Môj dlhodobý problém - akné na tvári

kristie571
1. apr 2019

Dobrý večer prajem. Dlhodobo má trápi akné na tvári. Máte niekto s tým skúsenosti? Nejaké rady?
Používala som rôzne krémy, prípravky, chodila som na chemicky peeling, čistenie, nič nepomáha.

lucka12399
1. apr 2019

@kristie571 ja mam problem s akne tiez ale nie az tak velmi ako ty .. no viem ze vela dievcatam pomohli lieky od koznej .. su to dajake hormony alebo daco v tom zmysle.. osobnu skusenost nemam ale nukala mi ich tiez.. zevraj to ale neni bohvieco pre telo a kedze to nemam az take akutne tak som odmietla .. no skus sa na to popytat ty .. mozno prave to by ti pomohlo ked uz nic ine ..

holubicka28
1. apr 2019

@kristie571 skus konopny krem na akne (denny aj nocny) od firmy cutishelp

lijan318
1. apr 2019

...akné je predovšetkým vnútorný problém, nielen vonkajší a to viem o čom hovorím, sama som si preskákala čosi 🙂 ak by si chcela radu kľudne mi napíš správu 🙂

kristie571
autor
1. apr 2019

@holubicka28 ďakujem za radu, vyskušam 🙂

kristie571
autor
1. apr 2019

@lucka12399 Ďakujem za radu. Spytam sa ;)

kristie571
autor
1. apr 2019

@lijan318 píšem správu

bobo2433
1. apr 2019

Mne pomohlo vyhrievanie infracervenou lampou ,mala som hroznu tvár až červené a fialové fľaky na lícach,okolo hornej pery a na brade.kazdy deň 10min a za 2tyzdne boli preč🤔teraz sa mi ešte sem tam urobí akné ale to je nič ,oproti tomu čo to bývalo 🙂ak chces vyskúšaj🙂

dai
1. apr 2019

@kristie571 ahoj. Neviem koľko máš rokov ale kvalitný dermatológia by ti mal predpísať lieky (mne pomáhal zinerid, teraz sú už aj lepšie...) . Ja som mala cysticke akné, horšie ako ty... pomohla mi aj antikoncepcia Diane a jeanine svojho času... Naj kozmetika bola la rochey possay... Aktuálne som si kúpila kyseliny, používam ala kyselinu a retinoid - mam aktuálne asi naj pleť akú som mala v živote a to mam 40...
Drzim palce

lubiduch
1. apr 2019

Ako prvy krok je detox (skus si najat nejaky ktory vyhovuje tebe,idealne aby trval okolo mesiaca a mal velmi bohaty pitny rezim.mne pomohol napr detox od macingovej,treba ho uplne presne dodrziavat.
Krok c.2- pocitujes subjektivne nejake problemy so zenskym cyklom? Pravidelny,nepravidelny,spinenie,silne bolesti atd? Akne velmi uzko suvisi aj s hormonalnou nerovnovahou. Ak nieco z toho mas,treba ist gynekologovi
3. Skusala si gastroenterologa? Akne v licnej casti je casto traviacim problemom

Kozna pomoze ak je akne naozaj kozmetixcky kozny problem,to na foto nie je kozmeticky kozny problem, je to vykrik tela o pomoc, nieco nie je v poriadku...
Darmo sa budes mazat kremami ak mas zapal creva ci pomale travenie atd...chapes...
O akne viem svoje,ak mi rozne kozne nepredpisali 50 roznych pripravkov za tie roky tak ani jeden. Na gynekologocke tazkosti sa ma nespytala ani jedna kozna. Az kym mi v 22 rokov neprepukla ozajatna diagnoza....

kristie571
autor
1. apr 2019

@lubiduch Čo sa týka hormónov, gyn.problémov je všetko v poriadku. Pravidelná, všetko tak ako má. Tak isto aj testy u alergológa-všetko negatívne, žiadna alergia, nič.
Skúsim ten detox od macingovej, ďakujem za rady.

