Nadmerné ochlpenie u žien

rybkalucka
29. júl 2015

Ahojte! Prosim vas zienky, je tu niekto taky, kto ma nadmerne ochlpenie? Hipertrichosis az Hirzutismus? Brali ste nejake lieky na zmiernenie rastu chlpkov? Ja som chodila na endorkinologiu ked som mala 18, teraz mam uz 29 ale nadmerne ochlpenie mi ostalo a stale sa to zhorsuje. Uz mi rastu tvrdsie chlpy aj na brade, fuzoch, po boku lic, po bruchu,... ma niekto skusenosti so zmiernenim rastu tychto chlpov? Nejaky liek alebo nejaku liecbu? Pripadne aj nieco alternativne?

mirka2015
29. júl 2015

Asi nic zial nic, mne dal atb ale to dlhá liečba. Ja som ju vysadila lebo sme chceli bábätko. 🙂

mickao
29. júl 2015

@rybkalucka a nedalo by sa to odstranit laserom?

potvorka88
29. júl 2015

@rybkalucka mam podobny problem. Skusala som laser ale pomohlo to nachvilku. Teraz som dlhsie nebola aj kvoli financiam aj kvoli tomu ze je leto a vtedy sa to neodporuca a chlpky su spat. Je ich trosku menej, niektore su slabsie ale su a je ich dost. Tiez by som bola rada ked by niekto o niecom fungujucom vedel

lubika39
29. júl 2015

mne ziadny dr. nedal nic, len mykol plecami a bolo. Endokrinologicka povedala, ze som ok a bola som vybavena. Chodim dlhe roky na laser, to pomaha, len tie financie. Inak mne tehotenstva pomohli, spomalilo sa to, ale teraz sa mi to vracia. Ja to sice nemam az tak, ako pises, ale trapi ma to velmi a je to neprijemne.
Na liecbu by si asi dostala nejake hormony.

kiki68
29. júl 2015

bud laser,alebo vraj sa to robi aj elektrickou ihlou a potom este laser sa aplikuje,ze tak davaju chlpy prec muzom. Takze to uz ist musi. Len to neni nic prijemne.

rybkalucka
autor
29. júl 2015

Dakujem zienky za komenty. Samozrejme, laser je vraj dobra cesta, ale kazda zena, co si davala tento laser mi povedala, ze to fakt len na chvilku vydrzi... Aj tak si to potom musia depilovat... A presne ako potvorka88 hovoris, financne narocne a k tomu v lete sa to nema robit kvoli slnku... Hmmm... ja si to zatial depilujem, no chlpky na brade si musim vytrhavat priebezne kazdy den.. lebo su take, ze vyrastaju stale... Hmm... a elektronicka ihla, no ktovie? Skusim asi na jesen ten laser.. potom uvidim co dalej...

ehalasova
31. júl 2015

Skus cukrovu pastu. Daj do google: depilacia cukrovku pastou. Mne to minimalne zmiernilo rady chlpkov. A to som si depilovala aj ruky, bo som sa cítila ako chlap. Nie je to až take bolestive ako bezne depilacne vosky, a tým,ze sa strhava v smere rastu výpomoc, tak sa vyskytnu len minimalny pocet zapalenych kotienkov. Lahko umyjes vlažnou vodou, bez toho aby si bola cela dolepena. Laser je na viacere opakovanie, co dost pocitit v penazenke a k tomu ti moze sposobit aj popaleniny.
Ved precitaj toho viac na nete. 😉

zuzlicek44
18. dec 2015

@rybkalucka ja som hotova pre ochlpenie na krku....neviem co mam robit...uz som zuffala...naozaj

sardinka32
18. dec 2015

Kocky, ono treba najskor zistit ci nemate nejaku hormonalnu poruchu. S elektrickou ihlou mam skusenosti...bolest sa da vydrzat, ale je to skor vhodne na ojedinele chlpky napr. na tvari ako na nejake velke plochy. Co sa tyka laseru, bola som na nom, ale nevybrala som si celu kuru, takze objektivne nemozem hodnotit, ci zabralo alebo nie. Teraz ale su rozne lasery, ja osobne, kebyze ma trapia chlpky na miestach viditelnych, tak isto skusim ten laser, aj keby som mala jest par mesiacov len chleba s maslom. Za vyskusanie to stoji. Ak nezaberie, tak potom riesit holenie, cukrove pasty a podobne.

