Nadmerné potenie - Balea deo extra stark verzus Driclor

nikina17
10. mar 2014

Ahojte, chcela by som poradit. Uz zopar dni tu citam diskusie ohladom Driclor-u nakolko sa dost potim a je to velmi neprijemne. Aj napriek tomu, ze sa kazdy den sprchujem a nosim prevazne bavlnene oblecenie, uz po par minutach mam spotene kruhy v podpazusi na tricku. A to ani nemusi byt extra teplo. Viem, ze to nie je len hormonami aj ked kojim, lebo som to mala aj pocas tehu aj pred tehu. Takze viem, ze to spontanne neprejde. Uz par dni uvazujem nad Driclorom, ale odradza ma hlavne to stipanie a palenie a to, ze to moze upchat potnu zlazu. Pred 1,5 rokom som mala po sebe 3 krat zapalenu potnu zlazu (asi z holenia a antiperspirantu) a hojilo sa to velmi tazko. Ten kto to mal, asi hovorit ani nemusim ako to boli :( nerada by som si to zopakovala, kedze toto je cista chemia.
Dnes som vsak uplne nahodne objavila v nejakej diskusii vyrobok od Balea deo extra stark - maju sprej, gulicku aj nejaku kuru na noc, ktora je skoro ako driclor, ale menej agresivna.
Prosim poznate niekto ten vyrobok od Balea? Mali ste ho? Pomohol vam? Da sa normalne zohnat aj u nas v DM? Lebo ta stranka bola v cestine a viem, ze nie vsetky vyrobky sa daju zohnat aj u nas. Privitam kazdu radu. Dakujem

alami
10. mar 2014

@nikina17 ahoj, s Baleou nemám skúsenosť, ale mne Driclor neskutočne pomohol. Zažila som aj ja to štípanie, ale je pravda, že som nemala k tomu SK preklad, tak som si to dala nesprávne. Treba dodržať, že nie hneď po sprche ani na čerstvo oholené a nedávaj si toho veľa(neprechádzaj podpazuším hore dole, ale len jedenkrát jedným smerom jemne a dosť) Zmena bola okamžitá, hneď na druhý deň som mala úplne suché tričko a to som bola na túre! u mňa neskutočné. Neskôr sa už dáva len raz za čas, teraz som si ho napr nedala už asi pol roka a som v pohode, potím sa len trochu, asi ako bežný človek 😀 😀 😀 predtým som sa potila ako kôň 😀 😀 😀 😀

nikina17
autor
10. mar 2014

@alami dakujem, tak to znie uplne super, lebo mna uz rozculuju stale tie flaky pod pazuchami a stale nosit len cierne tricka :( a nevies ci sa ten driclor moze aj ked kojim?

katkas1
10. mar 2014

zeny date mi link z kade sa to da objednat?ja som uz vyskusala vsdetky dezodoranty damske aj panske nic nepomaha ☹

nikina17
autor
10. mar 2014

@katkas1 ak myslis ten driclor tak to kupis normalne v lekarni alebo si ho mozes objednat na ich stranke a ak tu baleu tak potom v DM. Ja osobne sa rozhodujem stale mezdi nimi a pocula som len same dobre referencie. Ale dricloru sa trosku bojim, lebo kojim a je to dost silne. Ale zase vraj to neskutocne pomaha.......

matafen
10. mar 2014

Ja nedam dopustit na Driclor, jediny mi pomohol a to som vyskusala vsetky mozne antiperspiranty z drogerii aj lekarni, aj Baleu z DM. Vsetky antiperspiranty su chemia, ak nechces chemiu, tak si kukni nejake bylinky, aj to som kdesi citala. Pri aplikacii Dricloru je dolezite dodrzat zasady, co spomina aj alami, ale to ani pri obycajnom antiperspirante si ho asi nedas hned po oholeni, lebo by takisto stipal, nie? Teraz sa potim minimalne, Driclor si uz ani nedavam, len obycajny antiperspirant rano a staci na cely den. V lete si ho davam asi 1x mesacne a uplne staci.

tigri
10. mar 2014

@nikina17 Este existuje Excipial deo forte, je vraj menej drazdivy ale osobnu skusenost nemam

katkas1
10. mar 2014

dobre zienky hodila som si to do uja googla a tam pisu ze prvy tyzden davat vecer davat tesne pred spani, a potom na dalsi den nemozem ani obycajny antiperspirant ci ako?a po tom tyzdni ako dalej?

