Náhle zhoršenie zraku

11. dec 2022

Ahojte baby, prosím vas som zúfalá, posledných 15 minút pociťujem veľké zhoršenie zraku..Pred očami sa mi zahmlieva a mám pocit akoby mi správne nezaostruje zrak, miestami akoby mi až vynechával.. Môže to spôsobovať napríklad nízky krvný tlak? Pred pár hodinkami sa mi dosť aj motala hlava, keď som stála počas varenia, mala som pocit, že odpadnem.. Čím si môžem pomôcť? Práveže ja som vždy mala vyšší tlak, tak neviem, či je to ono..bohuzial nemám k dispozícii tlakomer.

viestta
11. dec 2022

Volat 112, moze to byt aj mrtvica

strapec
11. dec 2022

Ja som dnes tiež zamdlievala, nízky tlak bol extrémne

autor
11. dec 2022

Dala som si cukor a je dobre, dnes som aj dosť málo pila ako mi je zvykom a veľa fyzickej aktivity, takže ma to pravdepodobne dobehlo😁

kvietok2891
11. dec 2022

Na tvojom mieste by som radšej ajtak išla na pohotovosť co ak je to mrtvica ako píše viesta môže sa tak zo začiatku javiť potom odznie a príde druhá silnejšia precitaj si na Google

kvietok2891
11. dec 2022

Ešte niekedy sa zvykne javiť takto psychika úzkost a pod.

whatever1
11. dec 2022

Zhadzuj to na unavu, len aby si sama seba ukludnila a presvedcila ze nemusis ist na pohotovost. Uvedom si ze nenesies zodpovednost len za seba ale aj za svoje babo. Stav a príznaky ktore si popisala zneju pre mna desivo, nebrala by som to na lahku vahu.

kvietok2891
11. dec 2022

@whatever1 kde píše ze je tehotná??

whatever1
11. dec 2022

@kvietok2891 diskusiu zaradila do fóra s nazvom” vsetko o tehotenstve”

kvietok2891
11. dec 2022

@whatever1 aha to som si nevšimla 😅

autor
11. dec 2022

@whatever1 ja to nezhadzujem na žiadnu únavu, vy tu zo zahmlievania robíte mŕtvicu, však toto je na modrého komika😀 ja som napisala, že dnes som pila veľmi malo popri vyššej fyzickej aktivite, treba aj čítať😊 Zahmlievanie automaticky neznamená, že umieram, ja absolútne nič neberiem na ľahkú váhu ale prepáčte, keby mám utekať na pohotovosť s každým problémom, tak ma pošlú do blazinca

autor
11. dec 2022

Mimochodom zahmlievanie môže značiť kludne nízky krvný tlak a dehydratáciu, prečo to musí byt práve mŕtvica? Moja otázka bola čím si môžem pomôcť, pomohol mi cukor, ja som sa nepýtala na diagnózu, ktorú asi dokážete určiť z pár viet

anjelicek26
11. dec 2022

Otec mal presne takto mrtvicu... zahmlievanie, vypadky zraku...rok bol PN... tiez mi vravel, ze to nic nie je, kym ho nezobrali na CT... moze moze moze to byt cokolvek, ale aj toto, takze neviem, na co cakas! Sanitku... mavas vysoky tlak, motala sa ti hlava, teraz miestami nevidis, ze ti to prijde normalne ma zaraza...

kvietok2891
11. dec 2022

@autor no sú to priznaky mrtvice alebo aj psychika sa tak môže prejavovať tak za to ti to tu všetci píšu . A na takéto stavy pomáha aj magnezium ak to nie je nič vážnejšie

autor
11. dec 2022

@kvietok2891 dala som magnesko hneď, odporúčanie doktora boli, že ak by mi akokoľvek prišlo zle, čo sa týka bolesti nôh, opuchov, závratov atd, tak magnesko.. zajtra mam poradňu určite sa o tom zmienim.. je pravda, že úzkostné stavy obcas mávam, takže môže byt

whatever1
11. dec 2022

Vies co…smej sa kludne, nam zo moze byt jedno, tvoj zivot…

luccija
11. dec 2022

Za 10 minút si si hneď dala cukor, aj zistila, že si malo pila a vlastne všetko vyriešila.Tak načo sa namáhať...takto sa svokrovi prejavila mozgová mrtvica okrem problému so zrakom nič ine

autor
11. dec 2022

@luccija tak tým pádom aj bolesť hlavy musí byt hneď nádor na mozgu, či? Nie, ja som si prišla po diagnózu na modrý konik, totižto..zahmlievanie pred očami som nezažila prvý krát, tak som musela asi veľa mŕtvic prekonať..Chcela som vedieť čím si môžem pomôcť, zatiaľ manžel navrhol nech si dám cukor a či to nemôže byt dehydratácia, naozaj netusim prečo by to nemohlo byt ono ale musíte byt všetky odborníčky, doktorky a mat hneď pravdu, keď sa niekto niečo opýta..Je mi už dobre, načo to ďalej rozmazávať? Dakujem za názory a diagnózy, to je všetko

livuska124
12. dec 2022

Pozri, prišla si si po rady, skúsenosti. Tých sa ti tu dostalo. Písala si, nielen o zahmlievaní zraku ale aj o výpadku, tak ti ženy napísali skúsenosti u rodinných príslušníkov, že to môže byť kľudne aj mŕtvica, keďže tam je častý príznak výpadok zraku. Veď v pohode, keď nechceš ísť k lekárovi, nechoď je to tvoj život a život tvojho dieťaťa. Načo si však prišla diskutovať, keď si všetky rady zmietla zo stola a ešte tu prskáš na všetky strany, aké sú tu "odborníčky a doktorky." Také isté ako ty - tiež si sa zdiagnostikovala sama, že je to určite tlakom / cukrom / dehydratáciou....

