Na oku mi je vidieť kontaktné šošovky. Je to normálne?

heltova9
13. máj 2021

Ahojte, prosím Vás mám svoje prvé kontaktné šošovky a je ich celkom vidieť na oku, je to prosím vas normálne alebo by ich nemalo byť vidieť? Mám teraz skúšobné, tie sú vraj hrubšie ale potom jednodňové sú vraj tenšie mi povedali. Prosím vás akú máte skúsenosť? Ďakujem.

missviolet
13. máj 2021

Tak samozrejme tie okraje pri podrobnejsom pohlade vidno...

ivkazba
13. máj 2021

Ja nosím šošovky vyše 15 rokov a ešte sa mi nestalo, že by mi niekto povedal, že mi vidí šošovky. A občas keď niekomu poviem, že nosím šošovky, lebo som slepá, tak sa čuduje. Vidíš si ich ty, pretože vieš, že ich tam máš. Iní si to nevšimnú.

kkovacovak
13. máj 2021

@heltova9 ano je to vidieť. Hlavne podľa toho akej farby máš oči. Mne vidieť taký modrý kruh okolo dúhovky a aj keď sa pozrieš z profilu tak je to vidieť, hlavne obrys+je oko také ,,rozostrene,, 😄 neviem ako inak to nazvať. Povedal mi to kedysi aj policajt keď mi pozeral vodičak kde mám zapísané dioptrie že si to vždy všíma keď má mať niekto okuliare a nemá.

vlasta1818
13. máj 2021

nosím už nejaký ten piatok a teda tiež ešte si to nikto nevšimol, že ich mám, ja keď sa kukám do zrkadla, tak to zaregistrujem, že proste okolo dúhovky mám, ale na tom ništ nie je 🙂

patka06
13. máj 2021

áno, je ich vidieť ..všimnem si aj na neznámom človeku, ak má šošovky

iwkap
18. mar 2023

Dobrý deň, predám čisto nové nerozbalené jednodňové kontaktné šošovky TopVue Daily (30 šošoviek) 2 rôzne dioptrie:
Dioptrie -3.00; Zakrivenie 8.50; Priemer 14.2
Dioptrie -2.75; Zakrivenie 8.50; Priemer 14.2
Cena: každé balenie za 10€, spolu 20€