Máte skúsenosť s liečbou Prednisonom?

fedra
2. júl 2007

Ahojte babenky,
mate niektora skusenost s liecbou Prednisonom ?
Pomohlo to niektorej z vas ?

ivka3901
12. júl 2012

@deinad tak nech OPU dobre dopadne.no já zas po týždni krvácam zas no čo už ☹ zas to mám rozhádzané,ale už fakt to nemám chuť riešiť.jasné skúsim si o tom softe prečítať viac jak budem mať viacej času,lebo už chodím do roboty a neni už tak veľa času ako ked som bola na PN 😒

smejko
12. júl 2012

@ivka3901 ja som uzivala prednison pred otehotnenim aj pocas celehu tehu, ak chces, viac cez IP

deinad
13. júl 2012

@ivka3901 dakujem, no sama som zvedava, bojim sa, lebo to nie je normalne mat po tyzdni menzes, ked beriem take silne davky hormonov. Dnes uz nic nepicham, len oddychujem, ale bojim sa co zajtra...drz paste...

ivka3901
13. júl 2012

@deinad no to mi hovor aj já mám asi po týždni menzes tak sme dve,ale mne o nič nejde skor tebe tak som zvedavá ako dopadneš 😒 držím päste 🙂

deinad
14. júl 2012

@ivka3901 ahoj,tak mam po odbere,ale nic slavne...nakoniec je to 1 vajko,2 folikuly boli prazdne,tak zajtra volam ci sa oplodnilo a idem bez PK nebudem riskovat...

lienka_1
14. júl 2012

@deinad Drzte sa! Ty aj vas bojovnicek. Drzim silno palce! 😉

deinad
15. júl 2012

@lienka_1 dakujem pekne,tak pekne sa oplodnil a v utorok si pon pojdem,verim mu ze to zvlada a pekne u mna aj ostane 🙂

ivka3901
15. júl 2012

@deinad tak držím palce aj já som tak bola síce vajíčok som mala 3,ale aj tak sa 1 oplodnilo ☹ ale tebe držím palce

deinad
15. júl 2012

@ivka3901 dakujem budem potrebovat vsetku podporu 😉

lienka_1
15. júl 2012

@deinad Aj poplujem, ked pomoze 🙂 🙂 🙂........v utorok je vas den! 😉

lienka_1
21. júl 2012

@deinad Ahoj! Ako sa citis?

deinad
22. júl 2012

@lienka_1 ahojky,no ja ti ani poriadne neviem..🙂 obcas ma pichne vpravo aj vlavo, ale beriem magnezium tak nejak zvlast to nepocitujem,az na to ze sa mi zvysila svalova krcovost, ze musim uzivat viac toho magnezia,inak sa mam dobre,vela oddychujem, bojim sa robit nieco tazsie,aby som neohrozila male,sama neviem ako sa mam citit,ale snazim sa to moc neriesit a nemysliet na to 🙂. Dnes je to 5 den po et, 31.7 idem na test do caru, to cakanie,ci to vyslo je nekonecneee 🙂 a ako sa mas ty, co porabas v tychto dnoch?

lienka_1
22. júl 2012

@deinad To cakanie je asi najtazsia cast toho vsetkeho. Ale ani sa nenazdas a zbehne to. Nerozmyslas spravit si test aj doma? Nepokusam 😀 😀 😀 , iba sa pytam 😉
Ja som si uzila konecne prvy teply vykend, lebo u nas prsalo od marca. Konecne zacalo leto 😀
A teraz som si vlastne uvedomila, ze odkedy beriem ten prednison aj ja mavam krce v lytkach velmi casto. Najhorsie, ze uprostred noci ma to chyti. Ja sa strhnem a moj mm nechape, co sa deje 😀 Mozno aj ja zvysim davku magnezia. Vdaka za tip 🙂
Tak Vas pekne opatruj a daj vediet ako sa dari. 😉

