Môžem si dať Ibalgin, keď ešte dojčím?

aneta129
15. júl 2021

Môžem si dat teraz ibalgin keď dojčím, prišla som z pohotovosti a prišla som nato, ze mi dosiel paralen, bola som si ista, ze mam doma este ale nemám... A mam zas teplotu, môžem si dat? Ci radšej nie?

srferreira
15. júl 2021

@aneta129 co hovori pribalovy letacik?

aneta129
autor
15. júl 2021

@srferreira ze poradiť sa s lekárom...

ckatka
15. júl 2021

Mamila tvrdí ze áno. Ze prínos dojčenia pre dieťa je oveľa vyšší ako škoda z akýchkoľvek liekov. I keď pripúšťajú, že niektoré sú vhodnejšie ako iné...
Ibalgin príliš na teploty nie je...ale keď nemáš iné a máš bolesti tak si proste daj. Alebo zazvon u susedov ci nemajú paralen /panadol

biela_sova
15. júl 2021

@aneta129 Ano, ja som dlhodobo kojila, viac rokov, a pocas toho som absolvovala aj lokalne anestezy u zubara, samzorejme aj Ibalgin, antibiotika atd. Riad sa takym healom, ze zdravie zeny nesmie stradat kvoli kojeniu. Zaroven do mlieka sa zvacsa uvolni len stopove mnozstvo lieciva. Pokial nebudes uzivat Ibalgin dlhodobo, ale len narazovo, pri akutnom probleme, malo by to byt ok.

aneta129
autor
15. júl 2021

@ckatka nikto nie je doma a uz vela hodín, a mam Novalgin ešte ale to je az 600vka a plus nemecký ibuprofen a to je tiež 600 to je uz silné... Ibalgin je predsa len 400...ano teplotu mam 38.8

aneta129
autor
15. júl 2021

@biela_sova ďakujem dám si...bola som v lekárni po iné lieky ale tak paralen som nekúpila, ved naco mam doma a nemam... Milión lieky len nie paralen

srferreira
15. júl 2021

@aneta129 vsak mozes daj aj polovicu z pirule, da to 300mg? Ci? Nefunguje to tak?

ckatka
15. júl 2021

@aneta129 Novalginy môžeš. To mi dávali aj v porodnici