Nadmerné vypadávanie vlasov

mamia85
1. nov 2023

Akurát som si umyla vlasy, je to hroza a des ako mi padaju. Je to už dlhsiu dobu, vyskusala som už plno kadejakych pripravkov no žiaľ bezuspesne. Pred 10 dnami som prekonala covid a mám pocit že odvtedy to je horšie. Umyvam si vlasy každý 2-3 deň. Medzi umyvaniami je to denne cca 40 vlasov, no umyvanie je pre mňa nocná mora. Pripájam aktualnu foto, a to ešte tam nie tych cca 80 vlasov co som si za deň vycesala. Máte s tým skusenosti? Bojím sa že mi takymto tempom nezostanu vlasy na hlave.

p.j.jacky
1. nov 2023

Biotin tablety

monillia
1. nov 2023

@mamia85 po covide normálny jav.Inak treba v prvom rade zistiť príčinu padania ,tých môže byť viac zlý krvný obraz ,stitna žľaza, zlý hormonalny profil ,pokazené zuby atď

marticka85po
1. nov 2023

@mamia85 skuste Forcapil tablety. Posledny rok mi takto padali vlasy ako vam. Bolo to hrozne.skusila som vsetko a tieto tablety asi najviac zabrali a velmi rychlo.za 2mesiace mi prestali vlasy padat o 2/3

13uzivatelka11
1. nov 2023

@monillia z pokazených zubov môžu padať vlasy? 🫣

lalilla
1. nov 2023

Ja po covide mi rok, ale zacali dost padat az o tri mesiace. Plne ruky, plny hreben, plna vana…uz som bola v panike.
Mne to ustupilo asi az aj po 3-5 mesiacoch chvalabohu.
Ja som si umyvala vlasy kofeinovym sampon, ale teda najam vitaminy mam vlasimo pol rocnu kuru, biotin, selen a zinok.
Ci to pomohlo nvm, mozno by prestali tak vela padat aj same, ale teda z tych vitaminov mi aj dost narastli vlasy.
Bola som aj u lekarky na krvny obraz, vsetko ok. Drzim palce, viem aky je to pocit

monillia
1. nov 2023

@13uzivatelka11 zle som sa vyjadrila, ak je zápal niekde v ústnej dutine. Osobná skúsenosť, dlhé pátranie po príčine, mala som silný zápal pod koreňom mŕtveho zuba, keď som to vyriešila, aj problém s padanim ustal. Týmto smerom ma nasmerovala kozna lekárka,všetky výsledky boli ok teda až na tento problém

13uzivatelka11
2. nov 2023

@monillia jaj tak to chápem 🙂

luciferka93
5. nov 2023

@mamia85 mala som to iste... Brala som aj rozne kolagény vitaminy atd... Nakoniec som si kúpila od dixi taku vodicku na vypadavanie vlasov a musim povedať ze to naozaj pomohlo... Dalej som si prestala davat vlasy do copu a pred umytim vlasov si precesem vlasy. Potom pri umyvani tak nepadaju. Rozcesavam az ked su skoro suché a tiez som orestala pouzivat kondicionér... Prve tyzdne boli hrozné ale teraz vidim ako mi krasne rastu nove vlasky niektore mam uz take dlhe.... Teraz po cca 3 mesiacoch mam uz vlasy hustejsie

nazli24
20. mar 2024

na to pomoze iba transplantacia 🙂
)
ja som ju tiez podstupila, mala som kolieska na hlave