Môže sa trombóza vrátiť?

22. aug 2023

Ahojte ,chcem sa spýtať keď som mala Trombozu v tehotenstve môže sa mi vrátiť počase ,alebo nie?.
Teraz mam extruziu platničky chodím na injekcie bolest nohy ,ale už ma ani ta bolesť chrbta neboli tak ako lýtko,keď odpočívať ok ale ako sa idem postaviť tak ma boli lýtko nechcem zbytočne stresovať....

clori
22. aug 2023

trombóza sa môže zopakovať. určite choď ku dr. radšej stokrát zbytočne ako ani raz.

oriesocek
22. aug 2023

ak más extruziu platnicky, tak to zvykne tlacit na sedaci nerv, ktorý ide az po clenky (pozri si na nete). ja ked som zapala apotom extruziu platnicky, tak som ani nemohla chodit a zhorsovalo sa to, ze najrpv bolela sedacia cast, potom stehno, lytko, atd.

autor
22. aug 2023

@oriesocek áno viem ,už ma ani tak neboli chrbát ani stehno ,lebo chodim na injekcie , ale akurát ma boli viac to lytko keď sa idem postaviť a keď chodím
Zajtra sa ozvem na to lepšie u lekára
Zatiaľ ďakujem.

h2
22. aug 2023

Jasné, že sa môže kedykoľvek vrátiť. To nie sú ovčie kiahne, že keď už si to prekonala, tak máš pokoj. Skôr naopak, ak máš k tomu sklony, máš väčšiu šancu, že to ešte môže prísť.

stellarstar
22. aug 2023

Áno môže

autor
22. aug 2023

@h2 len som nevedela ja som ju prekonala v tehotenstve pred 5timi rokmi a zatiaľ bolo všetko v pohode... tak som si myslela že sa takto zničoho nič nemôže vrátiť

luccija
22. aug 2023

Neberieš lieky na riedenie krvi?kedykoľvek sa môže vrátiť, ale aj to môžeš mať od chrbtice

autor
22. aug 2023

@luccija nie neberiem žiadne lieky ...
Ako sa mi upravil pred pár rokmi D- dimer tak už sme sa viac nerozprávali o trombóze ,len teraz mám ubolene to lytko aj tak stuhnutejsie , keď sedím ok ale ako sa postavím už bolest no uvidíme....co ako ďalej 🙂

macekovam
22. aug 2023

Daj si vyšetriť krv.. Leidenska mutácia.

autor
22. aug 2023

@macekovam aha no dám si ďakujem za radu