Mávam silnú migrénu

vikinka0709
10. sep 2017

Ahojte neskutočne ma boli hlava niekdy 3 niekdy tyžden proste mam neskutočne migreny a už nw čo mam robit prosim poradte mi

vikinka0709
autor
11. sep 2017

Ahojte čo mam robit mam hrozne bolesti brucha lebo mam menštruaciju

katunika
11. sep 2017

Pokial nechces brat lieky, tak mne pomahalo nasypat na lyzicku medu mletu skoricu. Niekomu to ale moze zabrat niekomu nie. Mozes skusit ak chces. Potom uz len klasicke lieky proti bolesti, ktore kupis v lekarni

vikinka0709
autor
11. sep 2017

@katunika dakujem za radu 🙂

micicka
11. sep 2017

@jankaga presne tieto stavy zaziva moja mamina. Ako pisem uz min. 30 rokov. Bola uz snad vsade, k neurologicke chodi pravidelne, ta jej akurat tak predpisuje lieky. Vsetky vysetrenia ok. Mamina uz je zufala ☹
Dakujem za informaciu. Poslem ju este na toto vysetrenie. Ten zvyseny pocet dosticiek mas len pocas migreny, ci stale?

montemotherone
11. sep 2017

@vikinka0709 skús si upraviť stravu. Vysaď úplne mlieko a mliečne výrobky, sleduj si pitný režim (na kg tvojej hmotnosti 35-40ml vody na deň). Ráno si ju naber do fľaše od minerálky a postupne pi, len tak to odmeriaš presne 😉 Mohlo by pomôcť obmedzenie čokolády, kakaa, o fajčení či alkohole hádam nemusím písať. Ak sa ti to deje opakovane, sleduj si v ktoré dni cyklu. Môže to byt reakcia na hormonálne výkyvy. Ja mávam presne 2 dni pred menzesom 🙂 Skús si nasadiť Magne B6. Podľa letáka. Berú sa 2tbl 1-3x denne myslím. Hlavne pred menštruáciou skús viac oddychovať, prejsť sa, zabehať si, vypnúť a poslať do ri.i keď ťa niekto štve 😉 ... Neviem koľko máš rokov, ale možno by bolo fajn odsledovať aj tlak.
Často sú za migrénou stres, psychické problémy, trápenie... ☹

montemotherone
11. sep 2017

@vikinka0709 pri bolesti pomáha teplý termofor na podbruško, teplá sprcha... Nejaký upokojujúci čaj- medovka, pamsjoran, ženské čaje, alchemylku, myší chvost... Tie treba popíjať pravidelne, aspoň pár dní pred cyklom. Na prvú pomoc buď Paralen, alebo Ibalgin. Každému zaberá iné... Ale nie obidva spolu!

jankaga
11. sep 2017

@micicka tie dosticky som taka mala stale hore dolu, vzdy ale boli nad normu vysoke, koli tomu som mala migreny. Teraz ked beriem lieky na redukciu dosticiek migreny vobec nemavam☺️preto ich poctivo beriem kazdy den. Mamina nech skusi, aj mne len lieky neuroligicka davala len a nic z toho. Uz mam osem rokov pokoj☺️

jankaga
11. sep 2017

@micicka tie dosticky sa mi same proste zvysuju, bezdovodne, je to vlastne neliecitelne, celyzivotna tabletkach budem. Ale radsej ako zazivat tie stavy co som mávala

petrasalajova
11. sep 2017

Ja som roky chodila k neurologovi a na rôzne vyšetrenia. Lieky síce utlmili migrénu , ale záchvaty som mala stále. niekedy ich bolo aj 3 za mesiac a trvali 3-5 dní.
No pred pár rokmi som začala nosiť produkty spoločnosti Energetix (magnetické šperky a produkty ) a pomáhal mi s tým jeden pán, ktorý mi vysvetlil čo a ako.
No a migrény ma našťastie opustili.
Som veľmi rada, že som na tom tak, lebo som mávala migrény od 10tich rokov.