Nadmerné potenie v tehotenstve

evitka83
8. apr 2014

Ahojte kocky,
prosim Vas, vedeli by ste poradit nejaky tip ako zmiernit/ zamaskovat potenie v tehu? 🙂
Aj ked pouzivam kadejake antiperspiranty, ktore pred tehu pomahali, teraz akokeby nic. Kazdy den sa sprchujem, ale po chvili som zas spotena a mam pocit, ze sa citim a hrozne mi to vadi, pretoze ja som bola vzdy uchyl na to, aby som pekne vonala 🙂 Mate s niecim skusenosti, co Vam aspon trochu pomohlo? Desim sa toho, ze za chvilu pridu horucavy 😖

merynka3
8. apr 2014

fuuu..to poznam, po porode som vypotila 6 kg vody za tyzden... a pachla som hned po osprchovani... proste katastrofa... neviem ci sa telo cisti alebo to tie hormony....
mne to preslo asi po pol roku...
nezaberalo mi nic, kazdy antiperspirant som porazila 🙂)) a kvoli kojeniu som si ich moc nedavala, obsahuje to kadejake skodliviny, ja som si davala deodoranty na prirodnej baze....ale tiez ziadna slava

moonlightflower
8. apr 2014

@evitka83 ja s tým tiež začínam mať problém...zamaskovať sa to dá možno oblečením, na ktorom nevidieť fľaky a častejším prezliekaním a proti smradu som kedysi logicky vydedukovala, že keďže ho spôsobujú baktérie, použiť antibakteriálny gel...funguje to, ale nie som si istá, nakoľko je to závadné popri dojčení...tiež budem používať prírodné deodoranty, aj si sama vyrábam, ale určite to má svoj význam, tak to netreba potláčať úplne....vydŕŕŕž 😉

zoe19
9. apr 2014

Ahoj 🙂 ja by som ti mohla porozprávať 🙂 najlepší liek nato je kúpiť si DRICLOR ... !! ale ! 🙂 používať asi takto : jeden deň sa oholiť,na druhý deň večer po sprche až dať počkať kým to vyschne a v pohode spinkať,ráno vstaneš opláchneš vodou a už sa nepotíš 🙂 potom uvidíš ako často ho budeš potrebovať 🙂 určite sa nehol keĎ si ho dáš !!! tie vypálené kruhy pod pazuchami neskutočne bolia !! papa

leria
9. apr 2014

@zoe19 fuha, tak mne v lekárni odporučili eucerin- antiperspirant v spreji, ze ten v tehotenstve vraj mozem.... no ked som si doma prezrela krabičku, tak sa používa podobne ako driclor a toho som sa zľakla, driclor poznám, je super, no myslím, ze aj dosť agresívny a v tehotenstve by som s ním neriskovala.... neviem aký je rozdiel medzi nimi v zložení, ci ten eucerin je na prírodnej báze.... zatiaľ sa snaźim zvládať to potenie bez antiperspirantov, no ked údrú horúčavy, tiez neviem co si pocnem.....

leria
9. apr 2014

Takze som našla na ich stránke:

Môžu sa výrobky Eucerin® používať i v tehotenstve?

Eucerin - značka medicínskej starostlivosti o pleť - kladie na kvalitu svojich výrobkov veľmi vysoké nároky. Všetky látky obsiahnuté vo výrobkoch Eucerin® sa pred uvedením na trh hodnotia
z hľadiska ich bezpečnosti a kožnej znášanlivosti. Finálne výrobky prechádzajú niekoľkými testami
a musia spĺňať najvyššiu kvalitu a bezpečné koncentrácie účinných látok, ktoré nevyvolávajú negatívne reakcie pokožky. Preto sú výrobky Eucerin® bezpečné aj pre tehotné a dojčiace ženy.

patkaza
8. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

to potenie je normálne ... pomôcť môže kúpeľ v dubovej kôre alebo prípravok chlorella, ktorý pomáha metabolizmu a zároveň tým zmierňuje potenie http://akoapreco.com/ako-zabranit-nadmernemu-poteniu/

nikawero12
8. nov 2015

@patkaza áno, potenie je normálne, ale nie je normálne, keď niekto - napríklad ako ty - niečo reklamuje a pritom ani nevie čo.... Načo odporúčaš chlorellu tehotným ženám, keď ju tehotné nemajú užívať!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre