Mostík verzus zubný implantát

modrykon12
1. nov 2018

Ahojte, po pôrode sa mi zlomil predný zub. Museli mi vytiahnuť aj koreň, ale to je na dlhšie.
Má niekto skúsenosti s mostíkom, alebo so zubným implatátom? Neviem sa rozhodnúť, čo si mám dať. Prípadné referencie na dokrora v Ba potešia. Ďakujem.

oslo1
1. nov 2018

Ahoj, mne sa stalo to iste, pocas tehotenstva. Rozhodla som sa pre impantat. Mala som ist v Septembri, ale nakolko kojim, odlozila som to na buduci rok.

didaa
1. nov 2018

@oslo1 prečo kvôli kojeniu?

oslo1
1. nov 2018

@didaa Mam alergiu na penicillin a az by sa mi to nahodou zapalilo a bolo treba brat antibiotika, aby nebol zuzeny vyber koli kojeniu.

deti95060810
1. nov 2018

pri mostíku musia obrúsiť aj vedľajšie zuby, aby mostík sa mal ako prichytiť...ak sa raz obrúsia zuby - oslabia sa a rýchlejšie sa kazia...

luxus10
1. nov 2018

a pozerala si moznost cerec? lebo mostik je vela, a na implantat budes na vyhojenie kosti cakat niekolko mesiacov...

modrykon12
autor
1. nov 2018

@luxus10 to počujem prvýkrát, práve to pozerám. Môže sa to dať aj bez koreňa, ako sa to uchopí? Máš s tým skúsenosť? Ako myslíš, ze mostík je veľa? Myslíš, veľa zubov sa musí spraviť? Prepáč veľa otázok 😉

modrykon12
autor
1. nov 2018

@oslo1 však to, že aj ja kojím tak som nešťastná, že to musím riešiť. Je to predná jednotka, tak to musím riešiť teraz. Fakt neviem čo si vybrať. Moja doktorka robí len mostíky, tak automaticky mi len to chce spraviť.

tova
2. nov 2018

@modrykon12 mostik je tak, ze ti dva zuby vedla toho co ti vypadol zbrusia cca 1mm dookola aby mohli nasadit 3 zuby zlepene spolu, tie bocne sa nalepisa na vlastne a stredny bude len na ozdobu. Tie vlastne sa mozu kazit a mozu musiet vrtat, tahat koren proste ked sa jeden z tych bocnych pokazi cely mostik musi ist dole. Jednoznacne daj implanat. Na docastne teraz si mozes dat spravit ciastocnu protezu s 1 zubom, vyberies na noc, haciky su hore na stranach. Ked tam nechas dlho medzeru tak zuby sa ti aj za par tyzdnov pohnu, pokryvia. Potom po par mesicoch ti do zahojenej kosti navrtaju implanat, nechaju zahojit par tyzdnou pod dasnom a neskor nasadia keramicky zub. Je to najblizsie porovnatelne k vlsastnemu zubu nielen vzhladom.

whatever1
2. nov 2018

@modrykon12 ahoj, na tvojom mieste by som isla do implantatu pokial mas susedne 2 zuby vitalne,neplombovane a pekne. Cenovo ta to moze vyjst priblizne rovnako ako trojclenny mostik s tym ze nenarusis okolite zuby.

macka70
2. nov 2018

@modrykon12 ahoj, mne robili nedavno implantat v dently v ba a nemozem si vynachvalit. Ako vlastny zub. Nemala som ziadne bolesti ani zapal. Cca o 5 tyzdnov po implantacii mi dali zub na ten titanovy srob. Zakrok trval cca 20 min a necitila som vobec nic.

mindy112
2. nov 2018

@macka70 koľko orientačne ťa vyšiel implantát?

luxus10
2. nov 2018

@modrykon12 ak som spravne pochopila, mas este cast predneho zuba? ak ano, ten cerec by sa mohol dat, ale je potrebne to vykonzultovat s prislusnym lekarom...

