MR mozgu s kontrastnou látkou

cherry19811
9. feb 2021

Prosim Vas mam panicky strach , da sa vysetrit aj bez kontrastnej latky? Bolo mi povedane, ze mi ju pichnu a ja mam taky panicky strach, rozmyslam si ju nedat pichnut. Da sa aj bez kontrastnej latky plnohodnotne urobit mr mozgu a hypofizi?

cigipepe1247
9. feb 2021

@cherry19811 mne to robili bez kontrastnej látky,ani sa má nepýtali...

adrianau817
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninusa221
9. feb 2021

Mne robili s a nikto sa ma nepýtal neboj sa.. ono to je na to aby sa tam všetko ukázalo čo ma... vobec to neboli ani sa ti nič nestane bola som už zo 3 krat a pohode 🙂

erickatt
9. feb 2021

@cherry19811 je to len mala inekcia. Nebojte sa.

cigipepe1247
9. feb 2021

Ak to nechceš ,máš strach ,povedz že to chces bez toho...aj bez toho ti urobia MR mozgu..ja viem čo to je ,prešiel som si tým...zabudli ste napísať ,že sa to podáva s prístrojom pod vysokým tlakom..tak ako človek ktorý má strach a napr ako ja tetaniu,nastúpi strach a koniec..nepohnes sa...a urobili mi napr MR ciev bez kontrastnej...

nika82
9. feb 2021

a pichaju ti to do ruky, nie do hlavy neboj sa

nika82
9. feb 2021

@cigipepe1247 kontrastna sa nepodava pristrojom pod vysokym tlakom, normalne do zily inekciou

jana_eyre_2
9. feb 2021

Mne to robili bez kontrastnej látky, lebo som kojila.. ale nemyslím že je dôvod mať nejaké obavy, nie je to nič náročné.. kontrastnu látku zvládol aj môj vtedy 5r syn..

cigipepe1247
9. feb 2021

@nika82 no ale podáva ,asi som si tým prešiel ...chod do fakultnej nemocnice Prešov a uvidíš či len tak ledabolo ti to tam pichnu..no si na omyle...pod vysokým tlakom je strieknuta kontrastná látka do žily a na to sa používa prístroj...tak ak niekde len tak pichaju ,asi sú ešte v roku 5...

sisa_s
9. feb 2021

Bohuzial, na to, aby sa zachytil napr.mikroadenom hypofyzy, je nutna kontrastna latka, rovnako dalsie ine nalezy sa zobrazia az po syteni kontrastnou latkou, takze je to nevyhnutne, nie vymysel lekara...to, ze ostatni mali bez kontrastu, neznamena, ze kazdy moze mat bez kontrastu...

nika82
9. feb 2021

@cigipepe1247 bola som na mri 3x v Trnave... a pichla mi to zvrchu do zapastia .... urcite niesu v roku 5

simca06022011
9. feb 2021

Nie, plnohodnotne ti to bez kontrastnej latky neurobia... zalezi aj co konkretne idu "hladat", ale ver, keby to nebolo treba, neindikuju ti to. A skutocne sa nemas coho bat, ja som kontrastnu latku mala uz xy krat... aj keby to neviem aky pristroj bol (co neviem na co ta tu este "niekto" strasi).. ty max. dostanes kanylu do ruky (ako pri infuzii) ale to si pamatam iba z CTcka a to som bola na MRku (aj inych, chodim cca kazde 2r, mri mozgu mi robili uz 3x) na 2 miestach a iba mi to normalne ihlou pichli. Proste klud, treba to brat tak, ze to proste treba urobit, najst racionalny dovod a odosobnit sa, za chvilu to budes mat za sebou a budes mat pokoj od vysetrenia.

zuzap33
9. feb 2021

Veď tu ju pichnú do ruky a nie do mozgu 🤦‍♀️ Ja som v minulom roku bola 3x na mri a som tu. Dajú ti slúchadlá na uši a ideš

lllenuli
9. feb 2021

Presne ako píšu, kontrastna latka je len normálna injekcia do žily na ruke...najprv som bola v prístroji bez nej, potom prišli a pichli mi kontrastnu latku a znova do stroja....a si úplne zbytočne vystresovaná, najhorší na celej MR je ten hluk v prístroji :D iba si ležíš...

