Mávam častú mykózu

wewe22
1. aug 2012

ahojte
mávam často mikózu a silné výtoky už si neviem dať rady, u lekára vždy dostanem to isté dokonca som aj lekára zmenila a nepomohlo, skúšala som zmenu životosprávy no ani to nepomohlo
čo vám dáva lekár pri takýchto stavoch alebo máte nejaký babský recept?

nikolko154
18. aug 2012

@wewe22 inak ciam tu aj o mydle s teatree olejom.musim potvrdit ze teatree olej je skvely.ten najdes tiez na tej stranke ale nie ako mydlo ale iba teatree olej ktory si nakvapkas napr do vane trosku a to dezinfikuje...ja to riedim aj malemu na vaticku ked ho nieco postipe alebo tak...

alexa321
19. aug 2012

Ja som tiež skúšala všetko možné prala som si nohavičky v čistej vode, žehlila, obmedzila sladkosti atd. a nakoniec som zistila , že mi robí zle gél na intímnu hygienu lactacid. Teraz používam niveu neparfumovanú čo dávam detom do kúpela a zatiaľ je to dobréé. A o tom wobenzyne som tiež počula len dobré ohlasy. Tak dúfam, že sa Vám čo najskôr podarí prísť na príčinu.

teddynko
19. aug 2012

Ja skrátka nemôžem navštevovať verejné kúpaliská. Tam ZARUĆENE chytím mykózu. Takže môj recept - kúpam sa v domácom bazéne..

mamavera
19. aug 2012

Môj gynekológ ma vystríhal pred používaním akýchkoľvek prípravkov na intímnu hygienu, najlepšie používať len detské mydlo a vodu. Je to známy a rozprával u nás, že sa mu enormne v posledných rokoch zvýšil počet pacientiek s mykózou.

lili_mia
19. aug 2012

@zuzulienka1973 ahoj, opravím ťa .. s tým jogurtom je to blbosť .. sú v ňom éčka, mňa gynda vysmiala, na inú babu jej gyndoš nakričal, že takto si ublíži ešte viac a nech používame gynflor .. beriem, že ti to zaberá, len treba aj brať v úvahu, že jogurt s mesačnom spotrebou má byť živý??

drnduliak
19. aug 2012

diky holky za rady, ja mam tiez vecny problem s tymto, musim vyskusat vase tipy a triky...mne doktorka povedala, ze to moze suvisiet aj s partnerom, hlavne tie mocove cesty ked sa k tomu pridruzia, proste som asi citliva na nechraneny styk...vecne nieco chytim 😠

lencika
23. júl 2013

ahoj ja som vzdy pouzivala na mykozy canesten gyn vo forme masti to mi vzdy pomohlo a jasne ze vtedy ziaden styk naco trapit partnera

maybe21
23. júl 2013

Kašlite na nejaké chémie z lekárne,tabletky, mastičky a všelijaké sprostosti... Odporúčam najlepší recept na mykózu - REBRIČEK OBYČAJNY. A to takým spôsobom, že si natrháte niekoľko byliniek a normálne z nich uvaríte v hrnci (asi 2-3 litre vody) ako čaj. Keď zavrie voda, odstavíte oheň a necháte bylinky ďalej lúhovať v hrnci. Potom bude potrebné, aby ste si už vychladnutú vodu (nie studenú, ale teplú) preliali do nejakého lavóra, alebo niečoho takého, aby ste si do tejto vody mohli sadnúť. Kto chce môže si urobiť kúpeľ z tejto bylinky, že si ten čaj vyleje do vane a bude v tom ležať. Ja som v tejto vode sedela, už som to neriedila s čistou vodou. Takéto "sedenie" 🙂 mi pomohlo na 100%. Sedela som v tom asi 20 - 30 min. a pomohlo mi to v podstate ešte v ten deň, už som nepotrebovala takýto kúpeľ znovu absolvovať a svrbenie už nebolo. Ale ešte by som chcela poradiť, že ak už vstanete z kúpeľa, aby ste sa uterákom neutierali, ale nechali sa len tak prirodzene vysušiť. Rebríček obyčajný je dostupný všade - je to bylinka, ktorá je doma na dvore, pri ceste, v parku ak nie je pokosený, na lúke atď. No všade ho vidím...Tak dúfam, že som týmto pomohla a že nebudete pohodlné a namiesto tejto bylinky, aby ste si ju išli natrhať si kúpite z lekárne nejaké tabletky, či mastičky...

adapisarovicova
24. júl 2013

Čaute,na mykózy mám vyskúšané tieto dva výrobky https://www.dregrt.net/popup_image.php?pID=79 a https://www.dregrt.net/popup_image.php?pID=39 Šampón je bio,používam aj ako sprchový gél a vazelínou sa potrem a mám po brobléme.Ja som si objednala tu www.dobryshop.eu/andrea 🙂 🙂 🙂

martina1305
25. júl 2013

ja mam dobre skusenosti s http://www.just.sk/produkty/pestici_rada/k5150. okrem tohto gelu na umyvanie maju fantasticky tea tree olej - ozaj top kvality. ako ho pouzivam, tak nepoznam lepsi pripravok na zranenia koze, bakterie, virusy, mykozy...