whatever1
2. nov 2018

@mindy112 v ba ju určite vysiel draho...😬

modrykon12
autor
3. nov 2018

@whatever1 ostatné zuby mám pekné a zdravé, skôr si dám spraviť ten implatnát. Dohodla som si stretnutia vo viacerých klinikách, nech sa aj oni vyjadria. V Ba implantát vychádza okolo 1200 Eur čiže to isté ako keby si dám mostík spraviť.

modrykon12
autor
3. nov 2018

@luxus10 pred nedávnom mi vytrhli aj koreň, takže cerec už nie je pre mňa, ale dobre vedieť, že také niečo je.

modrykon12
autor
3. nov 2018

@macka70 dali zi aj dočasný zub po implantácii? Zatial som si vyhliadla 3 kliniky tak sa pojdem spýtať na ich názor.

banana10
14. nov 2018

Ahoj, urcite implantat. Nad mostikom ani nerozmyslaj. Ja mam dva implantaty vpredu a ten komfort je neporovnatelny.

luxus10
14. nov 2018

@banana10 a ako si na tom s hryzenim, ako to hodnotis?vyrovna sa ten zub tuhostou zdravemu zubu? ci si musis davat pozor?

banana10
14. nov 2018

@luxus10 je to ako tvoj vlastny zub, vsetko je to o zvyku

luxus10
15. nov 2018

@banana10 lebo mne zubar povedal, ze to nie je plnohodnotny zub a ze nemam pocitat s tym, ze s nim budem moct hryzt hocico, a to sme sa bavili o stolickach...

banana10
15. nov 2018

@luxus10 nie, sroub je riadne vrasteny v kosti ako koren a na nom drzi korunka. Pod mostik sa dostane lahko strava, ubuda z kosti, pretoze tym, ze tam chyba koren, tak nema co tu kost zatazovat, tak ochabne a ubuda.

banana10
15. nov 2018

@luxus10 inak ja mam implose obe predne jednotky, kojim a ziaden problem zatial 🙂

luxus10
15. nov 2018

@banana10 ano poznam technologiu implantatu, a aj napriek tomu mi to hovoril...ze v akom stave je kost, ze to uz nemusi byt 100% ok, a tak....tak neviem, ci to este nerobil, ci sa mu to nechce...alebo co...alebo ci potom nemoze do toho sparat a tudiz na tom nasledne nezarobi...

banana10
15. nov 2018

@luxus10 skus este nejaku zubnu kliniku, nech ti poradia

munlkak
15. nov 2018

Pozri si aj mostík na sklenených vláknach, bez obrusu bočných zubov. Nerobia ho však všetci zubári. Je to, myslím, dobrá alternatíva k mostíku alebo implantátu.

modrykon12
autor
16. nov 2018

@munlkak vieš prosím ťa poradiť kde to robia? Naj Ba a okolie. Na nete sú chabé informácie

modrykon12
autor
16. nov 2018

@munlkak našla som, dakujem za tip na mostik, aj ked radsej ten implantat zatial...

munlkak
16. nov 2018

@modrykon12 zhodou okolnosti som dnes bola u zubára a pýtala sa na mostík na sklených vláknach, kedže aj ja som nad ním uvažovala.Tak, vraj, sám zubár je radšej za klasický mostík resp. Implantát.Zmieňovaný mostík má životnosť len 4-5 rokov, predsa ide aj o zásah do bočných zubov, do ktorých sa musí frézovať a musia byť v dobrom stave.Že nie všetko o tom na internernete je pravda.Takže ak nemáš problém s dostatkom zubnej kosti ako ja, určite implantát 🙂

modrykon12
autor
17. nov 2018

@munlkak nemám dostatok zubnej kosti, tak ju musia dorabat z mojej vlastnej. Aspoň tak mi povedali. Dobre vedieť ako je to s mostíkom. Pokiaľ viem horšie je keď nemáš hrúbku kosti. Dorobiť vedia kosť buď umelo alebo prírodne z vlastnej.

macka70
18. nov 2018

@modrykon12 nedali mi docasny zub, lebo to nebolo nejako velmi vidiet. Orientacne ma vysiel cca 2300 eur, ale to sa plati po castiach. Najskor za implantat a potim za korunku.