Nafúknuté bruško po operácii

alex1000
12. dec 2021

Ahojte dievčatá mám takú otázku na vás..
Som 5 deň po operácii a mala som celkovú anestézu.
Po prepustení som dostala antibiotiká ktoré som mala užívať ešte 3 dní po operácii. Beriem lieky aj od bolesti podľa potreby panadol a novalgin.
Lenže trápi ma bruško. Pred operáciou bolo ploche a po operácii ho mám nafúknuté no plyny idú aj "veľká" potreba je. No stále je nafúknuté a neviem s čoho keďže ešte ani tak nejem ako pred Operáciou. Jem iba minimálne keďže pomaly roztahujem žalúdok.
Ďakujem za každé info 😊 👍

edien
12. dec 2021

ja so mala po laparoskopii hadam týžden také brucho,je to normálne

irusa
12. dec 2021

Tiež som to mala

evkamotka
13. dec 2021

Co to bola za operacia? Lebo cez zakrok dr nafuknu brucho a to trva kym odide

alex1000
autor
13. dec 2021

@evkamotka augmentaciu som mala .. no teraz nosím tu podprsenku čo sa zapína v predu a musela som si rozopnut nad bruchom nakoľko má to tlačilo na žalúdok ale brucho je aj tak nafúknuté a kúsok tvrdšie .. pijem čistú vodu a Čaj bylinkový jem ako obvykle no o kusok menej ..

alex1000
autor
13. dec 2021

@edien ďakujem pekne hádam to vymizne aj mne lebo ma to trápi a bojím sa či to nieje dačo vážne.. lebo som si ho prehmatala a je také tvrdšie .. neviem či niečo také je v lekárni na to čo by pomohlo ? Ďakujem

zenazturca
13. dec 2021

@alex1000 prejde to par dňoch, účinkujú ešte plyny ktoré sú v brušnej dutine. Pri každom pohybe sa snažia tlačiť nahor.

edien
13. dec 2021

@alex1000 čaj na detoxikáciu som pila, veľa vody, dietnejšia strava..ale ono to odíde aj samé

martul
13. dec 2021

@alex1000 Neviem čo ti operovali, ale ja som mala toto po laparoskopii. Aj mi povedali, že oni mu ,,nafúkli" brucho, tak sa nemám toho báť.

zuzik307
13. dec 2021

@alex1000 tento stav nesuvisi s anestezou, pri augmentacii sa brucho nenafukuje, nie je to laparoskopicka operacia...

jana7843k
13. dec 2021

skus nieco na obnovenie rovnovahy travenia. za mna najlepsia vec nielen na travenie, ale aj regeneraciu je kozie kolostrum. ja nedam dopustit na colostrino
https://colostrino.com/

alex1000
autor
13. dec 2021

@zuzik307 ďakujem pekne tak potom neviem od čoho mám také nafúknuté brucho .. trošku aj tvrdšie je vyzerám ako v 4tom mesiaci..

alex1000
autor
13. dec 2021

@jana7843k ďakujem pekne za radu môžem skúsiť 😊