Obličkové kamene

zdenkakelemanova
28. okt 2021

Prosím vás čo pomáha na obličkové kamene najväčší ma už 2 cm je a už sa mi aj nejaké dostal do močovodu

mummy01
28. okt 2021

@zdenkakelemanova pivo Plzen

danka56
28. okt 2021

@zdenkakelemanova pri takejto veľkosti už treba riešiť s lekárom. Obličkova kolika je fakt neprijamna a bolestivá. Mala som osem kameňov v oblicke. Najskôr zaviedli stent, presne kvôli možnému zostupu do močovodu a upchatiu, potom operačne mi kamene laserom rozbijali.

roja01
29. okt 2021

@zdenkakelemanova Rowatinex z lekarne a prestat s kavou, pripadne s inymi potravinami, ktore sposobuju tvorbu kamenov. Keby niektory vysiel, treba ho zachytit a poslat na rozbor akeho povodu je. Myslim, ze su 4 typy.

zdenkakelemanova
autor
30. okt 2021

@danka56 chcem sa spýtať po rozvíjaní s lejzrom už bolo dobre?

danka56
30. okt 2021

@zdenkakelemanova bola som v marci. Odvtedy mam kľud.

nikake
7. dec 2021

@danka56 prosim,kde robili operaciu ?

danka56
8. dec 2021

@nikake na konzultácii som bola v Banskej Bystrice uroplus. Tam aj robia operačné úkony ale môj stav musel riešiť v nemocnici. Operoval ma doktor knazik. Odporúčam všetkými desiatimi. Oplatí sa tam ísť, aj keby to mate nie príliš blízko.

nina1990
1. feb 2022

@danka56 dobry vecer, prosim Vas a platili ste za tento zakrok v BB, caka ma to tiež, len po prepusteni z nemocnice kde mi dali stent, mi dali termin v sukromnej nemocnici a plati sa 640€, preto hladam nieco kde to vyjde menej

danka56
2. feb 2022

@nina1990 operovali ma v nemocnici, na prvotnú konzultáciu som bola v uroplus. Zajednala som si doktora knazika za 150 eur. V nemocnici som nič neplatila,tusim ti je rusveltova nemocnica. Stent po operácii, po dvoch týždňoch mi vyberali v uroplus za 20 eur.

dominik7
23. sep 2022

@danka56 operáciu ti robili v celkovej anesteze? A to ti ten zákrok robili zdola cez močové cesty?? Tuším sa to vola URS.

danka56
23. sep 2022

@dominik7 v celkovej. Teraz neviem, či ti úplne správne popíšem ale keďže som mala veľa kameňov (a ze by sa mohlo stať, že kí nejaký zabudnú) tak cez mocovu trubicu išli, rozbijali kamene laserom a cez bol sa napichli do obličky a odtiaľ odsavali čo porozbijali. Ma to aj presný názov ale nespomeniem si. Nebolo to ani site, že to bola v podstate ako injekcia.
Pani, čo ležala so mnou robili zákrok len cez mocovu trubicu.

dominik7
11. okt 2022

@danka56 píšeš ze naiprv ti dali stent a až potom bola operácia. To ako dlho si mala ten stent pred operáciou? A ešte sa chcem opýtať ci tie dni po operácii si mala bolesti pri močeni a ak áno ako dlho asi. Ďakujem

danka56
11. okt 2022

@dominik7 stent mi dali 21.12. Skrz korony takéto operácie sa nevykonávali. V nemocnici, kde mi dávali stent, možný termín až dakedy v júni. Dovtedy mi stent chceli meniť, že aj trikrát.
V inej nemocnici operácia 29.3. A úprimne nejak si nepamätám, či som mala väčšie bolesti po operácii ako pred ňou. Nepríjemné to bolo vkuse s tým stentom.

dominik7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominik7
11. okt 2022

@danka56 prosím ta si na FB ? Ak ano , tak ta poprosim a pridaj si ma tam ...Dominik Jurik som. Diky

danka56
12. okt 2022

@dominik7 ospravedlňujem sa, ale na fb mam len ľudí,ktori ma osobne poznaju.
Ak máš ešte otázky, pýtaj sa. Odpoviem

dominik7
12. okt 2022

@danka56 aha okej . Chcem sa ta opýtať ,že v ktorej obličke si mala tie akmene ? a že kde všade ti vystrelovali tie bolesti od tých kameňov ešte pred tým než si mala ten stent zavedený .

danka56
12. okt 2022

@dominik7 mala som zápal, doktor mi dal antibiotika. Pri zápale bežné bolesti ako bývajú (tlaky na podbruško, bolesť krížov, ťažkosti pri močení). Po dobrati antibiotík sa bolesť lokalizovala presne na tu obličku.

dominik7
12. okt 2022

@danka56 to si mala zápal močových ciest alebo až zapal obličky ?

danka56
12. okt 2022

V moci baktérie, čiže zápal močových ciest

dominik7
12. okt 2022

@danka56 no toto mavam aj ja ...a ja mam kamen 12 mm a idu mi ho teraz konečne vybrať začiatkom novembra . A maval som tiež zapal močovych ciest a stale sa mi vracal..vybral som 2 krabičky antibiotik a tak cca 2 týždne bolo dobre a potom zasa bolesti v križoch a v podbrušku a aj v boku ...na nervy . Teraz mi nasadil urolog Uro-Vaxom tak to zatial drži bez navratu. Aj ty si tak mavala že sa ti vracal ten zapal močových ciest či si to na prvu šupu vyliečila ?

slniecko87
6. máj 2023

Žienky ja som mala záchvat v stredu, vo štvrtok mi vyšiel kameň. Mám ATB ale tá oblička v ktorej som mala kameň ma stále veľmi bolí. Neviem či je to normálne alebo to treba riešiť. Ako dlho ste sa zotavovali vy?

danka56
6. máj 2023

@slniecko87 mňa po operácii pobolievala, resp pichala ešte aj pol roka

lucia0211
29. jan 2024

@danka56 môžem sa opytat kde vám robili to rozbíjanie kameňov ,v ktorej nemocnici ?A alo to prebieha ?Je to bolestivé ?