Naozaj do konca mája netreba výmenný lístok?

michaelove22
23. máj 2022

Ahojte, mam ist na cievne vysetrenie po tehu do nemocnice v Novych Zamkoch (dr. Hudak) 30.5., ked som sa objednavala v ambulancii vraveli ze si mam priniest vymenny listok. ALE moja vseobecna dr mi ho nechce vystavit kedze vraj do konca maja ho poistenci VsZP nemusia mat..mate prosim skusenosti kedy ho aj tak pytali a odmietli Vas vysetrit? Dakujem

patka06
23. máj 2022

do konca mája určite netreba, pokiaľ viem VšZP ešte nezverejnila termín odkedy bude znova požadovať výmenné lístky

michaelove22
autor
23. máj 2022

@patka06 zaujimave ze ta ambulancia o tom nic nevie..jeden povie tak, druhy tak...vsak mne to je jedno, len aby ma neotocili vo dverach🤨

majkabambulik
23. máj 2022

Kvoli pandemii to nebolo potrebne pre vsetky poistovne iba do konca februara. Teraz uz su vymenne listky potrene vsade.

patka06
23. máj 2022

@majkabambulik to nie je pravda, sú potrebné už teraz pre poistencov Dôvery, Union od 01.06. a VšZP sa zatiaľ nevyjadrila odkedy ich bude znova žiadať

majkabambulik
23. máj 2022

@michaelove22 Asi bude najlepsie poslat email do poistovne a opytat sa na tie vymenne listky, len aby neprisla odpoved po 31.5.

nikaeli
23. máj 2022

v poslednom období som bola s drobcom na ORL, na alergo, manžel bol na ortopédii a na pľúcnom, ja som sa objednávala na interné a všade od nás žiadali výmenný lístok.. všade.. hovorím o období február/marec/apríl.. na interné som sa obj.v apríli a termín mám koncom júna, sestrička mi zdôraznila doniesť VL 🤷🏻‍♀️

michaelove22
autor
24. máj 2022

@nikaeli a mate tiez VsZP?

nikaeli
24. máj 2022

@michaelove22 nie, všetci sme v Unione

slavomira236
25. máj 2022

@michaelove22 mám všeobecnú a normálne všade výmenný teraz som bola na chirurgii pytali