Nadmerné potenie

12. feb 2024

Dobrý podvečer, je mi to veľmi trapne .. som mladá baba a mám problem s nadmerným potením… pazuchy a nohy :( Povedala by som že sa to začalo pred cca 2 rokmi po covide. Pred rokom som skúsila Perspi guard, vydržalo mi to asi tak 4 dni aj keď som šla cvičiť, čo bolo celkom fajn…Teraz som si kúpila Driclor a ledva 3 dni a už cítim že zas smrdím potom :( Je to predsa len hliník a mám pred tým rešpekt. Hanbím sa keď mam ist cvičit mimo domu :( . v práci sa fyzicky až tak nenamáham, sice som na nohach ale snažím sa veľmi neponáhľať a i tak mám stale riadne mapy pod pazuchami aj keď som v kľude… štítna žľaza pred rokom jeden parameter u obvodnej v poriadku, nadváhu sice mam par kg ale mala som aj pred rokom a teraz sa mi to potenie zhoršilo dosť posledné týždne :( pred par rokmi som bola silenjšia a nepotila som sa vôbec..
Ako sa to da riešiť? Možno endokrinologia?

wishes
12. feb 2024

mne pomohlo pit salviovy caj 🙂

stellarstar
12. feb 2024

Najst príčinu, endokrinológia, nepíšeš koľko máš rokov. Perimenopauza?

autor
12. feb 2024
ivette1223
12. feb 2024

Ja mam presne ten isty problem. Sice mam malo kg, vysledky ok, salviovy caj odskusany, efekt vydrzal tyzden. Doma sa viacmenej nepotim, v robote prepotim aj gate... by som sa mohla 5x prezliekat, a najhorsie ze ten pot zacne zapáchat, zbytocne sa nasprejujem aj kazde 2 hodiny ziadny efekt... ja odskusam driclor, ked nie idem na botoxove injekcie...

margaretka
29. mar 2024

@ivette1223 bola si na nich? Alebo sa niečo zmenilo ?

margaretka
29. mar 2024

@ivette1223 mám ten istý problém že trochu namaha alebo stres a leje mi po chrbte , slabinách mokro, čelo ... O pazuchach to už ani neriešim to je neskutočne obtiažne 😒 ja už driclor mám.xxxxkrat vyskúšaný aj perspi aj rôzne salviove kombinácie čaj , kapsule, kupel...magneb6, sedstifpc,pestrec...