adka556
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chanthall
27. júl 2013

No... o tom by som vedela rozprávať.... Baby, pol roka vkuse!!!! Štípanie, svrbenie... des... Dr. do mňa pchal všetko možné, nakoniec mi zabral obyčajný sedací kúpeľ s octom 🙂

1236jara
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vieronka
22. sep 2013

@chanthall kolko si toho octu dala do kupela?

bubulka722
22. sep 2013

Ja som si ju liečila jogurtom a obmedzením sprchovania. Zaberá to super.

fantinka
22. sep 2013

viem ako ti je...ja som zacala mat problemy po tom, co som zacala brat hak. a to neboli probleny typu: trochu ma tam zasvrbi, ale priserne bolesti a opuchy kazdy jeden mesiac. dr.mi nevedel.pomoct, na liekoch som bola kazdy cyklus a od bolesti plakala kazdu noc...zabrali mi dve veci - more a candivac. to su tabl.ktore beries tri mesiace a odvtedy klop klop. hak som uz davno vysadila a odvtedy mam problem len mozno raz za pol roka. aj to len trosku...zmena stravy mi nepomohla...odporucam ten candivac a este ked som citila ze nieco nie je ok tak som si spravila vyplach s rosalginom. to pomoze zmiernit bolest...a sem tam si napustim vanu a dam morsku sol na kupanie. no a samozrejme zabudni na bazeny a kupele vo vani...umele gatky a tesne gate. no a pocas mrchy striedaj casto vlozku a ziadne tampony.

babulina
22. sep 2013

mne pomaha ako prevencia proti mykozam probioticke tampony, odkedy pouzivam tak klop klop mam svaty pokoj

chanthall
22. sep 2013

@vieronka hmm... ani neviem. asi tak do 4 litrov vody 1-1,5 dcl octu.
Robievala som si to prvé dva dni 2x do dňa a potom cca ďalšie tri dni len raz. A mykóza bola fuč 🙂
U mňa pretrvávala pol roka vkuse. Brala som voľnopredajné lieky (tablety, mastičky...) aj predpísané a OCOT to zabil 🙂

mia18112
22. sep 2013

@wewe22 Urcite treba preliecit aj partnera, ziadne tanga nenosit a vyhybat sa sladkemu - aj ovociu. Samozrejme je to individualne, niekto s mykozou nema ziaden problem. Ja napriklad vzdy po antibiotikach. Tak rovno ako mi predpisu nejake antibiotika, bezim ku gynekologicke.....

jajka78
23. sep 2013

@babulina a kde ich dostat, ja zase po 2 mesiacoch, uz 5x neviem co dat kedze som tehu.

@fantinka bola som pri mori ale nejaka zmena nebola, ten candivac sa moze i v tehu?

@bubulka722 jogurt obycajny, ktory? ja som zatial davala acidko ale uz tak nezabera

babulina
23. sep 2013

@jajka78 ja ich kupujem len v lekarni, znacka je Ellen a su vo viacerych velkostiach, skus popytat sa v lekarni kvoli tomu ze si tehu

jajka78
23. sep 2013

@babulina tie mi odporucali i na plavanie, jedny sa mozu i v tehu, su dost drahe ale co uz.

babulina
23. sep 2013

@jajka78 hej su drahsie, ale pride mi to rozumnejsie ked viem ze budem mat pokoj radsej do toho zainvestovat nez potom obhanat gyndosa a trapit sa nejakymi vkladacimi tabletkami a neviem cim este a o mozno o mesiac zas by som bola tam ako predtym

jajka78
23. sep 2013

hej je dobre ze sa ti osvedcili, bodaj by aj mne. uz som tolko penazi pominala na rozne tablety ale i prirodne a pribiotika. dufam, ze to po tehu prejde.predtym som to mala mozno 2x za zivot.
len malemu nech to neublizi
@babulina

aduuus
23. sep 2013

neviem ci to uz niekto pisal, lebo sa mi nechce citat cele forum, ale baby skuste tablety MYCOMAX - teda jedna tableta. je to volne predajne. ja som mavala casto tiez mykozu, kremy a cipky nepomahali, v lekarni mi poradili toto, zobrala som ja aj partner a od vtedy je pokoj...a musim povedat ze su to skoro dva roky...

fantinka
23. sep 2013

@aduuus to poznam tiez som brala ale mne sa vratili problemy.

fantinka
23. sep 2013

@jajka78 no neviem ci sa moze pocas tehu...spytaj sa ale nezabera okamzite. je to dlhodoba liecba.

aduuus
23. sep 2013

@fantinka tak mne to zabralo...a od vtedy neriesim 🙂

jajka78
23. sep 2013

@aduuus a bral si ho v tehu?