Mykóza nechtov

fifafi
26. máj 2013

chodím skoro rok na kožné, potieram nechty lakom, ale stále to tam mám. Máte niečo osvedčené?

ivkake
26. máj 2013

No mne pomohol canesten ta sada na nechty uz som neverila ze budem mat pekne nechty a mam konecne ja mozem odporucat len treba dodrziavat navod 😉

mami.sk
26. máj 2013

@fifafi ja som vyskúšalo neskutočné množstvo prípravkov. mykózu som dostala v pôrodnici a odvtedy som sa trápila a to má dcéra 4 roky 😒
až teraz mi pomohol prípravok Polinail.... predpísala mi ho kožná dr. no potom som si ho kupovala sama aj keď bez predpisu stojí skoro 30 eur 😒 na predpis je to len 9 eur...mne perfektne pomohol a odvtedy mám pokoj 😉
len sa musí používať pravidelne, ja som si ho aplikovala vždy večer po sprche .
držím palce 😉

fifafi
autor
26. máj 2013

@mami.sk presne ten beriem, ale už rok. Za aký čas zabral?Ako často si si ho dávala?
@ivkake ten bol bez výsledku

mami.sk
26. máj 2013

@fifafi veru skoro 2 roky 😉 predtým som vyskúšala za tie dva roky asi všetko dostupné na trhu 😒
najprv som chodila na kožné pre recept na ten Polinail ale potom ma to prestalo baviť a radšej som si kupovala v lekárni bez predpisu. bol to dlhý boj ale našťastie je to už OK 😉
odporúčam kúp si v lekárni aj taký roztok Incidin spray / asi 8 EUR/ a s tým všetko čo prichádza do styku s mykózou postriekaj....hlavne topánky z vnútra , ponožky a pod.
lebo zbytočne budeš ošetrovať len nechty 😉

martinkatinka
26. máj 2013

@ivkake to je iba na nechty na nohách alebo sa to dá použiť aj na ruky?

bianca2
26. máj 2013

Ahojte.mne prave odporucili vit.E vytlacit tobolku na postihnute nechty tak idem vyskusat.celkovo na premnozene kvasinky je dobra kefirova huba,treba si z nej robit kefir - cmar,obsahuje kvanta laktobacilov.mne to hned pimohlo na vytok z pochvy,tiez kvasinky.pozrite zdravi-az.cz, su tam inzeraty na predaj.

anos18
26. máj 2013

Odporucanie mojej pedikerky - potierat si nechty octom. Naozaj to zabera, mam to vyskusane. Ocot je fantasticka vec.

ivkake
26. máj 2013

@martinkatinka no to neviem lebo tu naplast mas 24 hodn 😒

svetielkoand
26. máj 2013

@fifafi predpokladam ze pouzivas Loceryl alebo Polinail 🙂 je super, ale je potrebne aj vymenit obuv, pouzivat vhodne ponozky (bavlnene) prat ich na vyssej teplote, pravidelne menit, dezinfikovat plochy, kde prichadzas do styku s holou nohou, je vhodna aj celkova antimykoticka licba liekmi a kombinacia laku na nechty spolu s antimykotickou mastou na pokozku noh. Liecba trva fakt dlho, aj tri roky 😒

lencika
30. mar 2014

ahojte baby moje nohy vobec nemaju radi obuv typ zabky a podobne letne nasuvacky hned mam na nohach nechtovu mykozu, ale uz dlhsie mam vyskusany znacku Canespor sadu na nechty staci vecer nakremovat atakze cez den nemam ziadne mastne nohy

milota164
30. mar 2014

ja pouzivam Canesten krem , staci ho natriet raz denne, najlepsie na noc , takze tiez netreba cez den nic natierat.

milota164
30. mar 2014

... prepacte pomylila som sa, myslela som Canespor krem samozrejme, Canesten je na vaginalnu mykozu.

pe
12. apr 2014

ten Canespor sadu na nechty mam tiez odskusany a mozem ho len odporucat, stacilo naniest mast 1 x za den, prekryt prilozenou naplastou, nechat posobit 24 hodin a predpisanym sposobom odstranit zmaknutu cast nechtu, vsetko bolo prilozene a bol k tomu velmi jednoduchy a zrozumitelny navod, mykoza sa mi nerozsirila a velmi rychlo sa mi tie dva napadnute nechty zahojili

slozika
12. apr 2014

@fifafi fungicidin

navstevnik1
20. apr 2014

Ahojte. Chcem sa s Vami podelit o svoju skusenost. Mam mykozu na nechte na nohe. Potesilo ma, ked som si vygooglila, ze sa to da riesit laserom. 2-3 sedenia, hned po terapii si mozete nalakovat nechty. Mate to pod kontrolou a len si pockate, kym necht odrastie. Znie to dobre, nie? Absolvovala som jednu laserovu terapiu. Rozhodne sa na dalsie nechystam. Mimo hodne narocnej cenovej hladiny je to neuveritelne bolestive. Kazdy necht sa laserom zohrieva na teplotu, pokial sa to uz neda vydrzat. A palenie do vsetkych casti nechtov, vratane lozok, to skutocne nie je nic prijemne. Nechty su citlive este par dni, zazitok z bolesti pretrva dlhsie. Doporucujem sa tomuto vyhnut a najst ine riesenie.

