Mykóza nechtov

fifafi
26. máj 2013

chodím skoro rok na kožné, potieram nechty lakom, ale stále to tam mám. Máte niečo osvedčené?

kerhia
14. dec 2018

Bozeeeeee a uplne som zabudla! Alkohol! To je dalsi problem, kvoli ktoremu sa mykoza tak dlho drzi v tele, okrem toho cukru, muky a kavy... Taketo kvasne veci, ako vinko a pivo. Ale celkovo alkohol, pretoze taktiez udrzuje kysle prostredie.

tomajka
15. dec 2018

@kerhia vďaka za názor a rady, mne sa to stalo presne z toho mala ranka zo strihania resp. zo zaderu k tomu sladkosti....uz som teraz mudrejsia..mne nastastie pomohlo 3mesiace krem od koznej lekarky zmena bola viditelná po 2 týždňoch ..som veľmi rada lebo zbaviť sa toho je naozaj dlhá cesta...

mijama29
26. máj 2019

@tomajka aký krém od kožnej si používala ?

tomajka
28. máj 2019

@mijama29 micetal krem 15g

bluka2
16. feb 2020

Toto je tiež ono?

tomajka
16. feb 2020

@bluka2 ano, mne tak zacalo na palci na ruke

bluka2
16. feb 2020

@tomajka Dakujem. To si ma nepotesila, ale cakala som to, lebo mi na prst nic nespadlo ani nic. Myslis, ze to teraz bude horsie alebo ked budem poctivo natierat, moze sa to nezhorsovat reps. postupne sa toho zbavit? Viem, ze to trva

tomajka
20. feb 2020

@bluka2 ja som to mala.uz druhý krát a keď som bola u koznej povedala že stačí že som si necht troška udrela " to lôžko" a dostala sa tam vzduchová bublinka a to " ten stav" urobilo ja som natierala a čakala kým. Celyyy necht neodrastol u mňa cca pol roka...

vivinka71
20. feb 2020

Nechty na rukach ako ihlou dopichane

bluka2
21. feb 2020

@tomajka super, vdaka

navstevnik1
19. mar 2021

Ahojte. Kedysi davno som tu zacala tuto debatu. Viete ako som si to vyliecila? Kupel noh s trosickou hypermanganu, ktory kupite za 0,0nic v lekarni. Staci par zrniecok do vody, vznikne krasne barbie ruzovy roztok a po par tyzdnoch je problem prec. Necht proste odrastie. Netreba kupel urobit prisilny, pretoze to potom trocha farbi ako henna, ale zmizne to.

navstevnik1
19. mar 2021

@fifafi Dnes som napisala prispevok o hypermangane, pozri si ho, je to zazrak.

cherrystone
19. mar 2021

ja som teda cele roky liecila, skusala aj s koznou vsetko mozne a pomohla mi az mudra huba

miselyn
24. apr 2021

@sad_soul ahoj. Pomohol ti laser?

miselyn
24. apr 2021

@navstevnik1 ako dlho treba nohy máčať? Aký silný roztok treba urobit? Používala sa este sj ine prípravky? Ďakujem.

miselyn
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miselyn
27. apr 2021

@cherrystone ako si ju používala? koľko to trvalo?

cherrystone
27. apr 2021

@miselyn u mna to bolo dlhodobe aj cez rok.. poskodena cast sa uplne rozpadne, ale zaroven zacne rast zdravy necht.. ja mam zial aj mechanicky poskodene lozko, pomaly mi rastie necht, dokonca chodim na protetiku, kde mi ho nahradzaju, riesim to uz roky. konecne vidim vydledky, ale velmi pomaly, preventivne stale robim aspon kupele noh

navstevnik1
27. apr 2021

@miselyn
@miselyn
@miselyn
Ahoj 🙂 Tak ako som písala, pár zrniečok, aby bola voda krásne ružová, nemyslím, že by to bolo nejak zvlášť dôležité. Iba ak by to bolo prisilné, na pár dní ti to zafarbí nohy, ale to tiež zmizne. Máčala som si to chvíľu, 10-15 minút, 1-2x týždenne. Asi po mesiaci som videla, ako mi poškodená časť odrastá a rastie zdravá.

navstevnik1
27. apr 2021

@miselyn
Laser nepomohol a tú príšernú bolesť, to vážne neprajem nikomu. Vydržím, ale to bolo čisté mučenie, keďže mi nerobili len napadnutý necht, ale všetky. Následne mi lekár povedal, že lôžka nechtov sú neskutočne citlivá časť tela. Drahé, neúčinné (malo by sa to x krát opakovať) a bolestivé. Toto nie je cesta.

michaelka_
30. máj 2021

Dá sa to vyličiť od kožnej som mala lieky Terbinafin + Mycetal + scholl lak na nechty. Je to ale na dlho.

michaelka_
30. máj 2021

Posielam fotky na porovnanie

sad_soul
7. jún 2021

@miselyn ano, pomohol, bola som 6X,

j93375
27. dec 2021

@navstevnik1 dobrý den, otvaram tuto temu,nakolko sa nam u dcery 11r.vyskytol tento problém,nechty oba na nohach asi postihla mykoza,oba su uz tmavohnede,ale ani ju to neboli ani nesvrbi,ani zatial inde sa nesiri,v tomto covidovom case,sa nejak nechceme u detskej dr ukazovat,i ked asi nas posle na kozne,ako je to s tym hypermanganom mohli by sme to skusit?....dakujem krasne ak si najdete cas na odpoved a radu.

kristina0307
5. jún 2022

@j93375 Zdravym .Chcem sa spytat,ci vasej dcerke nieco pomohlo.Syn ma problem s nechtom uz skoro 3mesiace.riesi to od zaciatku chirurg,pretoze synovi prislapli prst v skole a odvtedy ma problemy.odstikol mu z nechtu na palci kustik.ale zacal sa nejak farbit necht .hypermangan tu akurat citam,ten pouziva.a veru aj bude,dufam ze ppmoze.caka nas navsteva koznej ,napisete mi prosim ako ste dopadli?velka vdaka

j93375
6. jún 2022

@kristina0307 no je to na dlhooo,u kozneho co sme boli je tomu uz takmer po roka,on hned zhodnotil,ze ani zapal tam nemá,ani az taká mykoza,mozno trosicku,dal preventívne masticku,teda ze len cakat ze to zacne vyrastat,ale nejak moc sa to nehybe,teraz sme boli prvykrat u pedikerky,tak jej to tak lepsie vyštikala a prebrusila,ze to ozaj len samé vyrastat musí,ze urobi jej na leto protetiku nech to ma také krajsie na leto,a tak len cakat,ako to bude vyrastat,ale preventivne odporucila mocit v hypermangane,ten trosiku farbi,alebo v octe,ze tym nic nepokazime, takze tak.

deniart
Odpoveď bola odstránená
Zobraz