Zubný mostík alebo iný implantát

deti95060810
12. sep 2017

Ahojte dievčatá. Nedávno mi zubár musel vytrhnúť zub. Bolel ma. Nechcem tam mať prázdne miesto, tak som sa zubára pýtala že čo s tým. On mi povedal len o mostíku. Nevýhoda je, že sa oslabia ďalšie susedné zuby. máte niektorá s týmto skúsenosti? poprípade máte niečo iné? Môjho zubára nepovažujem za super šikovného, ale moc si vyberať nemôžem, nakoĺko je zubárov málo....

sendika1821
12. sep 2017

Môžeš si dať urobiť implantát,je to síce drahšie ,ale nepoškodia sa zuby vedľa

juno4
20. okt 2017

ahoj, mne chybala dolna 6tka dlho dlho (aspon 10r) a pri kazdej navsteve zubarky sme to riesili... mama ma tlacila do implantatu (ona sama ma mostik, po rokoch sa jej to nejak poposuvalo a nema to teraz dobre, + obrusovali jej zdrave zuby, tak nechcela aby som dopadla rovnako), nakoniec som do toho sla....cely priebeh (konzultacie, zavedenie, odtlacky) bol uplne v pohode, hoci pred a po zavedeni implantatu som od strachu a paniky takmer nerozpravala :D no ked mi pred dvoma tyzdnami nasadili uz aj korunku, teda "zub", tak som trochu zmatena z toho, hoci ju zbrusil tak, aby mi nevadila na zhryz, stale ju citim z vnutornej strany, ako keby bola posunuta. to som mu aj vravela, ale argumentoval tym, ze to predsa sedi, je to rovnako velke ako zub na opacnej strane... odisla som s tym, ze ved ked som tam 10 r nic nemala, tak si musim na to zvyknut. no stale nie som s tym ok, mam ist znova na kliniku nech to znova pozru, ale myslim ze to bude to iste ako predtym... ak to cita niekto kto ma implantat, alebo mostik, mali ste aj vy take pocity? ja sa s tym neviem nejako stotoznit, cakala som, ze za tu cenu dostanem nieco, co nebudem citit, ale casto na to myslim, nepaci sa mi to vobec :(

walkyra88
26. jan 2018

Ahojte mam tak horné zuby že vľavo mam v predu 3zuby vzadu žiadne potom. Predu jeden chýba a právo. Mam zuby dá sa mostík urobiť či treba aj ten kovový koreň vľavo dozadu?