jajo1
9. feb 2021

určite sa niet čoho báť, vyšetrenie s kontrastnou látkou je potrebné na dôkladné zobrazenie štruktúr, ktoré bez kontrastnej látky nie je vidno. Zasunú ťa do stroja, žiadna bolesť, počuješ ťukanie (zvuk), potom ťa cca po 15 kúsok vysunú, pichnú do zápästia kontrastnú látku (ja teda neviem, čo znamená pod tlakom - nikdy sa na to nedívam - ale príde mi to ako obyčajný/bezbolestný vpich) a znova ťa na cca 5 minút zasunú do stroja. Chodím na mr mozgu 2x ročne, ale báť sa je naozaj absolútne zbytočné. Bezbolestné, nestresujúce vyšetrenie, vždy si tam poležím a myslím na niečo príjemné - len si tam tak oddychujem.

cherry19811
autor
9. feb 2021

Dakujem Vam tym, ze trpim aj panickou poruchou mam paniku ja neviem ci to dam ja sa asi zblaznim ked mi to budu chciet pichnut😭

janai1
9. feb 2021

@cherry19811 bojíš sa aj obyčajných ihiel? Keď ti berú krv napr?

cherry19811
autor
9. feb 2021

@janai1 to nie , ja sa bojim konkretne tej kontrastnej latky co mi vpichnu do tela, ze sa mi nieco stane, neviem ci to psychicky zvladnem

lllenuli
9. feb 2021

@cherry19811 a čo konkrétne si pod tou kontrastnou latkou predstavuješ? Treba si vedieť svoj strach nejako logicky odôvodniť 🙂

nikyy
9. feb 2021

@cherry19811 mne robili v decembri chceli mi pichnúť ale som odmietla dali mi len podpísať papier že nesúhlasím s podaním 🙂

e1i
9. feb 2021

@cigipepe1247 je iné mri vyšetrenie ciev, vtedy to tak môže byt ale pri mri mozgu, tiež hypofyzy to bola len injekcia do žily

ninusa221
9. feb 2021

@cigipepe1247 akoze bola som na Mrku v LC , BB a v RK a nikde mi to nepichali prístrojom 😂 bola to sekundová záležitosť

zuzap33
9. feb 2021

@cherry19811 takú kontrastnu látku dávajú ľuďom zaradom na magnetickej. Človek za človekom, mladý alebo starý. Sú omnoho horšie vyšetrenia, ťažké liečby s nežiadúcimi účinkami, netreba z komára robiť slona

cherry19811
autor
9. feb 2021

@nikyy a tiez mozgu? A boli v pohode? Ked si odmietla?

nika82
9. feb 2021

@cherry19811 ešte raz TO SA NEPICHA DO MOZGU

nikyy
9. feb 2021

@cherry19811 áno mozgu a v pohode vôbec nič mi nepovedali len mi dali podpísať to, že s tým nesúhlasím to bolo všetko 🙂

loginexistuje
9. feb 2021

@cherry19811 bola som na kramaroch dr Magnet pichaju ti to do zily je to uplne v pohode najprv ides do tunela bez potom ta vytiahnu pichnu do zily daju dnu a je to v pohode
robili mi mri mozgu a miechu

lucia147852
9. feb 2021

Ja som bola pred polrokom na MR mozgu. Kontrastna latka vždy nie je potrebná, aj keď niektorí ju radi dávajú ako na bežiacom pase. Mne aj neuro povedal, že nech si nedávam, ak by aj chceli. Že na to čo chce vidieť nie je potrebná. Opýtaj sa sr čo tá tam posiela či je potrebná alebo nie a podľa toho sa zariad

lululucy
9. feb 2021

Pred MR mi dali vypisat tlacivo kde bola otazka ci si chcem dat pichnut kontradtnu latku, tiez mam z toho panicky strach, zacuarkla som nie. Potom ma dnu prehovorili aby som si to puchla. A nic to nebolo,pohoda. MR mi robili v Kosiciach

cherry19811
autor
9. feb 2021

@nika82 ja sa nebojim toho kde sa to picha ale samotnej latky