deinad
23. júl 2012

@lienka_1 ahojky, no aj ma to laka testovat, ale nemam test a nechce sa mi kvoli tomu do mesta :D, tak to budem musiet vydrzat a mm aj tak nema rad testy, lebo sme sa tesili dopredu a aj tak to nevyslo, ja som odvaznejsia v tomto aj vacsia optimistka, ale tak vydrzim, ved mi je doma paradne, nastastie rada lenosim, tak mi to nevadi, ze som doma, no poviem ti ze ma to nenapadlo, ze tie krce mozu suvisiet s prednisonom 🙂, aku davku beries, ja mam len 2,5 mg

lienka_1
23. júl 2012

@deinad Ja mam 5mg denne. Mne to povedala lekarka z UPMD, ze mam brat kalcium, magnezium a horcik, ze sa tieto prvky pri brani prednisonu z tela viac vylucuju.

deinad
23. júl 2012

@lienka_1 tak mne nic nepovedal lekar..ale klby ma viac bolia aj ked z takej malej davky...beriem to od 2.7 to nie je zatial dlho, ale zrejme nejaky neg.vplyv to musi mat.

lienka_1
23. júl 2012

@deinad Myslim, ze sa nemas coho bat. Davka 5mg denne je tolko, co vyprodukuje telo samo od seba. Takze 2,5mg je naozaj malicko.

lienka_1
30. júl 2012

@deinad Na zajtra silno drzim palce! 😉

deinad
30. júl 2012

@lienka_1 dakujem pekne moja, si zlata..zajtra napisem 🙂

deinad
31. júl 2012

@lienka_1 ahojky, tak hcg 101, cize velmi malo, ostavam PN a o tyzden sa dozviem, co dalej...

janulka1980
31. júl 2012

@deinad ahoj, a stovecka je malo? ktory den DPO to asi je? mozno sa len pomalinky vyvija, velmi drzim palce!!!

lienka_1
31. júl 2012

@deinad Viem,ze to nie je vela, ale babenko bojuje a to je zatial dolezite. Bojuj s nim. Drzim Vam palce, myslim na Vas! Nic sa neda robit, este tyzden musis pockat. Viem ake je to tazke. Drzte sa a doveruj tomu malemu bojovnikovi. 🙂

deinad
31. júl 2012

@janulka1980 dakujem pekne, no podla doktorky to je malo, DPO netusim kolky den, ale som 14. den po vklade 🙂

janulka1980
31. júl 2012

@deinad ale zase 101 nie je 1 😉 nechces zajst pozajtra na krv ci stupa? 😅

deinad
31. júl 2012

@lienka_1 dakujem Ti pekne, ano ved ja bojovat aj budem zo vsetkych sil, ved som sa vcera prihovarala, ze nesklam ma a vydrz 🙂 a teda dnes pozitivna sprava 🙂 ale vies ako to je, predcasne sa radovat nejdem, ja uz som si tiez zazila dost sklamani, tak preto, budem pekne trpezliva

deinad
31. júl 2012

@janulka1980 hihi no chodila by som aj kazdy den 🙂 ale to zas zrejme nema vyznam, je zaujimave, ze mi vcera vysiel test negativny...

janulka1980
31. júl 2012

@deinad to vazne? negativny pri 101? divne...
prajem nech stupa a vsetko je OK! 😵

deinad
31. júl 2012

@janulka1980 dakujem pekne a zelam ti krasne tehulkovanie 🙂.
Veru, aj doktorovi som povedala, ze mi vysiel negativny a on na to, ze tymto "ocikanym" testom neveri 🙂

janulka1980
31. júl 2012

@deinad ze ocikane testy 😀
ja som im uz tiez pomaly zacala nedoverovat, jak pokazene.. 😅 az teraz //
drz sa, teda, drzte sa! 😉

lienka_1
31. júl 2012

@deinad Viem,viem ako je to vyletiet rovno do oblakov a potom strmhlav na beton...ale odvaznym stastie praje ;)