Môže bolieť zub aj po vyvŕtaní?

miriam_s
29. okt 2021

Ahojte, dnes mi zubárka vrtala zub, už ma pobolieval. Hovorila že kaz bol dosť blízko nervu ale že malo by to byť ok, a ak by to stále bolelo tak potom jedine vybrať nerv.
Lenže ten zub ma dnes ešte pobolieva. Je to ok, teda že môže to ešte pobolievat trochu keď to bolo dnes ošetrené, lebo už bolelo alebo by už nemalo ? Umrtvila mi to takže pri ošetrovaní to nebolelo... Bojím sa aby ozaj nebolo treba vybrať nerv 😭😭😭
Už dávno ma nebolel zub takže netuším či môže ešte po ošetrení pobolievat...viete mi poradiť ako to je ?

sasha10
29. okt 2021

@miriam_s jasné že môže ešte dnes/zajtra byť citlivý, inak ja mam v jednom vybraté nervy a zub ma pobolieva pri zmene počasia, pri čistení zubov, zuti žuvačky a zubar na to že je to normalne ak ked je mrtvy v podstate ze ten zub moze pobolievat takže ani vybratie nervu asi neznamena byť bez bolesti... 🙂

bibih
29. okt 2021

no ja len tolko, ze mne aj nervy vybrali a zubarka ma vzdy presviedcala, ze je to nrtvy zub a proste nemoze boliet (chapem, ze mi chcela zachranit zub) a tolko som sa s nim trapila a naozaj vsetko prestalo az ked mi ho uplne vytrhla :(

lyci
29. okt 2021

@miriam_s mne vrtala pred 2 tyzdnami. a stale boli. neverila som zubarke, ze to je ok, tak som sa pytala este inej (lepsej) a vraj to je normalne

miriam_s
autor
30. okt 2021

Och, vďaka za skúsenosti, a ako zistím či je len citlivý po vŕtaní, alebo či tam už sú zapálené nervy a treba to rozvrtat a vybrať ich ? V noci som si brala Ibalgin, doobedu to bolo také že pobolieval ale dalo sa to bez tabletky no teraz na obed som si už musela dať tabletku....na teplé /studené / jedenie nereaguje, ďasno není červené ani horúce alebo boľavé...

janka1011
30. okt 2021

@sasha10 určite nie je normálne, keď ťa ten zub pobolieva pri čistení alebo žutí...znamená to, že neboli dobre vyplnené koreňové kanáliky a pretrváva tam zápal.

janka1011
30. okt 2021

@miriam_s no zistíš to veľmi rýchlo, ak ťa zub neprestane bolieť, príp.sa bude bolesť stupňovať, bude nutné vytiahnuť nervy a vyplniť kanáliky. Ešte je to čerstvé, ešte môže bolieť z toho vŕtania, ale zase nemala by to byť silná bolesť. Držím palce

sasha10
30. okt 2021

@janka1011 bol robeny rengen a je to 100% ze vraj, mam v rodine 3 ľudí čo maju tiež v podobnom case ako ja cistene kanaliky a tiez pocituju rovnake potiaže a majú iných zubárov a tiež majú že 100% čisté kanaliky a vyplnené... Takže podla mna počasie môže ovplyvniť spravanie zuba a pocit tlaku napriklad pri čistení zuba...