnes zacinam papat 😉
a nemala si nejake vedlajsie ucinky? 😕

taffy
23. okt 2007

Engelina, chcem sa ťa spýtať, v akej dávke ho berieš, resp. si ho brala. Dík za pozitívny "ohlas" - už som neverila, že niekomu prednison pomohol. Ja ho beriem už cca rok, len tehu sa nám akosi nedarí.

renusa
23. okt 2007

pipka, mne tiež v GF predpísali Prednison pred 3.IVF...že keby náhodou....a že v Prahe by to aj tak inak nedopadlo, vždy to skončí Prednisonom 5mg....to už asi poznajú.....o týždeň začínam s Dekačom a znižujem dávku na 2,5mg....
vedľajšie účinky zatiaľ nevidím, užívam iba tretí týždeň...

engelina
23. okt 2007

taffy urob si prestavku,neber ho teraz urcite aspon 3-6 mesiacov,lebo take dlhodobe uzovanie straca ucinok pre oplodnenie,lebo sa stavas rezistentna,to mi povedali v Prahe...a velmi rednu od neho kosti.

ja som ho brala hned po 1.neuspechu IVF 1x denne v davke 5 mg po dobu 2 mesiace,potom som ho uzivala do ukonceneho 13tt uz v davke 2,5 mg denne.
Ale treba ho brat aspon 3 mesiace,lebo ja som po 6 tt uzivani isla na IVF a to bolo zas neuspesne..Vysiel nam az v poradi 3.pokus-KETko.... 😵 😵 😵

a vedlajsie ucinky: velke naberanie vody-zadrziava v tele,teda pribratie o cca 4 kg za dobu tych 3-4 mesiacov... 😉

pipka
23. okt 2007

takze si mam nakupit o cislo vacsie veci... 😅

taffy
23. okt 2007

Ja som popri ňom schudla. Samozrejme že aj popri krotení sa v jedle. Ale Prednison na mňa nemal žiadny vplyv. A podľa reumatológa užívam veľmi nízke dávky (2,5 mg), ktoré by nemali v tele spraviť šarapatu.

l7067
23. okt 2007

Ahojte kočky,píšete že dr.v Prahe aj tak nič iné nepredpisuje oktem prednisonu?To ma neteší,lebo mi ho predpísala dr. v gyn-five a dobrala som ho asi tak pred pol rokom.A NEPOMOHOL MI!!!!Chcela som ho ešte predpísať(veď čo sa za pol roka(za6x)dá stihnúť?)a tak mi vynadala a povedala,že ak mi doteraz nepomohol,tak už mi nepomôže.A tak teraz neviem,či do tej Prahy vôbec ísť...