milota164
28. apr 2014

vyskusala som tu sadu na nechty od Canesporu a je naozaj ucinna na mykozu nechtov

angelinka13
26. máj 2014

Mne na nechtovu mykozu pomohli tieto 2 pripravky s obsahom manuky, vyskusajte:
http://www.nutrimas.sk/Manuka-nechtovy-regenera...
a
http://www.nutrimas.sk/Manuka-sprej-na-nohy-s-p...
(tento druhy byva aj bez propolisu)

sbenkova
29. máj 2014

naozaj pomaha ocot, tea tree olej

zankaj
29. máj 2014

@pe ahoj a neboli to? To ta mykozna vrstva ti zmakla alebo ako?

baskustek
30. máj 2014

@sbenkova ako s tym octom,prosim ta?staci potriet cistym octom a mozem aj niekolkokrat za den?

lencika
31. máj 2014

ja mam hlavne v lete mykozy na prstoch a to je strasne hnusne na zenskych nohach stale pouzivam krem od canesporu kupujem ho v dm a je aj lacny celkom

sbenkova
31. máj 2014

octový kúpeľ nôh – do lavóra alebo vane si dáte ocot s teplou vodou v pomere 1 diel octu, 2 diely teplej vody a kúpete nohy po dobu cca 10-15 min. Potom sa osprchujete.

sbenkova
31. máj 2014

podľa mňa sa dajú robiť aj obklady - na gázu a nohy obviazat, alebo do ponožiek na noc

pe
2. jún 2014

@zankaj ano, ta nechtova cast zmakne a treba ju dat prec, ale vobec ma to nebolelo, predtym som si este nechty namocila do horucej vody, hned po odstraneni tej naplaste, k tej sade Canespor je prilozeny aj navod, myslim, ze to bolo aj s obrazkami, no proste je to take zrozumitelne, ked som to dodrziavala, tak sa mi nechty vyliecili, taka som bola rada 🙂

zankaj
2. jún 2014

@pe aha takze nechet ostane to len ta cast zmakne. No skusim dufam bude dobre 😉

pe
3. jún 2014

@zankaj praveze cast nechta vzdy zmakne a tu odstranis, treba tu mykozou napadnutu cast nechta dat prec, ale vobec to nie je nic hrozne, ja som mala tiez obavy a zvladla som to, potom mi uz rastol novy pekny nechtik 🙂 dovtedy som to stale natierala canesporom, az kym som nevidela, ze novy nechet rastie zdravej farby...

ninkam12
30. jún 2014

Ja mám mykozu na nechte na ruke. Kúpila som si Canespor sadu na nechty. Pozorne som si štyri krát prečítala návod na použitie. Aplikovala som krém na postihnutý necht a zalepila na 24 hodín. Na ďaľší deň som si odlepila náplasť, ruku dala na 10 minút do teplej vody a odstránila zmäknutú časť. Zostala mi veľmi tenká vrstva nechtu, tento postup si dnes robím druhý krát, avšak zatiaľ nevidím zmenu. Ale viem, že liečba mykozy trvá dlho a dúfam, že sa pár mesiacov budem mať pekný, zdravý necht. 🙂

dadomon
30. okt 2014

chcela by som sa opytat,ako to vyzera,ked sa to uz lieci..je normalne,ze ten chory nechet sa lame a odrasta? dnes sa mi dost vela odlomilo aneviem,ci ej to liecbou,alebo ty,ze sa mi to zhorislo.V podstta eje vylamany az po lozko ,vdaka

protektinka
31. okt 2014

Ahoj!

Tu je link na veľmi dobrý olej na Tvoj problém.
Aj jedna známa to mala na nechtoch na nohách a toto jej to pomohlo vyliečiť.
http://www.iherb.com/product-reviews/Now-Foods-...
A okrem toho pri prvom nákupe z tejto stránky po zadaní kódu DHG359 získaš zľavu 5 dolárov.
Poštovné z tade stojí iba 4 doláre.
Ak by si si nevedela rady, mrkni na www.tvoje-zdravie.eu