tominko2612
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jazminn
19. jan 2016

doporučujem konzumáciu pupalkového oleja

martinusik91
19. jan 2016

Ja som skusila aj laser viac krat ale este v 15tich zmiernilo ale len na chvilu teraz je to hrozne.Bola som aj na vysetreniach a uzavreli to tak ze pricina neznama.Vraj sa mi to po porode moze stratit no nestratilo...Ja rozmyslam nad lumia to je laserovy depilator stoji cca 300e hadam by to pomohlo.Inak v centrach na laserovu depilaciu pisu v podmienkach ze pri zenach s hormonalnou poruchou nerucia za vysledky

tominko2612
19. jan 2016

ja som skusala uz aj kurkumu, kazdy den som sa natierala, ale nejak to nepomohlo

aja2112
15. máj 2016

Babi elektrickou ihlou je to veľmi zdĺhavý proces ale účinný ja som toho dôkaz chĺpky mi nerastú už 6 rokou mám pokoj to bežná kozmetická neroby to sa musí ťa ihla zaviesť do chĺpky s kade vyrastá a ten elektrický prúd chlpok zakrpatie a to sa musí opakovať asi 3 krát a chlpok už nevyrastie naozaj super vec len ten čas a peniaze dá sa to

aja2112
15. máj 2016

Pozri te si elektrickú ihlu alebo elektrickým prúdom natrvalo sa zbavíte chlpkou

ruzena2222
3. apr 2019

pani mate to vyskusane.

evaachesa
3. apr 2019

@ruzena2222 kvalitny laser (pozor, nie IPL) zarucene pomoze ale je treba viac navstev 7-10 cca.

ruzena2222
4. apr 2019

ok.

48domka
19. apr 2019

Ahojky ja mam malo zenskych hornonov prevladaju muzske .. tiez mam nadmerne mnozstvo chlpkov riesila som to depilaciou vosk vytrhnutie ... pravidelne v zime hlavne a pred letom chlpky uz niekde nerastu vobec inde uz slabsie kedze korienky su oslabene ... aspon takto mi to trosku pomohlo 10min bolesti ale lahsia na 2 tyzdne bez holenia noh ;) no na brade je to problem kedze musia narast a tak vytrhnut kedze stale robim nemozem ist takto nikde takze to holim pravidelne kedze uz rano mam chlpky :/ stymto neviem ako dalej

chimenka
18. júl 2019

@evaachesa dobrý deň ja si chcem kúpiť philips lumeu. Ktorý mýlite vy? Neviem aký by mi pomohol... Hlavne na brucho

evaachesa
18. júl 2019

@chimenka zdravim, tiez mam ipl lumea ale nie je to na trvale odstranenie ... chlpky akurat nerastu par tyzdnov a potom treba opakovat..par krat bol pouzity na nohy, ak chcete predam vam ho. Chodievam na trvale odstranenie do chirmedu no je to samozrejme drahsie.

chimenka
18. júl 2019

@evaachesa manžel mi sľúbil ze mi to kúpi ako darček k narodeninám ten najnovší. Ak dobre rozumiem oholiť a potom s tou lumeo? A potom po pár týždňoch keď dorastu tak zas oholiť a zas lumea neviem ako nato.... Vy mate aký typ lumei. Ja som si chcela hlavne brucho bikiny nohy.

evaachesa
18. júl 2019

@chimenka ja mam starsi typ, niekde je odlozeny...ano na oholene by sa to malo robit..a ouzicat podla potreby..ked zacnu znova rast 🙂

lalala1234
11. aug 2021

Prikladám fotku chrbtu …už neviem kam mám ísť a čo s tým robiť

chimenka
11. aug 2021

@lalala1234 presne takto ma moja dcera 13 rocna tiez sne nestastny nielen na chrbte.

mikienka
11. júl 2022

Pricina je PCOS. Syndrom polycystickych vajecnikov, suvisi s tym naduvanie, nadmerne ochlpenie a cukrovka druheho typu.
Mne pomohola antikoncepcia Vreya. Moze sa brat ale len jeden rok.
Treba schudnut, vysadit biele pecivo, muku zaradit celozrnnu, inulin a nohy pokial mozno v zimnom obdobi neholit.

bledula1
3. feb 2023

Dobrý deň, ipl lumea laser mám pomohol mi len na brušku na tvári nie, antikoncepciu beriem sú ia a nepomáha užšom skušala všetko možné a nič nepomáha.

berunka08
27. jún 2023

@chimenka moja dcéra ťa má s tým tiež problém. Začala som to riešiť s ňou už od 11 rokoch. Tiež chlpy na chrbte rukách nohy má jak chlap. Zistili je polycysticke vaječníky.. Teraz má 16 rokov menzes poriadny ešte nemala len také spinenie... Zatiaľ ho skúšame rozbehnúť dufastonom a uvidíme čo doktorka povie ďalej. Má dokonca aj ohryzok som z toho zúfalá...

ivkav5
30. aug 2023

Ahojte dievčatá, viem, že to je stará téma, ale vy čo máte problém s týmto ochlpením, nemali ste problém s otehotnením? Nikde som s tým ešte nebola, nikdy som o tom žiadnemu lekárovi nehovorila, ale snažilme sa o bábätko a bojím sa, aby to nebol problém. Ďakujem.

dadalinka15
Autor odpoveď zmazal
Zobraz