Nádor v prinosových dutinách, zažila to niektorá?

luli222
22. júl 2019

Nájde sa tu prosím niekto, kto osobne zazil, alebo mal v rodine pacienta s nadorom v prinosovych dutinách, alebo na mieste tomu blizkom??? Poprosim spravicku. Dakujem 😓

gabuliacik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenqa87
22. júl 2019

@luli222 Ja som mala cystu v prinosovej dutine...teda celu dutinu mi vyplnala cysta

lenocka12345
22. júl 2019

@lenqa87 ako sa ti to prejavilo ? Lebo mne sa robi hrcka vedla nosa - ked smrkam , predklonim sa , potom zmizne , nikto nevie co to je :(

lenqa87
22. júl 2019

@lenocka12345 ja som mala bolesti, stale si mysleli, ze je to zapal trojklanneho nervu od prievanu, opuchla som a nevedela dychat na tu jednu nosnu dierku...opuchla mi polovica tvare, ako ked od zuba...hlavne v oblasti prinosovej dutiny...poslali ma na RTG dutin a tam zistili ze dutinu nie je vidiet...

luli222
autor
22. júl 2019

@lenqa87
A teda bola to "len cysta " , lebo my mame taky nalez, ze tumor - suspektne taknivo a tiez to vyplna cely priestor az sposobuje destrukciu kosti a vytlaca oko :( zajtra bude operacia tak aj zistime, ci je nebezpecna " ta vec " :( a aj ta operovali???

luli222
autor
22. júl 2019

@lenqa87 a aky je dalsi postup? Bolo by treba ist na CT a MR....urcite si to treba ziadat, moze to dokonca zachranit zivot...

luli222
autor
22. júl 2019

@lenocka12345
Hrcka vedla nosa, ale vyrasta vo vnutri nosa? Ake vysetrenia si uz abslvovala?

tanika
22. júl 2019

😲 nádor ? nie je to polyp alebo cysta to sa bežne operuje na ORL oddleniach a myslím že vy ste okolie prievidza a máte tam super. primaára Mudr. Beňo myslín nemocnica Bojnce/ prievidza ak je to nádor tak ORL antolská BA Mudr. Tiboor Barta .../ laik /

lenqa87
22. júl 2019

@luli222 nakolko som epilepticka, nechcel mi riesit prebijanie dutin bezny ORL preto som šla do nemocnice...vtedy este nevedeli ze je to cysta..skusali mi prerazit dutiny, spravit preplach...ale neslo to....to, ze je to cysta zistili az pri operacii..ta pomohla...

luli222
autor
22. júl 2019

@tanika
Jedna sa o mojho manzela :( tak bohuzial zhodnotili ze je to 100 percent nador uz viaceri orl lekari, no a zajtra ho operuju na specializovanom ORL pracovisku v RK. Len som k smrti vydesena z tej histologie.... :( Este som k tomu pred porodom par dni...desna situacia :( tak potrebujem ukludnit, ze to proste moze hrozivo vyzerat ale dobre skoncit

luli222
autor
22. júl 2019

@lenqa87
Panecku cize az pri operacii...no nam to vyhodnotili takto, som zvedava co to nakoniec bude. Zajtra by sme sa mali dozvediet :( bojim sa :(

sunnyday1111
22. júl 2019

@luli222 osobne si myslim ze to bude maligne - zhubne, nezhubne nadory nesposobuju destrukciu kosti, prognoza velmi zla

lenqa87
22. júl 2019

@luli222 držím palce, nech to dopadne dobre 🙏

luli222
autor
22. júl 2019

@sunnyday1111
Bojim sa toho, ale podla snimkov sa traja lekari vyjadrili, ze takto sa sprava a benigny nador, nakolko je tam malo miesta a utlaca okolite struktury....zostava len dufat....

luli222
autor
22. júl 2019

@lenqa87
Dakujem krasne

soldi
22. júl 2019

@luli222 drzim palce nech to dobre dopadne. s manzelom aj porodom.