bocjanka
1. apr 2019

Ja odporúčam kozmetiku Avene, prípravky z rady na aknoznu pleť. A termálnu vodu Avene v spreji. Dostať v lekárni, ale nie v každej.

lucynnka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pralinka86
1. apr 2019

Ahoj, mas vysetrene aj gastro?
Neskusala si olejčeky na tvár? Ja si ich strašne chválim, pouzivam rovno aj na končeky vlasov. stacia 2-3kvapky na vlhku plet.. je ich dosť na výber, tebe by možno sadlo niečo takéto
https://www.saloos.sk/saloos-santalove-drevo-pl...
A k tomu
https://www.saloos.sk/saloos-rosalina-pletova-v...
Fakt su super a nemastia, ako by sa mohlo zdať

evaachesa
1. apr 2019

@kristie571 vyskusaj tarika akne prirodnu masku, mne vzdy pomoze na take tazsie zapaly a potom co mi poradila kamaratka tak vecer pred spanim natriet vyrazku gafrovou mastou s ichtamolom a prelepit leukoplastom kedze spini a nechat cez noc posobit. Mozes samozrejme aj cez den ale na noc je to pohodlnejsie, ani necitit ten smrad ked mas leukoplast...no kedze mas toho tak vela tak skus aj cez den aspon na hodinu kedze s tym leukoplastom by to bolo asi zlozitejsie u teba. Toto mi fakt pekne vytiahne hnis ked mam hnusnu podkoznu a potom sa uz da odstranit a zahoji sa rychlejsie. No urcite navstiv aj gastro lebo moze to byt vazne od zaludka. Drzim palce.
https://www.bionatural.sk/p/tarika-akne-bylinny...
https://www.drmax.sk/gafrova-mast-s-ichtamolom/

katarina40
1. apr 2019

@kristie571 Tak ja stym tiež neustále bojujem🙏🙏😞s akné ale mám s vajecnikmi problém takže tam je asi príčina . ;(používam kozmetiku Roche Posay je síce dost drahá ale mne sa zdá ze aj pomohla a mi ju kozna odporučila takže treba poskusat..veľa zdravicka prajem😊

majja007
1. apr 2019

@kristie571 môže to byť aj vnútorný problém. Pomáha tegreen z nuskinu na detox a potom sada clear action system.

klaudiakrekova
1. apr 2019

Ahoj, akné som mávala aj ja, v miernejšej forme... Mne pomohlo zmeniť stravu - zdravšie sa stravovať, detox tela tiež nieje na škodu... Odporúčam pleť čistiť (gél, olej, píling) a hydratovať (olej, krém). Každému sadne niečo iné, ale dobré skúsenosti mám so Saloos kozmetikou. Keď si pozrieš ich stránku, ku každému produktu máš napísané načo slúži, plus recenzie produktov... Držím palce. 🙂

https://www.saloos.sk/saloos-tea-tree-manuka-pl...

kendova_anna
2. apr 2019

@kristie571 joj uplne viem, co prezivas. Taketo problemy som mala aj ja a dost dlho trvalo, pokial mi to preslo. No mne pomohli cistenia u kozmeticky a kokosovy olej, ktory som si vzdy vecer na tvar natierala. Mozno by si mohla este vyskusat koloidne striebro, to mi tiez urcitu chvilu pomahalo.

