Močové kamienky

martina9831
8. sep 2016

Ahoj, mam.močove kamienky, oblickove záchvaty? Je tu niekto ti ma take skúsenosti

sumienkova
8. sep 2016

Ja som mala, nie je to nic prijemne teda. ☹

martina9831
autor
9. sep 2016

Ahoj.poradis mi niejaky recept ako sa toho zbavit

julovka2013
9. sep 2016

moj priatel uz mal dva krat oblickovu koliku

martinenka886
9. sep 2016

@martina9831 mojho draheho otec to mal asi rok dozadu ak si dobre pamatam a isiel do nemocnice mal strasne zachvaty a az ked ho napichli na infusky tak sa mu ulavilo. Jemu lekari vtedy hovorili ze tam niet co riesit ze je potrebne cakat kym sa vyplavi

julovka2013
9. sep 2016

@martina9831 on ma zvysenu kyselinu mocovu, tak musi dietovat, idevk urologovi, aby mu povedal co a ako.tiez skoncil v nemocnici na infuzkach a potom z neho vysli tri kamene.aj teraz mava piesok, ked ide na malu

vvia
9. sep 2016

Mam s oblickovymi kamenmi 12rokov 🙂 zarucene ti nepomoze nic, iba pot vela vody. Ja mam kameb tvoreny stavelanom vapenatym. Hm dieta nic jedine co mi ponohlo je tehotenstvo. Mala som aj v tehu zachvaty, ale klop klop odkedy som prvykrat rodila, vyslovene kamen som rozbijany nemala, t.j. Drzim sa 4roky

vvia
9. sep 2016

Inac uplne v pohode dobrovolne kamene chodim rozbijat. Je to 100x menej bolestive ako oblickove koliky/zachvaty

sumienkova
9. sep 2016

presne tak. mne nechceli s kamienkom pomoct, musela som vycikat. treba preto pit vela vody, dokonca mi radili, ze aj obcasne pivo je na ladviny dobre. s rozbijanim nemam skusenosti, ono to zavisi aj od toho, kde ten kamienok je (ci si uz blizko k tomu, aby si ho vycikala), aky je velky atd...

dadka_zabka
20. jan 2020

@vvia boli to?

vvia
21. jan 2020

@dadka_zabka co? Kolika? Ano, velmi. Rozbijanie kamenov? Nie 🙂 je to len neprijemne, ale nic hrozne

vvia
21. jan 2020

@dadka_zabka naposledy som mal rozbijany teraz v lete 🙂 uplne dobrovolne

dadka_zabka
22. jan 2020

@vvia ano rozbijanie,mam strach 😔

vvia
22. jan 2020

@dadka_zabka ziaden mat netreba, naozaj 🙂 mna to zase caka 🙂

katarinka89
22. jan 2023

@vvia kde si dávaš rozbíjať tie kamene? Ako dlho to trvá? Ako to prebieha?

vvia
10. mar 2023

@katarinka89 prepac ze az teraz. Ja som bola najspokojnejsia v presove, ale rozbijali mi asi 3x v BA v Ruzinovskej nemocnici, tiez super (vzdy do vtedy hospitalizacia) naposledy zase na Kramaroch, iba ambulantne, co som sa bala ako to dam nenapichana liekmi a pohode, ale na Kramaroch sa to nepodarilo naposledy. Nie je to nic strasne, trosku si polezis, nepamatam kolko to trva. Ja mam zase kamene, ale ak bude nutne idem uplne dobrovolne znova na rozbijanie. Naposledy sa mi kamen zasekol tak, ze som musela mat stent a to som znasala horsie ako rozbijanie

katarinka89
10. mar 2023

@vvia ou, no, určite to nieje nič príjemné. Mňa to zrejme tiež caka- mam kvapky rowatinex- nemáš skúsenosť s nimi?

vvia
14. mar 2023

@katarinka89 ahoj, nie nemam, ale naozaj sa nemas coho bat. Prijemne to nie je, ale nic co by sa nedalo prezit