Nadmerné ochlpenie hlavne na tvári

975559
24. feb 2019

Ahojte trápi ma nadmerne ochlpenie hlavne na tvari...chcela by som sa opýtať niekoho kto s tým má skúsenosť. Viem že sa to dá odstranit ihlou ale čítala som aj som našla kocku čo to robí ale nepicha sa ta ihla priamo do toho korienka ale sa to len výpaluje prudom elektroagulacna ihla to je myslím. Ma s tým niekto skúsenosť? Či to naozaj pomoze? Ďakujem

liz_lemon
24. feb 2019

radsej laser

975559
autor
24. feb 2019

@liz_lemon lenže ja mám biele chlpky laser mi nepomôže

975559
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
975559
autor
24. feb 2019

Ja mám niečo takéto budem rada ak mi poradíte

melody5
24. feb 2019

@975559 vlastna skusenost-ihla boli, fakt velmi a nepomohla.Mne pomohlo IPL, pulzne svetlo, robia v kozm.salonoch.

975559
autor
24. feb 2019

@melody5 a bola si na ihle viac krát? Že keď ti to nepomohlo ja už som fakt zúfalá...IPL funguje ako laser ze to ten chlapok spali? Lenže mne všade písali že na blede chlpky biele mi to nepomôže. A ihlou ti to robili tak že ti to tam dala ihlu a chlpok vybrala? Lebo vraj jemnejšie chlpky sa daju aj tak že ti ho len vypáli

melody5
25. feb 2019

@975559 ano, chodila som.na nu cely rok, pravidel e, do dermatolog.ambulancie, vysledok fakt,ze nic.Robili to.tak,ze ihla sla do kazdeho.korienku, ale velmi jemne som.nemala.Nechcem Ta ale uplne odradzat, je mozne,ze u niekoho ineho by to zafungovalo.Nevedela som,ze riesis tie biele, myslela som si,ze hornu peru.Myslim,ze IPL na take svetle asi.tiez nie, tak.ide o far.kontrast.Chlpky sa zvyknu zmernit aj prac.depilaciou voskom napr., tie biele mas fakt ze neviditelne, ja by som to.mozno ani neriesila.

melody5
25. feb 2019

@melody5 a este k.tej ihle.Pamatam si,ze chlpky sa museli skratit, a vraj vypadnu same, nevyberali sa.

975559
autor
25. feb 2019

@melody5 takže ti to fakt nepomohlo? No ja už som skúšala na hornú peru aj laser tam mám tmavé výsledok žiadny a tak mám niektoré tie blede aj hrubsie a väčšinou som čítala ze ihla je jediná možnosť tak to som teda sklamaná keď vravíš že ti to nepomohlo

melody5
25. feb 2019

@975559 ide o dost lacnu proceduru, neviem,ci si to.dobre pamatam,ale tusim 8 za sedenie. Mozes aspon skusit.Netusim,ci by nieco ine este pomohlo,ale mozno by stali za pokus aj dermatolog.ambulancia

975559
autor
25. feb 2019

@melody5 8 eur za sedenie? No tak to čo som našla ja je asi 50 eur za bradu vraj je to elektroagulacna ihla a robí sa s tym vacsia plocha vraj to nie je také bolestivé ako keď sa picha ta ihla pod kožu

eliska13
25. feb 2019

@975559 už Ti robil gynekológ hormonálny profil?asi máš viac mužských hormónov
Ináč tie chĺpky môžeš potierať peroxidom vodíka oni sa vysušia a aj v lete slnkom ...štítnu žľazu máš v poriadku?

975559
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
975559
autor
25. feb 2019

@eliska13 Ano mam zvysene mužské hormóny a užívam lieky aj na stitnu pretože tu tiež nemám v poriadku tak ale liekmi mi tie chlpky aj tak nezmiznu. A ako sa pouziva ten peroxid? Tie chlpky mám síce niekde jemne lenže mňa napadla úžasná vec a to vyskúšať dermaplaning asi aj tým že nemám v poriadku hormóny ich mám ešte viac a tým že som to oholila mi niekde vyrastajú niekde smiešne aj na licach a ja neviem čo s tym...