lucynnka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka12399
2. apr 2019

@lucynnka mne nahodou kokosovy olej pomohol dost 🙂

danusskaaa
2. apr 2019

Zbytočne budeš na seba maglit krémy a ide gebuziny keď nevieš problém. Ako prvé ser gynda- nie na prehliadku ale na krv nech urobí hormonálne testy (ja som mala veľmi zle a preto vzniklo aj akné, ktoré nič neliecilo dlho). Nestaci prehliadka! Ak to bude fajn, smer kozna. Vytery z vyrazok dokážu pomôcť pri nastaveni liecby, ktorá nie je jednoduchá keďže na každého pôsobia lieky inak. Ale nedávaj si prosím ťa nič sama od seba, lebo to bude ešte horšie....
Moja liečba trvalá vyše roka. Nakoniec zabrala antikoncepcia s derma liekmi- zinerit + skinoren. Keď mám veľa mokvavych vyrazok natieram si to cajovnikovym olejom čo pekne vysusi. Každý mesiac chodím na čistenie pleti ku kozmeticke. Snažím sa čo nejmenej rýpať do tváre (aj keď je to niekdy tazke) a pomohlo aj solarium- krásne vyrážky vysusi.
Ale fakt najprv lekár

chovancova27
2. apr 2019

@kristie571 Sama vidíš, že problém ide zvnútra. sú to podkožné zápaly už teda dosť rozsiahle, na to kozmetika nezaberie. Tiež odporúčam úplný detox, teraz na jar to máš priam ideálne. Bez alkoholu, kávy, poriadne prečistiť črevné steny. Skúsila by som aj pestrecový detox kľudne. (pestrec mariánsky prášok). žiadne pečivo, alebo len kváskové, absolutne vylúč cukor. Vydrž min. mesiac. a potom zvoľ kvalitnú kozmetiku. Mne absolutne pomohla Mary kay. Je drahá, ale topka.

kristie571
autor
2. apr 2019

Začala som používať Sudocrem na zjemnenie začervenanych miest. Zasielam foto pred a po (rozdiel 2dni)

lucka12399
2. apr 2019

@kristie571 mne pomohlo aj dost toto, rozdiel bol vidno za par dni 🙂 .. stoji to nejake 3 eura v lekarni ..

kristie571
autor
2. apr 2019

@lucka12399 Určite vyskúšam. Pridám fotku o týždeň ako pomohlo, či nejaké zmeny

airaw
2. apr 2019

@dai aký retinoid používaš?

dai
2. apr 2019

@airaw aktuálne od ordinary granactive retinoid 2%

kristie571
autor
5. apr 2019

Ahoj kočky. Tak ako môžte vidieť na tvár som tento týždeň dávala len Sudocrem a čistila tvár s Mixou, Bioderma. Nejedla som nič také čo by tvári mohlo poškodiť, klasicky ako každý iný deň. Vynechávala som cukor, kofeín, bublin.vody, ochutene. Môžte si všimnúť, že už na druhý deň (4.2) bola tvár o niečo lepšia. Išlo celý týždeň super, aj dnes ráno (5.4) 4tá fotka bolo super.... a teraz poobede?? 5.4, veď stačí Vám pozrieť na poslednú fotku fotku....

nikita.sk
5. apr 2019

Je to naozaj hlavne o strave, cez kožu telo vylučuje toxíny, čistí sa...za týžden sa nedá vyčistiť, pokiaľ sa stravuješ ako doteraz. Buď to chce fakt ten detox, ale aj tak sa nesmieš vrátiť k pôvodnej strave, lebo sa to vráti. Vynechala si cukor? pozor, je v strašne vela výrobkoch, aj v kečupe napríklad, horčici, sladených jogurtoch a pod. a skús vynechať biele pečivo, predávajú Také chutné ražné chleby ( také mokré, aj v kauflande aj v Lidli), ja si ich vždy opečiem v hriankovači alebo na panvici...a vynechať mlieko, nahraď ho obilným, takisto kávu čiernu nepiť a samozrejme žiaden alkohol a pikantné veci. A odporúčam ti túto stránku www.patentnimedicina.cz . Pošleš fotku jazyka, tam nájdeš inštrukcie ako a dostaneš od doktora bylinné zmesy spolu s vypracovaným jedálničkom, ktoré budeš užívať. Odporúčam!

nikita.sk
5. apr 2019

a určite ti neodporúčam antikoncepciu, možno načas zaberie, možno nie, ale aj tak ti rozhádže úplne celé telo...je to sajrajt sám o sebe.