Mojej mame skáče tlak

25. jan 2023

Ahojte. Moja mama ma 67rokov. Este pred dvoma.rokmi chodila normalne do prace. Robi v zahrade nepije nefajci. Ma za sebou ortopedicke operacie. Otuzuje. Ma par kil naviac ze mozno 7kil.
Za posledny tyzden jej z nicoho nic vyleti tlak ze na 200. Da si lieky a aj tak jej ide hore. Bola na pohotovosti dali jej infuzku lieky. Znizil sa. EKG v norme. Po par dnoch sa jej to stalo zas. Zas jej lieky nezabrali sla k internistovi ekg v norme dal jej iny liek tlak jej klesol. Lekari jej vravia ze nevedia preco to ma. Pride mi ze len riesia nasledok niecoho. Preco clovek co nema stres moze mat taketo problemy? Samozrejme ide teraz na vsetky mozne odbery je sledovana u lekarov ale mam obavy kedze nikto nevie povedat ze preco sa jej to deje
Preto ma zaujima ci ma niekto s tymto skusenost u svojich rodicov. Dakujem

mata1001
25. jan 2023

Moja mama mala minuly rok v januari tlak 220...dr jej musel zmenit lieky lebo tie co mala jej uz boli slabe.
Odvtedy to ma omnoho lepsie.
Tvoju mamu by mali dôkladnejsie vysetrit,ked jej to takto skáče...alebo ine lieky na tlak.

deti95060810
25. jan 2023

s vekom sa to bude len zhoršovať...
moja mama to mávala. z ničoho nič. Niekedy jej ani RZP nedokázala dať tlak nižšie. vtedy ju zobrali do nemocnice a o 2 hod. poslali domov...

janka_266
25. jan 2023

Trebalo zmeniť lieky, aj nášmu známemu tak povedali na pohotovosti, že už ich má dlho.

beataxxx
25. jan 2023

Mavam toto iste, je to nasledok dlhodobych stresov, nie momentalnych(mam velmi stresovu profesiu ),prichadza to necakane a trva to hodiny.bola som dva razy hospitalizovana a velmi dokladne povysetrovana a neprisli na ziadny fyzicky dovod, proste sekundarna hypertenzia, zmenili sme lieky na silnejsie, ktore ten tlak udrzia v zivotneohrozujucej vyske-predtym 220/140, teraz vyleti 180/115, to uz nie je take nebezpecne, ale je to neprijemne.zvladam to korigovat sama, mam tlakomer, mam tensiomin v kabelke, lahnem si vtedy a ono to po par hodinach prejde…mne pomaha pravidelne cvicenie, kazdy den minimalne pol hodinky aerobic alebo tabatha

autor
25. jan 2023

dakujem vam vsetkym za rady a skusenosti. tak snad jej daju move lieky a nebude sa jej to vracat. a co by sa jej mohlo stat? akoze infarkt zastava srdca bezvedomie? co zapricini orudke zvysenie tlaku ked je napr sama? zije sama tak mam obavu sme sice v kontakte viackrat denne ale tak nemozem ju monitorovat nonstop

beataxxx
25. jan 2023

Najhorsie je, ze neviem, kedy to pride….necakane v momentoch absolutnej pohody, clovek chyti strach niekde chodit, ale to treba prekonat, ja som sa s tym vyrovnala, nedam si znicit zivot, robim to co predtym, cestujem, chodim na kulturu a do spolocnosti, do roboty, venujem sa vnuckam a prestala som to riesit, len je to otravne ten pocit neistoty…..

iwesska
25. jan 2023

Nema dobre nastavenu liecbu na tlak. Niektori potrebuju aj kombinaciu liekov. Moja babka tiez tak dlho jedla jedny lieky,az prestali zaberat,mala cez 200 tlak az ju vzali do nemocnice,tam bola tyzden a nastavili ju na inu liecbu. A mala by mat tiez lieky na okamzite znizenie tlaku,take pohotovostne. Ak bude mat dobru liecbu,z jedneho zvysenia tlaku sa jej nic nestane,neboj.

mpg
25. jan 2023

A kardiologické vyšetrenie mala? U takých starších to môže byť aj tachykardia.

babulkomale
25. jan 2023

Ano mame to v rodine. Nemala covid? Je to typicke po nom, alebo po ockovani proti covidu. Uz len pohladat liecbu ktora sadne, tazko nieco radit na dialku.