975559
autor
25. feb 2019

Baby a keďže som to oholila rastie mi to všade a vyzerám ako kivi aj tak kde som nemala sú chlpky, pozerala som videá a šak keď to robia iné baby skúsim aj ja. Mám aj veľmi poškodenu plet asi z toho ako keby také jazvicky skúšala som chemicke peelingy, plazmu a teraz som bola na frakcnom lasery žiadne výsledky nevidím a stále si to vyčítam pretože som vyzerala v pohode a totalne som si zničila plet a zosypala sa z toho a jediná nádej moja bola ihla neviem si predstaviť to stále holit lenže keď mám aj poškodenu plet neviem či by mi to tou ihlou urobili...koli takej blbosti som si zničila celý život a to nie som žiadna pubertacka

betina1984
25. feb 2019

Dievčatá ja mám tiež podobný problém, až na to, že som tmavovlasá. Čo je najlepšie na odstránenie chĺpkov? Robia laser bežne v kozmetických salónoch? Či skôr u dermatológa?

eliska13
25. feb 2019

@975559 frakcny laser Ti nepomohol na tvár?ja by som si to trhala pinzetou.Na bledé Ti nepomôže žiadny laser a ak máš zle hormóny bude to stále rásť.Laser a ostatné veci sú stovky eur, alebo depilovat voskom.peroxid kúpiš v lekárni a potierať.ja som mala na boku pri uchu bledé chĺpky zosvetlili sa

eliska13
25. feb 2019

@betina1984 u dermatoa, ale myslím, že kvôli slnku sa to už nedá robiť možno sa mýlim zistí si to.moja kamarátka do toho dala 400 eur postupne a chĺpky rastu stale

975559
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
975559
autor
25. feb 2019

@eliska13 Ano to viem laser som skúšala tak dala by som čokoľvek za to keby to pomohlo...A peroxid koľko percentný? A to sa tuším niako zarába s práškom? A frakcny laser no je to 7 dní a zatiaľ žiadny výsledok nevidím vraj plet pracuje a treba na to viac času no neviem mne to všetko tak akurát príde že ti naslubuju čokoľvek keď máš niečo zaplatiť. Ešte som si kúpila dermallorer len keď ma veľmi trápi aj to ochlpeni

975559
autor
25. feb 2019

Taketo nieco som nasla ze tie chlpky spalia a nedáva sa ihla pod kožu

melody5
25. feb 2019

@975559 Ani nevieš, ako Ti rozumiem, ja som bola po rokoch neustáleho trhania chĺpkov pinzetou z toho na prášky. Okrem lasera som vyskúšala asi všetko a jediné, čo zafungovalo, bolo IPL - a vosky. Fakt mi chĺpky veľmi oslabili. Možno aj tá ihla, ktorú som skúsila bola starší typ, bolo to pár rokov dozadu, neviem...Riešenie ale nejaké musí byť, skúsila by som dermatológa s dobrými referenciami.

975559
autor
25. feb 2019

@melody5 lenže ja tom mám brada lica bokombrady takže som z toho fakt zúfalá no vyskúšam a na IPL si kam chodila? A to ti ten chlpok spali ako laser? Lebo na IPL som nikdy nebola. Čítala som ze niektoré baby boli spokojné s tou ihlou ze mali pokoj ze možno potom po tehotenstvach to museli riešiť tak uvidím či mi odpisu

melody5
25. feb 2019

@975559 ja presne vsade tam tiez.IPL u kozmeticky, ale predtym v zahranici, ked sme zili tiez v takom.salone.Ano, spali ho ako.laser.

975559
autor
25. feb 2019

@melody5 ale vidíš na tej foto ja mám biele chlpky pomohlo ti to aj na také? Ale ako niako dlho to asi nevydrží ze?

melody5
26. feb 2019

@975559 biele som nemala, ale na tie asi nefunguje..Treba to.opakovat,ale napr.chlpky na bokoch tvare vymizli uplne hned, aj ostatne v podstate.Ds sa, robit v zime, alebo ked nie je velmi intenzivne svetlo.von, kvoli pigmentovym skvrnam, myslim,ze mi spominala do maja?

975559
autor
26. feb 2019

@melody5 takže si mala tmavé a laser ti nepomohol len IPL? Tak mne ostava asi skúsiť len ihlu alebo vosky

kvetinka75
26. feb 2019

ja som bola párkrát na ihle ale to je na dlhoooooooo a hlboko do peňaženky, chodím na vosk, a vytrhávam pinzetou.

975559
autor
7. mar 2019

Baby ja už som zúfalá stále s tými sprostymi chlpmi bojovať a ešte aj tie jazvy na ksichte nikdy som nemala takú hroznu tvar a už neviem čo s tym robiť keď som všetko skúšala 🙄 sú dní keď sa na seba ani pozrieť nemôžem pritom som mala peknú tvar keby som nevymyslala blbosti

kvetinka75
8. mar 2019

@975559 prečo keby si nevymýšlala blbosti? Myslíš že to máš niečím spôsobené? Niečím konkrétnym?