zuzankkaa1
22. júl 2019

@luli222 jooooj....strasne co prezivate 😥😥 drzim palce a myslim na Vas. MUSI to byt nezhubne!!!🙏

mogaa
22. júl 2019

@luli222 po operácii budete čakať na výsledky z histológie a až potom sa stanovuje ďalší postup....držím palce aby to bolo benígne

mogaa
22. júl 2019

@luli222 no zajtra nebudete vedieť čo to je.....len ak by išlo o malígny nezapuzdrený nádor....po operácii budete čakať na výsledok z histológie - len tá s istotou určí o aký typ nádoru ide a aj jednotlivý druh - včetne jeho grade(agresivity)....na výsledky z histológie sa čaká aj 3 týždne - niekedy je to skôr niekedy neskôr......ak by išlo o benígny nádor - operáciou sa to končí(pokiaľ sa podarí vybrať celý). Pri malígnom nádore ho pošlú onkológovi alebo na onkol.pracovisko kde sa zaoberajú týmto druhom nádoru Ak sa dostane d nemocnice - zasadá konzílium - kde mu určia najvhodnejšiu cielenú liečbu - od ožarovania , cez chemo až po biologickú liečbu...Nie pri každom druhu nádoru sa ožaruje a na každý druh zaberá rovnaký druh chemoterapie. Prajem veľa šťastia pri výsledkoch a liečbe.....Ty sa teraz hlavne drž a mysli na bábätko.

luli222
autor
22. júl 2019

@soldi
Dakujem velmi pekne moc si to vazim ❤️

luli222
autor
22. júl 2019

@zuzankkaa1
Dakujem velmi pekne moc si to vazim❤️ ja verim, ze zazraky sa deju....a vselico sa da vyliecit ked clovek chce a ma motivaciu💞

luli222
autor
22. júl 2019

@mogaa
Dakujem krasne za vysvetlenie, veru snazim sa drzat kolko to ide, doma mi beha este dvojrocny takze zapajam celu rodinu do vypomoci :( a aspon nemam cas tak moc premyslat ale vecer ked idem spat, je to najhorsie :( pytala som sa lekarov v RK a oni si v podstate budu robit preroperacnu histologiu este pocas samotnej operacie, cize aspon by sme si mali byt v ten den na istom, ci je to tak ci onak....a samozrejme zvysok histologickej prace chvilu potrva.....musime len cakat, verit, dufat ... 🌻

mogaa
22. júl 2019

@luli222 hlavne sa zbytočne nestresuj, ono aj ak by to bolo malígne - je to liečiteľné...A aj keď to bude ťažké, verím že to zvládnete❤prajem veľa🍀🍀🍀

eler2014
22. júl 2019

Ak sa mozem spytat ako sa mu zacalo nieco prejavovat ze mu zistili az teraz tumor ? Mal nejake bolesti ?
@luli222

luli222
autor
22. júl 2019

@mogaa
Dakujem este raz velmi pekne ❤️

luli222
autor
22. júl 2019

@eler2014
Mal pocit tlaku v oku, aj mu ho zacalo potom vytlacat z ocnice von :( a tvarilo sa to ako klasicka nadcha dlho pretrvavajuca, ktora sa nedala preliecit...ale bolesti, to nie len neprijemny tlak na oko, neskor na celust...

lenocka12345
22. júl 2019

@luli222 vyrastlo to niekde vonku , bola som na rengene ( neviem ako sa to pise ) u zubara , som ok , na usno - nosno - krcnom pozerali akoby som patrila do ineho pavilonu , pohmatal , vtedy to nebolo , lebo ved sa musim predklonit a to vraj netreba :(

kattrin5
22. júl 2019

Drzim palce, zdravie je to najcennejsie co mame. Verim, ze manzel bude v poriadku. Potom napis ako ste pochodili. Inak Ja som sa takto bala o prsnik a nakoniec to bola cysta, a doktor mi povedal ze 70% takych “ hrciek” byvaju nezhubne.

luli222
autor
22. júl 2019

@lenocka12345
A keby sa z toho zobere vzorka na histologiu??? :(

luli222
autor
22. júl 2019

@kattrin5
Urcite dam vediet....a velmi pekne dakujem aj tebe a vsetkym za podporu, je to uzasne 🙂 ....zajtra bude operacia, zajtra sa niekam uz konecne pohneme....dufam :(