anjelicek26
12. dec 2022

Ako fakt, ked vsetko vies, na co sa pytas, ta otazka bola uplne zbytocna... podcenujes svoj zdravotny stav, ono sa to vie bohuzial velmi skaredo vypomstit, kedze nie si lekar a nemas doma vestecku gulu, aby si to "odhadla" na sto percent spravne bez vysetreni... radsej ist zbytocne a potom domov s dobrym pocitom, ze je vsetko ok - ako neist a roky lutovat... na to tam ti lekari su...

autor
12. dec 2022

@livuska124 bola som u doktora, žiadna mŕtvica to nie je.. odišla som s riešením, citujem “odhláste sa z modrého koníka” takže tak 🙂 ako som napisala, dakujem za názory, to je všetko. Nie vždy to musí byť práve to čo sa tu píše, takže nerozumiem tej lavíne, svoje skusenosti ste teda napísali, tak načo v tom pokračovať? Ja som napisala, ze to hneď nemusí byt mŕtvica a idete ma tu ukrizovat, ze je. No nie, nie je, som ok

livuska124
12. dec 2022

Nikto ťa nešiel ukrižovať, jediná ty si tu robila drámu, že prečo ti všetci spomínajú mŕtvicu, že to určite nie je to. Ženy sa skôr čudovali, že to tak podceňuješ, najmä keď si tehotná. Áno, diagnózu ti určili na základe svojich skúseností a z toho, čo si napísala. Rovnako si si diagnózu určila aj ty sama . Lenže nielen ženy, čo ti radili ale aj ty si diagnózu iba hádala.
A vidíš, bola si predsa u lekára, ktorý jediný vie na základe vyšetrenia zhodnotiť zdravotný stav - radšej zbytočne, ako neskôr ľutovať, že si niečo zanedbala a to je to, čo ti tu ženy odporúčali - pre istotu návštevu lekára, lebo áno, môže to byť aj len tlakom, ale aj nemusí a môže to byť niečo horšie....Hlavné je, že si v poriadku.

anjelicek26
12. dec 2022

Neverim, ze si za tak kratku dobu stihla obehnut v noci na pohotovosti vsetky vysetrenia, ale tak konik znesie vela... klames len sama sebe...

ikonica
12. dec 2022

Pozri este na nete ocnu migrenu,ci to nebolo ono

autor
12. dec 2022

@anjelicek26 to si robíš srandu už alebo? Človek nejde, zle je, ide a tiež je zle😀 Žiadne neviem aké vyšetrenia ani neboli treba, pretože oni ani len ziadne podozrenie na to, že ide o mŕtvicu nemali, podľa všetkého. nerozumiem stále naco to rozvíjaš? Či musis mat nasilu pravdu? Jednoducho žiadna mŕtvica, to ťa trápi? Alebo o čo tu teraz ide? Nechaj tak, dakujem

autor
12. dec 2022

@ikonica u doktora mysleli najprv na to ako píšeš, pretože často pozerám telefón, televízor a že to mohlo byt kludne ono, že ak náhodou by sa to opakovalo mam prísť, zatiaľ ma poslali s kľudom domov, oddýchnuť si, pospať

kacernakokse
12. dec 2022

Vôbec to tu nerieš, zahmlievanie môže byť kľudne aj z migrény a keď píšeš že sa ti urobilo za chvíľu dobre ako si si dala cukor a napila tak to dáva omnoho väčší zmysel ako mŕtvica. Keď sú tu všetci takí múdri mohli by vedieť že z migrény sa môže zhoršiť zrak. Nie hneď myslieť na najhoršie, asi by sa ti neurobilo dobre, z cukru a vody keby je to skutočne mŕtvica. To keby sem napíšem stále keď mi niečo je, že čo to môže byť a čo s tým mám robiť, tak už by mi snad jamu vykopali preventívne 😃

autor
12. dec 2022

@kacernakokse veru máš pravdu..Dosť ma to aj vystresovalo, tak som k tomu doktorovi šla a ten sa smial, že človeku niečo je a internet mu povie, že umiera 😁

moni0801
16. dec 2022

Aj môjmu mužovi sa pred očami zahmlievalo, prvý mesiac mi to ani nepovedal, potom mu lekár povedal že to má zo sedavej práce a krčnej chrbtice.... diagnóza bola nakoniec nádor na mozgu, ktorý mu tlačil na očný nerv...ozaj to neni sranda a treba vyšetriť poriadne