alami
10. mar 2014

@katkas1 k dricloru už žiadny iný (denný) antiperspirant nepotrebuješ.
@nikina17 tak skús tú baleu a uvidíš, či ti zaberie. ak nie, tak si potom dáš driclor. neviem, ako je to pri kojení, však hádam sa to nevstrebáva až tak brutal. ja som ale o ňom čítala, že obsahuje hliník a ten môže spôsobovať rakovinu. trochu ma to šoklo, ale zas, to asi všetky antiperspiranty, no ale dala som si ho aj napriek tomu 😅 , ja som mala hroznú situáciu s tým mojim potením 😒

mirka326
10. mar 2014

@katkas1 najlepsie je, ked si to das tesne pred spanim a este chvilku mas ruky hore, aby to uschlo poriadne, stipat to zacne, len ak sa este aj potom v noci spotis, skratka to musi byt uplne suche. potom rano si to musis umyt a mozes si dat normalny antiperspirant, takto par dni pouzivaj, alebo ob den a potom uz uvidis, ze stale menej, raz za tyzden, raz za dva a konecne nabehnes na farebne tricka, je to super pocit :D

adenka
10. mar 2014

Kocky ja mam ten isty problem ale teda driclor bol super ale aj pri dodrzani pravidiel ma to stipalo, boli noci ked som sa doskrabala do krvi a nakoniec to sla zmyt. Ale pred rokom som objavila nieco podobne od eucerinu, je to taky nocny sprej a je ozaj vyborny a menej agresivny

nikina17
autor
10. mar 2014

@alami ako toho hlinika to sa az tak nebojim, to je v kazdom antiperspirante. Akurat tu je ho asi viac. Ja sa skor bojim toho, ze sposobuje zapaly potnych zliaz a to som uz mala a je to brutal. Hlavne preto sa bojim, teraz som nasla aj oficialnu stranku dricloru a tam pisu, ze je bezpecny a moze sa aj pocas tehotenstva aj dojcenia 🙂 tak to som celkom rada. Idem skusit tu baleu a ak nezaberie tak idem na driclor.

katkas1
10. mar 2014

dobre zienky, pokukam sa este a potom si vyberiem a urcite vyskusam, lebo mi to uz ide na narvy 😠

sorciera24
10. mar 2014

@nikina17 mam prsne rovnaky problem....neskotcny, uz hadam 15 rokov sa s nim trapim a nezabera fakt nic....ja som zo zufalstva vyskusala aj ten Driclor....no mne nezbral ani ten 😒

nikina17
autor
10. mar 2014

@sorciera24 fuha, tak to mi je luto. Lebo ako citam ten Driclor zabera hadam kazdemu, i ked vacsina bab pise, ze dost stipe, pali a podobne, ale ze sa to da vydrzat. A vraj po case staci pouzivat uz len raz za mesiac. To by bolo super. Mna odradza len to,ze je tam riziko toho zapalu potnej zlazy. Ale ak nezaberie tato balea tak ho skusim. Este som citala o nejakom krystale. To sa vraj len navlhci vodou a potrie sa tym podpazusie. Ma vsak nevyhodu, ze musis cakat, kym to nezaschne, aby to nenanechalo skvrny. Ale moze to byt tiez fajn, hlavne to, ze je to prirodne. Viem si predstavit,ze ti to lezie na nervy. A hlavne, ked je teplo. Clovek si pride trapne ked ma take mapy po trickach.............co uz. Treba poskusat, mozno predsa len nieco zaberie 🙂

sissy27
10. mar 2014

@nikina17 tento konkrétny prípravok nepoznám, ale výbornú skúsenosť mám s Excipial deo forte krémom - akurát z vlastnej skúsenosti neodporúčam nanášať tesne po holení, vtedy trošku dráždi, inak bez problémov aj dlhodobo...

haaaluska
11. mar 2014

driclor je super.obcas páli ale to asi ked sa ho pouziva prebytok.a hlavne po holeni a hned po kupani sa nema davat.inak mne tiez pomohol 🙂

lenkauh
11. mar 2014

Kočky, skúste od Eucerinu antitranspirant (z lekárne). Ten pomohol mne, tiež sa dáva najprv každý deň, potom obdeň a potom len podľa potreby, ja si dám tak raz za dva týždne a medzitým používam len obyčajnú guličku z Lidla, pre dobrý pocit 🙂

lucenka911
12. mar 2014

lenkauh ako sa vola ten eucerinovy deodorant nevies?

luslus
12. mar 2014

@nikina17 ahoj, driclor nepomohol ani mne ani mojej sestre. a este som nenasla nic co by mi pomohlo. vyskusala som aj vichy taky zeleny, to mi odporucili v lekarni, ale aj tak nic

kakosova
22. mar 2014

ahojte dievčatá, ten istý problém som riešila s mojou kamarátkou onkologičkou... povedala Driclor určite nie. Potiť sa je prirodzené a driclor môže upchať potné žľazy, navyše sa aplikuje na miesto, ktoré je blízko prsníka a tak sa môžu z toho upchať aj iné žľazy a takýmto spôsobom si môžeme uhnať rakovinu prsníka alebo lymfatických uzlín...takže Driclor určite nie. SSkúste nadmerné potenie riešiť cez stravu a síce menej soliť, nejesť korenisté jedla a podobne.. Tie ktoré majú kilá navyše tak schudnúť. Ak ešte dojčite, tak to treba brať ako fakt, pretože hormony funguju. Z vlastnej skúsenosti viem o čom hovorím. Je to v tomto začínajúcom jarnom období desné...

blue99
21. jún 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

ak to čo používate obsahuje soli hliníka/aluminiové soli/ je veľmi škodlivé pre tvoju lymfu
prečíttaj si tento blog

http://www.ituconsulting.blogspot.sk/2014/05/deodorant-antiperspirant-pozname-rozdiel.html