Mostík a silná paradentóza

bariska
24. nov 2018

Robili vam volakomu mostik vpredu musia ist von dolne jednotky pre silnu paradentozu a ze aj dvojky lebo na ne keby mi da tak ze mostik mi vypadne tak az na tie trojky mi musi dat chcem sa spytat chce mi trhat 4 zuby naraz a obrusit a hned dat provizorny mostik nech nechodim strbava robili vam to volakomu? Boli to?

whatever1
25. nov 2018

@bariska zubar by ti mal pichnut lokalnu anesteziu. Ak nie tak si vypytaj.

mishadudy
25. nov 2018

Trhanie aj brusenie sa robi pri lokalke..trhanie sa zvladnut da ale brusenie je dost neprijemne len ked sa priblizuje k dasnam, inak sa to tiez da zvladnut

bariska
autor
25. nov 2018

@mishadudy jeeej dakujem a prosim ta tebe to robili mozem ip?

mishadudy
26. nov 2018

@bariska robili 🙂 kludne

sonka333
13. okt 2021

@bariska môžem vedieť?máte ten mostík ?🥺aj mňa to zrejme čaká...v 30 tke mám paradontozu už v pokrčilom štádiu a kývu sa mi všetky zuby okrem stoličiek

lalia33
26. jan 2023

@sonka333
@sonka333 ahoj..ako si riesila ten mostik a paradentozu? Aj mňa to čaká 🙈 a neviem ale ma mi vytrhnúť 4 zuby dole jednotky a dvojky a neviem xi mostik vydrží ešte niekoľko rokov keď bude dosť namáhaný pri toľkých chýbajúcich zuboch vedľa seba.

sonka333
27. jan 2023

@lalia33 Ahoj,nemám žiaden mostík nakoľko sa mi kývu už všetky zuby 😢a na kyvajuce zuby už sa nedá dať mostík...teda aspoň tak mi bolo povedané....horne mám zadlahované a dolné?...tie sú katastrofa....dolnú jednotku už nemám ani v kostí asi...čoskoro o ňu prídem...je to boj...po každom jedle čistím zuby....plus medzizubná kefka a dentalna niť,a ustna sprcha...plus masáž dasien....a preplachy peroxidom atď....skrátka ...praca ,práca ,práca.....este mám jedno šťastie v nešťastí "som na materskej tak mám možnosť sa takto starať o zuby ale na druhej strane 😢tie financie ktoré si toto ochorenie "vyžaduje....je to neunosné 😢😢😢a o bolesti ani nevravím....

lalia33
29. jan 2023

@sonka333 och to ma mrzí. Mne sa tiež kyvu a zubár mi povedal ze mj spodné vytrhne obe jednotky aj dvojky a dáme mostik. Jednu jednotku už mám tiež veľmi vysunutu dohora a tie ostatne e sa kyvu . Len sa bojím aby ta paradentoza nešla aj na ostatné zuby.